Geçtiğimiz hafta Blancpain Gt sezonunun 3 Sprint yarışı olan VIR pistinde zorlu bir yarışla geçildi. İnişli çıkışlı uzun düzlüklü ve hızlı virajları olan pistte pilotlar oldukça zor anlar yaşadılar. Yarışın başında Serkan Kaplana arkadan çarpan adaşı Yalnız Serkan’ın yarışı başlamadan bitirmesine sebep oldu. Pist dışına uçup bariyerlere çarptıktan sonra motor problemiyle yarış dışı kaldı. Sezonun 3. Yarışının sürpriz ismi Taner idi. Şampiyonanın Asabi pilotu Taner geçtiğimiz 2 yarışta lastiklerden ve araçtan bol miktarda şikayet ediyordu ve isteksiz olduğunu ifade ediyordu ancak Serkan’ın olmadığı bu yarışta 6. Olarak kendinin ilk puanını takımı içinde önemli puanları puan haznesine yazdırmış oldu. Yarış dışı kalan Serkan çok sert açıklamalarda bulunarak sezondan çekilmek istediğini belirtmiş fakat hakem kurulu tarafından bu isteği geri çevrilmişti.

Yarışın bir diğer sürpriz ismi ise Alper antrenmanlarda geçirdiği kaza sonrası ilk 2 yarışa katılamamış, vücudunun alt tarafına saplanan parçayı operasyonla çıkartmışlardı. Sağlık durumunun gayet iyi olduğunu göstererek ilk yarışında hakem kararlarından sonra takım arkadaşının olmadığı bu yarışta podyuma çıkıp yarışı 2. Olarak tamamladı.

Sezonun haylaz çocuğu Arda yarışı ilk sırada tamamlayarak rahat bir birincilik aldı ve ne kadar iyi bir pilot olduğunu bir kez daha kanıtladı. İlk 3 yarışta podyumu bırakmayan Arda yarışı hatasız tamamlayarak “kolay bir yarıştı büyütmeye gerek yok” diyerek diğer pilotlara gözdağı verdi.

Geçtiğimiz yarışın birincisi Yalnız bu yarışa temasla başlayarak moralinin düşmesi üzerine yarışta bir çok hata yaparak yarışı ancak 9. Sırada tamamlayabildi. Yalnızın takım arkadaşı Fatih istikrarlı turlarıyla profesyonel bir sürüş sergileyerek yarışta podyuma çıkmaya hak kazandı. Yarışı değerlendiren Fatih “istediğim süreleri yapamadım ama istikrarlı turlarımla 3. Olarak podyuma yerleştim mutluyum” dedi

Yarışın zıpzıp pilotu Can aracının sekerek gitmesinden çok mutlu olduğunu ve çok eğlendiğini belirterek “diğer pilotlara zor anlar  yaşattıysam kusura bakmasınlar” dedi. Takım arkadaşı Yusuf’un arkasında 5. Olarak yarışı tamamladı. Yusuf yarışta birçok hata yapmasına rağmen yılmadan yola devam ederek 4. Olurken uzun uzun açıklamalarda bulunarak bütün pilotların kafasını karıştırdı.

Şampiyonanın popüler çocuğu Uğur 7. olurken hemen arkasında İsmi Paylaştığı çıplak fotolarıyla anılan Efe Can 8. Oldu. Son puan hanesini ismini yazdıran Uğurun takım arkadaşı Mustafa 10. Olurken Poke Drive Valor takımı tam bir hayal kırıklığı yaşayarak Yarışı bitiremediler. Yarışta Bitiş çizgisine ulaşamayan diğer pilotlar Emin ve Erşan oldu.

Şampiyonada pilotlar klasmanında  Arda birinci sıraya yükselirken  Can ve Yalnız onu takip ediyorlar. Takımlar şampiyonasında Road Benders ilk sıradaki yerini korurken FSR ikinci sıraya AST takımıda üçüncü Sıraya yükseldi.

Bir sonraki yarış olan SEPANG Malezya’da bakalım bizleri ne gibi sürprizler bekliyor.

Bir önceki yazımız olan A. Melih Çakmaklı: Çok fazla antrenman yapacak vakit bulamıyorum başlıklı makalemizde ayvaz, çakmaklı ve dtm hakkında bilgiler verilmektedir.

Author Boundless
Published
Views 275

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi