Üçüncü sezonun başlangıcından itibaren podyumu elden bırakmayan Capital Racing, sezonun ikinci yarışında da Fatih Kürşat‘ın olağanüstü performansı yanı sıra Barış Karacaören‘in nefes kesen ataklarıyla takım olarak podyumda yer almayı başardılar. Bizde başarılarının sırrını merak ederek Capital Racing pilotlarına sorularımızı yönelttik.

 

Soru: İlk yarıştan sonra ikinci yarışta da takım olarak podyumda yer aldınız, sonraki yarış için baskıya devam mı?

Fatih Kürşat: Kesinlikle demek isterdim ama muhtemelen bir sonraki yarış işim dolayısı ile katılamayacağım. Ama lig yeni başlıyor, alacağımız puanlarla takım şampiyonluğu için elimden geleni yapacağım.

Soru: Brandsh Hatch’deki sürüşünüzde liderliğin yanı sıra en hızlı tür süresine de imza attınız, bunun temel nedeni çok fazla antrenman mı yoksa yola hakim olmak mı?

Fatih Kürşat: Kesinlikle antrenman. Zaten antrenman yaptıkça yola, araca hakim olmaya başlıyorsun.

Soru: Takım arkadaşınız yayın sırasında bir virajda aracın hızını kesmek zorunda olduğundan bahsetti, aynı kulvarda siz hız konusunda daha iyi bir hızla devam ettiniz kurduğunuz araç ayarları yüzünden mi sizce?

Fatih Kürşat: Benzer araç ayarlarımız vardı. Muhtemelen yarış çizgimizin farklı olmasından kaynaklanıyor. Hata affetmeyen bir pist, dolayısıyla pistin bazı bölümlerinde yavaş kalmamız gerekti.

 

Fatih Kürşat’a vermiş olduğu cevap için teşekkür ediyoruz. Şimdi takımın ikinci üyesi olan Barış Karacaören’e söz verelim.

 

Fatih Kürşat‘a yönelttiğimiz ilk soruyu size de yöneltelim; İlk yarıştan sonra ikinci yarışta da takım olarak podyumda yer aldınız, sonraki yarış için baskıya devam mı?

Barış Karacaören: Donnigton GP’de aslında her şey istediğimiz gibi gitmedi. Planımız 1. ve 2.lık şeklindeydi. Hızımızda bu düzeydeydi. Yarışın ilk yarısı gayet güzel plana uygun geçti. 3. Zafer ile belli bir farkı koruyabildik. Pitte maalesef bug yaşadım ve genele oranla 10-12sn yavaş çıktım. Çıktığımda Zafer epey önümdeydi. Aradaki farkı her tur yavaş yavaş kapatırken tur bindirmede yaşadığım kaza nedeniyle aracım hasar aldı ve ancak 2.sırada bitirme imkanım oldu. Fatih abide bireysel hataları nedeniyle geriye düştü ve yarış sonunda 2. ve 3.sıraları alabildik.

Brands Hatch GP için Fatih abinin 1.liği antrenmanlardaki potansiyelinden zaten belliydi. Yarış içerisinde heyecanına hakim olabilirse 1.olmasına % 90 gözüyle bakıyordum ki, rahat bir 1.lik aldı. Kendisini tekrar kutlarım. Benim açımdan durum biraz daha farklıydı, yeterince antrenman yapma şansım olmadı. Yine de piste göre güzel bir sonuç ile yine takım olarak podyuma çıkmayı bildik. Kendi açımdan bu yarış sürekli birilerine yetişme konsantrasyonunda geçti. Özkan ve Ali‘ye yaklaşmaya çalışıyordum. Özkan‘ın bireysel hatası sonucu onu geçtikten sonra podyum şansımın arttığını görünce daha fazla risk alarak Ali‘ye yaklaşmaya başladım. Hatasını kolladım diyebilirim. Neticesinde son tur zor da olsa geçerek 3.lüğü aldım.

Sonraki yarışlarda tabi ki aynı şekilde podyuma asılmaya devam edeceğiz, elimizden geldiğinde üst sıralarda yer alarak takım şampiyonluğunu hedeflemekteyiz. Rakiplerimiz her biri attıkları dereceler ile global sürelere oynayan isimler bu nedenle şampiyonluk için kesin gözü ile bakmak biraz yersiz olacaktır. Bu sezon çok daha çekişmeli ve heyecanlı bir sezon olacak. Zaten şampiyonluktan ziyade istediğimiz ortamda bu; çekişmenin, mücadelenin bol yaşandığı bir sezon geçirmek..

Gelecek yarış takım arkadaşım olamayacak bu nedenle en iyi şekilde takımımızı temsil ederek güçlü rakiplerimizin arasından sıyrılarak podyumda kalmak istiyorum.

Project CARS Üçüncü sezonumuzda ilk yarışta aldıkları takım liderliğini, ikinci yarışta da devam ettiren Capital Racing’e bizde başarılar diliyor ve verdikleri cevaplar için teşekkür ediyoruz. Güzel mücadeleler sahne olan sorun yarışı buraya tıklayarak izleyebilirsiniz. 

 

Bir önceki yazımız olan Project CARS'ta Brands Hatch Zamanı! başlıklı makalemizde Ayhancan Güven, BRANDS HATCH ve gp hakkında bilgiler verilmektedir.

Author mstbrnc
Published
Views 385

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi