Suzuka pisti herzamanki gibi heyecanlı bir yarış haftası yaşattı bizlere.14 Pilotun yarıştığı mücadelede  Alıştırma turlarında Erşan çok iddialı turlar attı ve bu yarış birinciliği zorlayacağını ifade etti. Erşan 2:13.700 ile alıştırma turlarında en iyi zamanı yaptı Hemen arkasında Serkan 2:13.786 ile çok ufak bir farkla kendisini takip ediyordu ikilinin arkasında sürpriz isim ise pistlerin çaylağı Alper Yer alıyordu. Sıralama turlarında Serkan çok iyi bir zamana imza atıp 2:13.651 ile ilk cepte yer aldı. Hemen arkasında Erşan ve ACTR Team pilotları adeta bize dikkat edin dercesine pistte yerlerini almışlardı.

 

              Yarış yeşil ışıkla birlikte hızlı bir startla başladı First Turn sorunsuz bir şekilde geçildi fakat Degner curve sonlarında şanssız bir spin atan Erşan sonrasında ufak bir temasla son sıralara kadar geriledi. Serkan 1. Hemen arkasında Semih ve Mehmet arkalarında yarışın sürpriz çocuğu Alper arka sırayla aralarını açıp kran krana bir mücadeleye girdiler. Bu sırada arka grupta  Engin ilk virajda Tanerle birlikte pistin dışına çıkıp uzamış çimleri adeta budadılar ve son iki sıraya yerleştiler. Engin çabuk toparladı Fakat Taner sezon boyunca arabasından şikayetçiydi ve gene arabasının azizliğine uğrayıp pistte tutunma sorunları yaşadı. Zaten takımdaki arkadaşı Serkanın yarışlarda arabasını sabote ettiğinden sık sık bahsediyordu.

               Erşan ard arda hızlı turlar atıp Engin ve onun önünde çok iyi bir yarış çıkartan Emreyi geçip 5.lik koltuğuna oturdu. Erşanı geçirmemek için çaba sarfeden Emre lastiklerini fazla yıprattı ve Hemen arkasındaki Enginede geçilmekten kurtulamadı. Yarış sıralamasıda hemen hemen belli olmuştu birinci sırada Serkan rahat bir şekilde birinciliğe ve şampiyonluğuna doğru yol alırken arkasında Semih, Mehmet Alper ve hızla yaklaşan Erşan ve Engin Artık yarış çizgilerini oturtmuş ilerliyorlardı. Emrenin Backstretch düzlüğünün sonunda arabasının kontrolünü kaybetmesi ve duvara çarpması sonucu pite girmek zorunda kalması yarışınında sonu oldu.

               Arka sıralarda Hawk Team den Mehmet Takım arkadaşıyla çekişirken Tanere ve takım arkadaşına geçilmekten kurtulamadı ve yarışı 10. Sırada tamamladı. Yarışın şanssız isimlerinden biride Emindi, Takımına her yarış puan getiren Emin bu yarış mekanik sorunlarından dolayı puansız ayrıldı.

               Takımlar klasmanında ACTR Birinciliğini Garantilemişken Dream Team, EVC ve Hawk takımları sıralamadaki yerlerini korudu.

item_3_1379920672

Pilotlarla yapılan yarış değerlendirmesi ve sohbete buradan ulaşabilirsiniz

               Bir sonraki yarış olan Yas Marina da görüşmek üzere

Bir önceki yazımız olan 03.03.2016 Suzuka Circuit Resmi Sonuçları başlıklı makalemizde actr, assetto corsa ve assetto corsa türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

Author EfeCan
Published
Views 33

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Aktif Şampiyonalar

DTM Şampiyonası 2018 (RR)

Akademi Sezon 7 (AC)

Platin e-sport ligi Super Cup serisi (AC)
SuperCUP TV8,5’da yayınlanmaktadır

Fotoğraflar

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla