Macaristan’da WTCC’de Ahmet’in kendi ile yarıştığı, Tuna’nın dokunmadık araç bırakmadığı, en yüksek katılımlı ve güzel mücadelelere sahne olan yarışın röportajları ile tekrar bir aradayız.

 

 

 

 

20160831195930_1

-Özkan öncelikle hoşgeldin şampiyona senin için yeni başlıyor. Neler söylemek istersin ?

-Evet nihayet ilk WTCC şampiyonası yarışıma katılabildim. WTCC araçlarını çok beğendim sürüşü çok zevkli ve eğlenceliydi. Yarışa çok fazla hazırlanma imkanım olmadı ama yarış öncesindeki antreman seansını iyi değerlendirdim. Araca ve piste iyice ısındım. Sonrasında sıralama seansında kendi adıma en iyi tur derecesini yakaladım ve 8. sıradan yarışa başladım. Yarış başladığında ilk virajda arkadan gelen temas sonucu son sıraya kadar düştüm. Tekrar toparlandıktan sonra mücadeleye devam ettim ve yarış sonunda 8. liğe kadar yükseldim. Bu şartlar altında alabileceğim en iyi sonuç buydu. İlk yarışımda aldığım puan sevindiriciydi. Önümüzdeki yarışlarda daha iyisi için çalışacağım.


20160831200057_1-İlk yarışını geride bıraktın, Tuna. Senin adına bol temaslı bir yarıştı. İlk yarışının ardından şampiyona ve yarış ile ilgili neler söylemek istersin ?

-İnanılmaz eğlendim ama bir o kadarda yoruldum. Hala direksiyon ve otomobilin setuplarını tam oturtamadım. Yarış içindeki temaslara gelince, onunla ilgili bir aplikasyona ihtiyacım olacak gibi. Ama çoğu temasın yarış teması olduğunu düşünüyorum. Temassız binek otomobil yarışı olmaz. Son turda Alper’e çarpmam ise biraz sınırları fazla zorlamam ve Alper’in o kadar erken fren yapacağını beklemediğimden oldu. Alper’in sıra kaybetmemesi benim açımdan teselli edici. Tecrübe kazandıkça Honda’nın sınırları çerçevesinde daha iyi olacağıma eminim. Bu arada Honda’lar Chevrolet ve Citroenlere göre biraz yavaş mı?

-Araçlar hakkında farklılıklar olduğu pilotlar tarafından söyleniyor ama işin pilotaj kısmını da hafife almamak gerekir ve tabi ki lastikleri korumak gerekli.


20160831195839_1-Öncelikle şanslı 3.lüğü tebrik ederek lafa başlıyorum. Taner ile sıkı bir rekabetin vardı sonra onu geride bıraktın ve lastiklerini iyi koruyarak hızla yükseldin. Son virajda da şanslı bir geçişle 3. oldu. Senin ağzından bu anları dinleyebilirmiyiz ?

-Teşekkürler, lastik korumaktan ziyade bitmiş lastiklere iyi uyum gösterdiğimi düşünüyorum, zira hemen herkes gibi özellikle ön lastikler tamamen bitik durumdaydı benim de. Son 3 tur özellikle önümdeki araç sahiplerinin yaptıkları hatalara nazaran hatasız bir sürüş sergileyerek her turda bir sıra aldım, son tura geldiğimizde de önümdeki ikiliden bir kaza bekliyordum açıkçası, velhasıl sondan ikinci virajda beklediğim oldu ve kıl payı üçüncülüğü aldım. Bu arada Chevrolet daha hızlı düzlüklerde denmiş ancak ben buna katılmıyorum, lastikler henüz aşınmamışken orta sıralarda atak denemelerimde slip stream’e girmeme rağmen kimseyi yakalayamadım, geçişleri hep virajlarda gerçekleştirdim. Merak edip Raceroom sitesinde sıralamalara da baktım ki pistlere göre her araç ile ilk sırayı alanlar var, domine eden bir araç göremedim yani. Ahmet’in bariz şekilde hızlı olması da araçtan ziyade pilotajın ön planda olduğunu gösterir durumda zaten diye düşünüyorum.

-Pilotaj ve teknik bilgide farkı konuşturuyor gibi daha önce söyledim eğer chevrolet hızlı olsa her chevrolet pilotu ilk5 içine girmesi gerekir. Hatta ilk 5te başka araç olmaması gerekir ama sonuçlar ortada.

-Aynen söylediğiniz gibi, bana müsade artık gidip duş almam gerek iyi yayınlar.

-Teşekkürler.


20160831200403_1-Öncelikle geçmiş olsun. İlk olarak sağlık durumunun iyi olduğunu tahmin ediyoruz çünkü yarış devam edebildin. Önemli bir durum var mı ? Bir de kaza anından bahsedebilrmisin ?

-Sağol Efe Can geçmiş olsun dileklerin için. Sağlık durumum gayet iyi sadece halıda biraz yırtılma oldu. Birde masaüstü pc taban üstü pc oldu. Bunun dışında büyütülecek bir duruma rastlamadım ama şunu söyleyeyim parkede hasar var mı halıyı kaldırıp bakmadım. Kaza anından bahsedemeyeceğim şuurumu kaybettim galiba bayılmışım. Bu soruya yanıt vercek tek kişi Taner. Kazadan sonra aracını sola çekerek trafik kurallarını hiçe sayarak ve başka bir kaza olasılığına rağmen o bölgeden olayı birebir izlemiş. Taner’i burdan ikinci kez kınıyorum. Ey Taner bugün bana yarın sana yaptığın hiç yakıştı mı sana ?

 

Yorumlarınızı buraya bırakabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Redbullring Röportajlar başlıklı makalemizde actr, assetto ve assetto corsa hakkında bilgiler verilmektedir.

Author antking
Published
Categories Duyurular
Views 238

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi