Ralli etaplarından asfalt pistlere geçiş yapan Ertekin Dal, 120 Dakikalık SPA yarışı ve Mclaren 650S GT3 ile ilgili görüşlerini paylaştı. Tecrübeli pilot Uzun soluklu yarışlarda tur zamanlarının iyi olmasından çok turların tutarlı olmasının önemli olduğunu vurguladı. Ralli ortamından farklı olarak pistte rakipler ile aynı anda yarışmanın risklerine de değinen Ertekin Dal, temas yaşamama konusunda rakiplerin gereken hassasiyeti göstereceklerinden emin olduğunu vurguladı.

 

Ertekin Dal Röportajı:

-Yaklaşan Gt3 sezonunun son test yarışı olan Spa’da birlikteyiz. İki saat sürecek bu yarış hakkında genel düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

“Önceleri daha çok tek başına yarışılan Rally sim lerle ilgilenmiş biri olarak, ilk defa bu uzunlukta omuz omuza bir yarışa dahil olacağım. Rally ortamından farklı olarak gerçek yarışçılarla aynı anda pistte olmak çoğu zaman yaşanabilen kazalarla tatsız olsa da, pek çoğu ile newbee ligde yarıştığımız arkadaşların bu yarışta da bu konuda hassas olacaklarına olan inancım yüksek.Bu yarışta öncelikli olarak araç ile olan uyumum yanında sistemsel ve kişisel :) dayanıklılığımı test etmeyi planlıyorum. ”

 

-Araç olarak ligde de kullanacağınız Mclaren 650s GT3 aracını seçtiniz. SPA da düşük beygir gücünün dezavantaj olacağını düşünüyor musunuz?

“Araçları genel olarak baktığımızda her aracın kendine göre avantaj ve dezavantajları mevcut, ancak uzun soluklu yarışlarda daha çok atılan turlardaki tutarlılığın önemli olduğunu düşünen biriyim.Bu da ancak kullandığınız araca olan uyumunuz ile sağlanabilir.
Spa pisti, tırmanma, iniş, pozitif veya negatif kamberli virajların hatta bunların tepe ile, tepe üstü, tepe arkası gibi çok farklı karakterlerle birleşiminden oluşan çok teknik bir pist.Bu yüzden, 650 S’ in beygir gücündeki dezavantajını, itaatkar ve güçlü yol tutuşu ile kapatabileceğine inanıyorum.

Hatta şansızlık yaşanmadığı durumda, aracın rahatlıkla ilk 5 içinde bitirebilecek potansiyeli olduğunu düşünüyorum.

Herkes için eğlenceli, kazasız bir yarış diliyorum.”

Bir önceki yazımız olan Serkan Kaplan: Eski takım arkadaşlarımla bir problemim yok. başlıklı makalemizde Adnan, Dream Team ve dtm hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Views 272

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi