1. Çaylak  Sezonu’nun en hızlı pilotlarından olan Yusuf Macit, Şampiyonluk mücadelesi verdiği Aziz Can Yücel ile GT3 sezonu için güçlerini birleştirdi. Yusuf, hem takım arkadaşı hem de takım aracı olan Audi R8 LMS Ultra ile ilgili yorumlarda bulundu. Yusuf SPA yarışında ise sıkı mücadele bekliyor.

Yusuf Macit Röportajı:

+Yaklaşan Gt3 sezonunun son test yarışı olan Spa’da birlikteyiz. İki saat sürecek bu yarış hakkında genel düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

“Öncelikle söz hakkı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Tabii ki Spa yarışı hakkındaki düşüncelerimi açıklayayım;

Kendi açımdan, “Online Sim Racing” dünyasında çaylak bir pilot olarak benim için haddinden fazla zorlu bir 2 saat olacağını düşünüyorum. Daha önceden bu tür bir tecrübem olmadığı için kondisyonumun bu zorlanmayı kaldırıp kaldıramayacağı hakkında endişelerim var. Genel olarak baktığımızda 2016 DTM serisinden bu yarışa katılan kaliteli isimler bulunuyor ve gördüğüm kadarıyla bir çoğu da bu seriden gelen tecrübeyi kendilerine aşılayabilmiş pilotlar. Bu sürücülerin kalitesi göz önünde bulundurulduğunda ilk beş için çok sıkı bir mücadele olacağını görebiliriz.”

+Newbie şampiyonu ve newbie sezonundaki sizin en büyük rakibiniz Can Yücel ile GT3 sezonu için yeni bir takım kurma yoluna gittiniz. Eski yarışçılardan çekinceniz var mı? Takım olarak hedefiniz nedir? Hem takım olarak hem de bireysel olarak ayrı ayrı şampiyonluk şansınızı nasıl değerlendirirsiniz?

“Evet, A. Can Yücel ile “Audi Sport Team” adı altında birer sözleşme imzaladık. Dürüst olmak gerekirse böyle bir karar verdiğim için mutluyum, çünkü bu seriye bir takım olarak katılmayı arzu etmiştim ve takım arkadaşım pist sınırları içerisinde her ne kadar rakibim olsa da dışarıda iyi bir arkadaş, her zaman bir şeyler paylaşabileceğim bir iyi bir pilot. Aynı takımda bulunmamızın ikinci bir nedeni ise Newbie liginin 1. sezonundan ikimiz de birbirimizin sürüşü hakkında bir fikir sahibiyiz, neler yapabildiğimizi, nasıl hareket edeceğimizi biliyoruz. Bu uyum açısından önemli bir etken. Takım olarak hedefimiz her zaman birinci sıra için yarışmak olacak. Bireysel olarak şampiyonayı nasıl değerlendiririm sorusuna gelirsek, Can Yücel’in benden daha tecrübeli bir pilot olduğunu biliyorum ve hem takımda hem sürücüler klasmanında onu Spa ve şampiyona genelinde favori olarak görüyorum. Bir çaylak olarak elimden geldiğince ona ayak uyduracağım. Bu konu hakkında söyleyeceklerim bu kadar.”

+Şu an için Audi alan tek takımsınız. Araç hakkında yorumlarınız nedir? Diğer araçlardan avantajlı bulduğunuz yönleri nelerdir?

“İşin aslı, Audi diğer araçlarla kıyaslandığında avantajdan çok dezavantaja sahip. Ancak aracın ayarları üzerinde kafa yorarak biraz daha istediğimiz hale getirebildik. Bu konu üzerinde çok fazla yorum yapmak istemediğim bir konu o sebepten son olarak avantajlı olsaydı birçok pilot Ferrari değil Audi tercih ederdi deyip röportajı sonlandırayım. Vakit ayırdığınız ve söz hakkı verdiğiniz için tekrar çok teşekkür ederim.”

 

Bir önceki yazımız olan Ertekin DAL: Uzun soluklu yarışlarda tutarlılık daha önemli. başlıklı makalemizde 650S, Dal ve Ertekin hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Views 227

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi