WTCC 2. Sezon çok keyifli mücadelelere sahne olurken, Arda’nın çok rahat şampiyon olması bekleniyordu. Son 4 yarış kala Arda ligden çekildiğini bildirmesi ile birlikte Efe Can, Mehmet ve Engin arasında şampiyonluk mücadelesi başladı. Takım arkadaşı ve Engin’i geride bırakan Mehmet sezonun son yarışda 2 seansda da lider bitirip şampiyonluğu göğüsledi. Bu güzel geçen sezonda mikrofonu Mehmet Erdem’e uzattık.

 

Arda’nın bir anda ligden çekilmesini çok iyi değerlendirdiniz. Genel olarak nasıl bir sezon geçti ?

Arda’nın ligden çekilmesi ile beraber şampiyon olma ihtimalimi görünce biraz daha sıkı çalışmaya başladım yarışlara. Araç ayarları konusunda Alper Akbilgi’den aldığım desteğin de kesinlikle şampiyonluğum konusunda büyük bir etkisi oldu. Özellikle Macau yarışı benim için çok kritik bir yarıştı. Zor bir etap ve arabayı parçalama riski fazla olan bir pistti. Oradaki başarımın ardından Moscow’a odaklandım ve birazda şans sayesinde gerekli puanları topladım. Katılan tüm pilot arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletmek isterim. Seneye Honda ile yollarımı ayırmak gibi bir planım var fakat henüz karar vermedim. Takımların bana yapacağı teklifleri bekliyorum.

Efe Can ile GT3 sezonundan sonra DTM92 dahil yüzünüz sadece WTCC de gülmüştü. Buna rağmen vazgeçmeyi mi düşünüyorsunuz?

Efe ile aslında güzel bir ikiliyiz sadece araç seçim tercihlerimiz biraz hatalı oldu ve ikimizde yarışlara pek hazırlanamıyoruz. GT3’de AMG bizi çok yanılttı. İlk test yarışı olan Monza’da ciddi performans gösteren aracımız V10 lastiğe geçilmesi ile beraber diğer pistlerde bizi çok zorladı ve istediğimiz performansı gösteremedik. DTM92 çok keyifliydi. Babamızın aracı dediğimiz o kocaman tank gibi Audi ile gerçekten eğlendik. Belki güzel dereceler yapamadık ama önemli olan keyif almaktı. Açıkcası Efe ile sürüşümüze WTCC’nin daha uygun olduğunu görüyorum. İkimizde kısa yarış adamıyız, uzun yarışlarda mutlaka hata yapıyoruz ve motivasyonumuz düşüyor. WTCC’de araç değişikliği istememin sebebi normal hayatta da Citroen marka bir araç kullanıyor olmam. Açıkçası biraz PSA grup fanı olan bir kişiyim ve PSA grup araçlarını seviyorum. Seneye bu yüzden kafamda Citroen ile devam etmek gibi bir plan var. Bakalım daha uzun bir zaman var 3. sezona. O zamana kadar belki fikirlerim değişir.

Tamamen marka fanlığı diyoruz o zaman. Bakalım zaman ne gösterecek. Sezonda unutamadığınız bir an var mı?

Aynen marka fanatikliği. Ayrıca Citroen araçları gözüme çok güzel görünüyor. Sezonda yine unutamadığım anlardan biri Green Hell kazasıdır heralde. 2. yarışta Alper’in yanlaması nedeniyle bende pistten çıktım ve aracımı duvara vurdum. Sonrası ile araç hareket edemez duruma geldi. Sinir olduğum anlardan biriydi.

Nordschleife hep sana sürprizler yapıyor. Belki başka bir Nord yarışında başarılı olursun. Tekrardan seni tebrik ediyoruz. Umarım yeni sezonda bu başarını tekrar edersin. Son olarak şampiyonluğunuz ile ilgili bir takım spekilasyonlar dolaşıyor. Alper 2 yarışı kazanabileceği halde yaptığı, bize göre basit hatalar ile size birinciliği hediye etti gibi bir izlenim oluştu. Burada önümüzde ki sezon beraber aynı marka altında yarışmanızdan kaynaklı bir durum söz konusu olabilir mi? Bu dedikodulara ne cevap vereceksiniz ?

Tamamen çekemeyenlerin gereksiz lafları bunlar. Zaten Macau’da Tunanın cezası nedeniyle 2. olsam bile şampiyon olacaktım. Alper sadece şampiyonluk şansı olmadığı için çok dikkatli bir yarış çıkarmadı. Bundan dolayı göze bu şekilde görünmüş olabilir.

 

Mehmet’e bu güzel röportaj için teşekkür eder, önümüzdeki sezonlarda da aynı başarıyı sağlamasını temenni ederiz.

Sezon sonuçları ve yeni organize ettiğimiz GT3 Endurance şampiyonasına aşağıda bulunan linklerden ulaşabilirsiniz.

WTCC Puan Durumu

GT3 Endurance Kayıt Başlığı

 

 

Bir önceki yazımız olan Fuji'de Project CARS 2'ye başlangıç! başlıklı makalemizde canlı yayın, fuji ve GT4 hakkında bilgiler verilmektedir.

Author antking
Published
Views 30

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Aktif Şampiyonalar

DTM Şampiyonası 2018 (RR)

Akademi Sezon 7 (AC)

Platin e-sport ligi Super Cup serisi (AC)
SuperCUP TV8,5’da yayınlanmaktadır

Fotoğraflar

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla