Audi Sport Playboy takımının eski kaptanı Taner Selvi, Serkan Kaplan’ın kurduğu Metal Brothers takımına ne kadara transfer olduğunu açıkladı. Serkan kalibresindeki bir pilot ile aynı takımda olmanın kendisine ekstra bir motivasyon kaynağı olacağını belirtti. Tecrübeli pilot 120 dakikalık SPA yarışında uygulayacağı taktiği de bizlere anlattı. 2016 DTM sezonunda bu pistte yaptığı kaza ile ilgili soruyu da yanıtsız bıraktı.

 

Taner Selvi Röportajı:

-Yaklaşan Gt3 sezonunun son test yarışı olan Spa’da birlikteyiz. İki saat sürecek bu yarış hakkında genel düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız? En son DTM liginde SPA’ya çıkmıstık. Orada talihsiz bir kaza yaşayarak yarış dışı kalmıştınız. Bu yarışta benzer bir sahne görecek miyiz yoksa yarışın uzunluğu sebebiyle daha az mücadeleye girerek garanti bir sürüş mü tercih edeceksiniz?

“Spa mutlaka üst sıralara tırmandığım bir pist benim için, nereden başlasam başlayayım. Pist yapısı itibari ile konsantrasyon ve yarış içindeki tutuş değişikliklerine adapte olabilecek derecede konsantrasyon gerektiren bir pist. En uzun süre sürüş rekorumun 6 saatle bu pistte olduğunu düşünürsek, yarışın 2. saatinde tırmanışa geçeceğimi düşünüyorum. Aracın ayarlarını en iyi tur zamanına odaklı olarak değil de daha yere yapışıp sabit tur süreleri getirecek şekilde yapıyorum. Böylelikle lastik aşınmaları ve boşalan depo ile ortaya çıkacak arkadan kaymaları bir nebze olsa da sübvanse etmiş olacağım. İki saatlik yarışta ataklar çok dikkatli yapılmalı. Çok sabırsız şekilde geçiş hamleleri yapılırsa iki kişi için de yazık olur. Her zaman ki gibi stabil bir sürüş ile yarışı üstlerde tamamlamaya çalışacağım. Herkese bol şanslar.”

GT3 sezonunda Serkan Kaplan ile yeni takım kurdunuz. DTM liginde iddiasız bir araç ile orta sıralar için mücadele etmiştiniz. Yeni aracınız ust sıralara rahatlıkla oynayabilecek bir araç. Hem yeni takım arkadaşınızın hem de yeni aracınızın sezona etkisini nasıl yorumluyorsunuz?

“Açıkçası benim düşündüğüm araç Lamborghini ya da Nissan’dı. Serkan kurduğu takıma davet edince kabul ettim. Serkan’ı fazla konuşmaya gerek yok. Simülasyon konusunda Türkiye’de en iyilerden olduğunu kanıtlamış biridir. Onun bileğini bükmek çok zordur. Bu beni motive edebilir. Takım içi rekabet sıkı işleyecektir. Hakkımda çıkarılan ” bir kasa biraya transfer oldu ” dedikodularına da bir cevap vermek istiyorum. Profesyonellikte normaldir bunlar. Aracı ve lastikleri hala tanıma aşamasındayız. Bir temel setup ortaya çıkmış durumda. Pistten piste mutlaka farklılık gösterecektir ama en azından araç yarışabilecek durumda. Yani lige % 70-80 oranında hazırız.”

Bir önceki yazımız olan Efe Can MUTLU: Şampiyonluğun kaçmasındaki en büyük pay benim. başlıklı makalemizde AMG, dtm ve Efe Can Mutlu hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Views 249

Comments (2)

  • 22 Kasım 2016 at 21:38 Reply
    Güzel röportaj olmuş. yeni sezon çetin geçecek gibi duruyor. takım şampiyonluğu dahada önemli hale geldi.
  • Alper Akbilgi
    23 Kasım 2016 at 07:54 Reply
    Takim sampiyonasinda bu sene daha fazla sampiyonluk adayi var. Daha cok cekisme izleyecegimize eminim.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi