Project CARS‘ta üçüncü sezonumuzda yarışlarımız gibi röportajlarımız da hız kesmeden sürüyor, sıradaki konuğumuz SYDY takımı oluyor. Kendilerine takım isimlerinden, yarışlardaki yükselen grafiklerine kadar çeşitli sorularımız yönelttik ve güzel cevaplar aldık, dilerseniz hep birlikte takım pilotları Hakan Akbaş ve Furkan Erat‘ın vermiş olduğu cevaplara bakalım.

Soru: Öncelikle takımınızın ismiyle başlayalım, yaratıcı bir isim olduğu konusunda hem fikiriz tüm takipçilerimizle ancak takım isminiz nereden geliyor ve kimin fikri?

Hakan: Öncelikle sezon başlamadan önce, takım ismini ve araç seçimini takım arkadaşım Furkan’dan istedim. Furkan, “Marek RP 219D LMP2” olsun dedi ve takım ismi seçimini bana bıraktı. Uzun yıllar bisiklet sporuyla ilgilendim. Bunun sonucunda bir çok bisiklet grubunda bulundum. “Sensiz yarışın Dadı Yok” diye bir bisiklet grubu yok ve hiç bir zamanda olmadı ama o zaman gruptaki arkadaşlarımla buna benzer bir sloganımız vardı onu biraz değiştirerek takım adını “SYDY” koyduk.

Furkan: Takımın isimini Hakan abi buldu onun fikriydi güzelde oldu, bazen yarıştığımız arkadaşlarımız yarış günü olamıyorlardı ertesin gün yada yarışa yetiştikleri zaman bu sözü söylüyorduk bizde 🙂

Soru: Geçtiğimiz sezonlardaki performansına istinaden bu sezon yükselen bir grafiğin söz konusu, bunun temelinde yatan sebepler nedir? Sürüş tekniğini geliştirdiğini gözlemiyoruz ancak senin bağladığın farklı etmenler var mı?

Furkan: Normalde hiç yarış tecrübem yoktu, direksiyon setimi alma sebebim ets2’di sonra arkadaşımla Project Cars aldık ve sezona katıldık. Geçen sezonda F1 arabalarının denk gelmesi şans mı desem bilemem ama vazgeçmedim sonuncuda olsam, beni seven abilerimin arasında yarış yapmak çok keyifli. Bu sezonun arabalarını (LMP2) sevdim, abilerim sayesinde ve birazcık anterenmanla ile ilerleme kaydediyorum inşallah sezonu (Sezon 3 LMP2) temiz yarışlar ile bitirmeyi temenni ediyorum.

Soru: SYDY Takımı olarak güzel bir gidişatınız söz konusu, ANV takımıyla yukarıdaki çekişmenizde gelecek yarışlar için planlarınız nelerdir?

Hakan: Sorunuza verilecek ilk cevap aslında “tüm yarışlara katılabilmek, boş geçmemek” Maalesef iş yoğunluğu sebebiyle bir yarışa katılamadım ve “SYDY” ile “ANV Racing” arasındaki fark bir anda açıldı.” İkincisi ise kesinlikle ciddi antrenman yapmak. Ama ikinci cevap da en birincisi kadar önemli. Ve üçüncü olarak da şans faktörü. Örneğin; Son yarışımız olan Oschersleben GP‘nin 25.turunda, “Hotel” virajında vitese bir kere basmama rağmen 2 kere basmışım gibi algılandı Sim tarafından ve çok ciddi zaman kaybettim. Örnekler çoğaltılabilir.. İnternet bağlantısı kötü olabilir, istenmeyen bir kazaya kurban gidilebilir. Bu kötü şansların tarafımızda olmamasını diliyoruz.

Furkan: Hakan abim ile daha çok antrenman ve strateji ile geçmeyi planlıyoruz.

Soru: Son olarak takım üyeniz ve pCARS ekibimizin kurucusu Hakan Akbaş’a şöyle bir soru yöneltelim; Project CARS 2 için şu anda bir Time Trial etkinliği devam ediyor, gelecek sezonlar için özel değilse bazı planlarınızı bizimle paylaşabilir misiniz?

Hakan: Project Cars 2 Time Trial etkinliğinin amacı, pilotları Sim’e alıştırmak, tatlı bir rekabet içresinde dengeleri gözlemleyebilmek. Faydaları ise saymakla bitmez. Araçları ve pistleri tanımak, düzgün setupları keşfetmek, pilotajı geliştirmek vs.vs. Geçen Sene benzerini Project Cars 1’de de yapmıştık. Arkasından özel etkinlikler ve nihayetinde sezon yarışlarımız başladı. Project Cars 2’ın ise her açıdan çok daha iyi bir Sim herkes tarafından bilinen bir gerçek ve çok daha çekişmeli yarışların bizi beklediğini şimdiden söyleyebilirim. Önümüzdeki hafta yani 6-12 Kasım 2017 tarihleri içinde Project Cars 2 için özel bir etkinlik düzenlenecek ve duyurusu hem buradan ve forum sayfamızdan duyurulacaktır. 2018 yılında ise ağırlık tamamen Project Cars 2 üzerine yoğunlaşacak. Şu an SMS tarafından mevcut olan bugların düzeltmesini bekliyoruz. Bu doğrultuda planlarımız gerçekleşeceği için şu an için çok fazla bir bilgi vermeyi, çıkacak olan yeni yamadan sonra yapmanın doğru olacağını düşünüyorum.

 

İçtenlikle vermiş olduğunuz cevaplardan ötürü pilotlarımıza teşekkür ederiz.

 

 

Bir önceki yazımız olan ANV Racing tam gaz devam! başlıklı makalemizde anv, le circuit bugatti ve lig hakkında bilgiler verilmektedir.

Author mstbrnc
Published
Views 378

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi