2019 WTCR sezonunda podyum mücadelesi son yarışa kadar birbirine çok yakındı. Alper’in son yarış azda olsa puan alması Mehmetin önünde bitirmesi şampiyonluk için yetiyordu.
Zorlu Macau pistinde iki ikincilik birtanede 0001 saliseyle aldığı birincilikle toplamda 424 puana ulaşan Alper Rahat bir nefes aldı ve şampiyonluğunu ilan etti. Mehmet Erdemin yarışları bitirip puan alması ikincilik için kendisine yeterli lacaktı ve şampiyonayı 365 puanla ikinci sırada bitirdi. Tuna Geredelioğlu geçirdiği kaza sonrası önceki üç yarışta kırık kolunun iyileşmesini bekledi
ve şampiyonluk hayallerini alçıda bıraktı. Fakat son yarışa hırslı çıkan Tuna 2 birincilik ve bir üçüncülük alıp şampiyonada toplamda 270 puan toplayıp  puan 7 farkla Engin’in önünde podyumun son basamağında bitirmeyi başardı. Engin 263 puanla dördüncü sırayla yetinmek zorunda kaldı. Okan kaya Araç arızasının bir türlü giderilememesi sonucu ampiyonluk hayalleri kurduğu 2019 WTCR sezonunda malesef son iki yarışa katılamayarak ancak 5.olabildi.

21 pilotun mücadele ettiği şampiyonada Audi araçlarından oluşan CamToYou Racing takımı 946 puan toplayarak hem markalar hemde takımlarda rahat bir birincilik aldı. Hemen arkasında Hondalardan oluşan Münnich Motorsport takımı 727 puanla ikinci olurken üçüncü sırayı Seat Cupra ile yarışan Team  Oscaro aldı.
Alper Akbilgiyi Şampiyonluk için bir kez daha tebrik ederek sonraki şampiyonada tekrar görüşmek üzere

Bir önceki yazımız olan Akademi 9. Sezon Şampiyonu Belli Oldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Author Boundless
Published
Views 1467

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi