Yarış Başlıkları.

R1 Melbourne-AVUSTRALYA 03.04.17

R2 Shanghai-ÇİN 10.04.17

2017 SimRacersTR Formula 1 Sezonu’na HOŞGELDİNİZ

2017 Yılının en uzun takvimini oluşturacak seri için koltuk yerleşimleri tamamlandı. Araçlara yerleşen pilotların büyük çoğunluğunu profesyonel sim yarışçılarının oluşturduğu seri 20 yarışlık uzun bir maratonu kapsıyor. Kimi zaman yarışlar arası bir hafta gibi kısa bir süreye kadar inen takvimde, bu kısa hazırlık süreleri pilotları oldukça zorlayacak. Özellikle konsantrasyonun yarış içinde çok önemli olduğu bu seride bir diğer göz önüne alınması gereken faktör ise hava şartları olacak. Gerçek hava şartlarına bağlı bir uygulama ile yarışların düzenlendiği tarih ve saate göre gerçek zamanlı hava durumu pilotların buna göre hazırlık yapmalarını mecbur kılacak.

Altı çeşit lastik hamuru kullanılacak seride, kuru hava şartlarında dört lastik seçimi arasından yarışlara özel belirtilen hamurlarda seçim yapılabilecek. Hamurların dayanıklılıkları ile ilgili test yarışlarında elde edilen datalar pilotların taktik geliştirmesi için değerli bir kaynak oluşturacak.

Yarış sırasında DRS sistemi kullanılabilir durumda olacak. Bunun için sistem otomatik olarak aktif hale gelince pilot DRS’yi kullanacak. Bunun için kokpit setinize düğme atamayı unutmayın.

Yoğun geçecek bu seride bütün pilotlara bol şanslar diliyoruz.

Seri ile ilgili kısa bilgi ve hatırlatmalar:

-Pilotlar kayıt sırasına göre yerleştirilmiştir.

-Sezon başlamadan önce anlaşan pilotlar koltuklarını değişebileceklerdir.

-Sunucuya her pilot kendi aracı ve GERÇEK ADI-SOYADI ile girmek zorundadır.

-Sezon içinde pistlerde sorun tespit edilirse değişiklik yapılacaktır.

-Sunucuda olan her pilot etik ve yarış kurallarına UYMAK ZORUNDADIR.

-Sıralama turları ve yarış sırasında SOHBET KISMINA HARF YAZMAK BİLE YASAKTIR. Bu durum yarış sonrası loglardan takip edilecek. Bu kurala uymayan pilot ikaz edilmeksizin ceza alacaktır. * İlgili ceza açıklanacaktır.

-Yarış sırasında benzin ikmali yapılamayacaktır.

-Lastik hamurları seçimi her yarış için belirtilecektir. Belirtilen lastiklerin her ikisi de yarışta kullanılmak ZORUNDADIR. Yarış sırasında eğer yağmur yağarsa bu kural UYGULANAMAZ. Lastiklerin kullanımı yarış sonunda her araç için tek tek kontrol edilip kurala uymayan pilot o yarıştan diskalifiye edilecektir.

-Puanlama sistemi: 1. 25 |2. 18 |3. 15 | 4. 12 | 5. 10 | 6. 8 | 7. 6 |8. 4 | 9. 2 | 10. 1

-Yarışa mazeretsiz katılmak etik dışı hareket olarak değerlendirilecek ve pilotun koltuğunu boşa çıkarmak yönetimin tasarrufunda olacaktır. Bu durumla yüzleşmemek için katılamayacağınız yarışlardan önce bildirim yapıp koltuğunuzu geçici olarak sıra bekleyen pilota vermelisiniz.

-Yarış sırasında bariz derecede hatalı pilotun belli olduğu temaslarda mağdur olan pilot protesto formu doldurmakla YÜKÜMLÜDÜR. Hakem heyeti tarafından yarış tekrarı izlendiğinde böyle bir durum tespit edilirse ve bu olay mağdur pilot tarafından protesto olarak bildirilmediyse, mağdur pilot şüpheli pilot listesine girip sezon boyunca izlemeye alınır. Aynı durumun tekrarında tüm puanları silinip o sezondan ihraç edilir. Pilotun ifadesini istemek hakem heyeti tasarrufundadır.

-Temas sonrası, mağdur eden aracın mağdur olan aracı bekleyip yol vermesi hafifletici sebeptir.

-Protesto formu Hakem Heyetine özel mesaj olarak atılıp sadece tekrardaki süre yazılacaktır. Bunun dışında hiç bir yorum yapılmayacaktır. Hakemlerin kararı nihai olup sadece hakem heyeti gerekli görürse olaya karışanlardan bilgi isteyecektir.

-Protestolar yarış sona erdikten sonra 72 saat içinde yapılmalıdır.

-Formula 1 serisinde yarıştan sonra, her ne olursa olsun, başka sürücüleri rencide/tahrik edici, küçük düşürücü yorumlar yazmak KESİNLİKLE YASAKTIR. Bu tür yorumları yazan pilotların haklı veya haksız olduğuna bakılmaksızın yorumları silinecek ve uyarılacaktır. Bu konuda tekrar veya ısrar eden sürücü turnuvadan men edilecektir. Bu gibi durumlarda pilotlar birbiri ile özel mesaj atarak iletişmelidir.

-Yarış saati gelmeden önce her pilotun pistte en az 15 tur atması zorunludur aksi takdirde yarışa katılamayacaktır. Yarışa mazeret bildiren pilotun yerine katılacak olan pilot için bu madde hükümsüzdür.

-Sunucu haricinde oluşacak bütün teknik aksaklıklar pilotun sorumluluğundadır. Yarışa gelmeden önce bütün pilotlar teknik altyapılarını uygun hale getirmelidir.

-Seride yarışan her pilot bu maddeleri okuyup kabul ettiği varsayılır. Bu maddelerden herhangi birine uyamayacağını düşünen pilotun koltuğunu sezon başlamadan bırakması kendi tasarrufundadır.

Araç çubuğuna atla
casino maxi