Cehennemde geçen son yarıştan sonra GT3 birinci sezon sona erdi. İsmine yakışır bir yarış çıkartan pilotlar beklenmeyen sürpriz bir son ile yarışı bitirdiler. Sezonda bir türlü istedikleri yere gelemeyen SCG Poke Drive Valor Takımı ilk iki sırayı alarak Takımlar klasmanında birinciliği almayı başardılar. Semihin birinci olduğu yarışta Enginle çekişmesi seyircilere heyecanlı anlar yaşattı. Sezon başından beri istikrarsız ilerleyen Engin podyuma bile yaklaşamamışken son yarışta uzun süre birinci giderek takım arkadaşı Semihi arkasında tutmayı başardı. Semihin pit ekibi işini yarım saniye kadar hızlı bitirmesi piste Enginin önünde dönmesini sağladı ve yarış sonuna kadar istikrarlı ve hatasız turlar atarak ilk iki sırayı kimseye kaptırmadan rahat bir şekilde aldılar.

Semihin şampiyonluk için kağıt üstünde hala şansı varken  Serkan’ın bu yarışı 7. Sırada bitirmesi yeterli oluyordu ve Serkan çok çalışmadığını ve pisti sevmediğini belirtmiş olmasına karşın seyircileri pekte şaşırtmayarak son sıralarda ilerlerken son turlarda dnf olan pilotlarla yedinci sıraya kadar yükseldi ve şampiyonluğunu ilan etti. Semihin uzun süre itiraz etmesine karşın hakem heyeti son anların incelemesini gerçekleştirdikten sonra resmi sonuçları açıklayacaklarını belirttiler.

Serkan Kaplan Sezona kötü bir başlangıç yaparak ilk üç yarıştan yalnızca birtanesini bitirebilmiş ve şampiyonadan çekilme kararı almıştı. Fakat hem yönetim hem takım kaptanları tarafından bu istifası kabul olmamıştı. Kendini toparlayıp tekrar yarışlara dönen Serkan kaplan dört birincilik bir ikincilik alarak Taner’in psikolojik sorunlarından dolayı yarışlara katılamamasına rağmen tek başına hem kendisini hemde takımını üst sıralara taşımayı başardı. Tam anlamıyla bir başarı öyküsü sergileyen Serkan “DTM şampiyonluğunu bedavadan Semihe kaptırdım bu sezon benim olmalı diye düşündüm ve kendimi motive ettim” diye konuştu. İnceleme sonucunda 3 puan farkla Serkan’ın şampiyonluğu netlik kazandı. Takımlar klasmanın dada Metal brothers takımını 3. sırada 187 puanla bitirmesini sağladı. Kendisini sezondaki performansından dolayı tebrik ederiz.

Road Benders takımı Serkan Yalnız ve Fatih Evren ikilisi yarışlarda en iyi ikili ve favori takım gösterilirken son yarışta PokeDrive Valor takımının ilk iki sırayı alması ve Fatih Evrenin yarışı bitirememesi Takımlar klasmanında 10 puan farkla ikinci sırada bitirmelerine sebep oldu. Serkan Y. Daha ilk turda spin atarak şampiyonluk hayallerine veda ederken Fatihin yarış dışı kalmasıyla takım şampiyonluğuna da veda eden ikili sonraki Porsche Cup sezonunda çok daha iddialı olduklarını ve takım şampiyonluğuyla beraber pilotlar şampiyonluğunu da almak istediklerini belirtti. Fatihin Nordschleife  ta 285 km hızla yaptığı kazadan sonra burnu bile kanamadan kazayı atlatmış ve vakit kaybetmeden antrenmanlara başlaması rakiplerine gözdağı verdi.

Arda yarışları devamlı podyumda bitirmesine rağmen bu sezon hastalıktan dolayı 3 yarışı kaçırarak pist dışında yenildi. Şampiyonada ilk 3 pilotla birlikte Erşan’ı da arkasında tutmaya çalışan Arda takımlar klasmanında da takım arkadaşı Eminin şanssızlıklardan dolayı çok fazla katkı sağlayamamasından dolayı  Fire Storm Racing takımını ancak 4. Sırada bitirmesini başardılar. Emin yarışların büyük bir çoğunluğuna katılım gösterirken teknik problemlerden dolayı bir türlü istediği yerde yarışları bitiremedi.

Bireysel pilotlardan Erşan ise sezonda yarışta iyi dereceler almasına rağmen şampiyonayı ancak 5. Sırada bitirebildi. Tecrübeli pilot Araç ve ekipmanlara daha yeni alıştığını ve sonraki sezon çok daha iyi yerlerde olmak istediğini söyledi. Bir diğer bireysel pilot olan Adnan Eren Sezon içinde sponsor değişikliği ekipman değişikliği derken bir türlü dikiş tutturamayarak ancak 16. Sırada şampiyonayı tamamlayabildi.

Asphalt Motorsport takımı sezon başlarında bir türlü arabaya alışamadıklarını ve sanki onlar arabayı değilde arabanın kendilerini kullandığını ve dizginleri ancak son yarışlarda ellerine alabildiklerini belirttiler ve sezon sonunda takımlarda 80 puanla 5. Sırada Pilotlar klasmanında ise Mehmet Uğur 8 Mustafa Davarcı ise 12. Sırayı alarak şampiyonayı tamamladılar. Şanssızlıklarla boğuşan bir diğer takım ise RVR Team. Alperin geçirdiği kazadan sonra pistlere dönememesi takım arkadaşı Ertek’ini de fazlasıyla etkiledi ve ikili bir çok yarışı kaçırdıktan sonra sezona son yarışla güzel bir veda etmek istediler fakat şanssızlıklar gene yakalarını bırakmadı ve istedikleri yerde yarışı bitiremediler. Çok daha fazla antrenmanla önümüzdeki sezonlarda çok daha iyi yerlerde olacaklarını belirttiler.

Şampiyonanın Ev sahibi takımlarından PokeDrive Instict ise araç problemleri ve takım içi sıkıntılar yüzünden bir türlü yarışlara konsantre olamazken Efe Can Mutlunun kameraları fazlasıyla sevmesi, Magazin haberlerinin başında yer alması, vazgeçemediği gece hayatı ve Takım arkadaşı Mehmet Erdemden habersiz Mercedes Benzle yaptığı gizli ortaklık takım arkadaşlarının aralarını açarken şampiyonayı takımlar klasmanında son sırada tamamlamalarına sebep oldu. Efe GT ligini bırakarak Mehmet Erdemi yalnız bırakmışsa da WTCC Sezonunda Tekrar takım kurarak aradaki buzları eritip çok daha hırslı ve güçlü bir şekilde geri döndüler.

Sezon sonunda takımlar klasmanı puan durumu :

 1. PokeDrive Valor  241
  2.            Road Benders                   231
  3.            Metal brothers                 187
  4.            Fire Storm Racing            159
  5.            Asphalt Motorsport       80
  6.            RVR Team                           57
  7.            PokeDrive Instict             55

Pilotlar klasmanı puan durumu ise :

 1. Serkan Kaplan Metal brothers                 178
  2.            Semih Emre       PokeDrive Valor              175
  3.            Serkan Yalniz     Road Benders                   147
  4.            Arda Aydin         Fire Storm Racing            139
  5.            Diabolus_Ersan (none)                                 122
  6.            Fatih EVREN       Road Benders                   84
  7.            Engin Berkan     PokeDrive Valor              66
  8.            Mehmet Ugur  Asphalt Motorsport       60
  9.            Efe Can PokeDrive Instict                             42
  10.          Alper Akbilgi      RVR Team                           30
  11.          Ertekin DAL        RVR Team                           27
  12.          Mustafa Davarcı Asph. Motorsport        20
  13.          Emin Babaoglu  Fire Storm Racing            20
  15.          Adnan Eren        (none)                                 16
  16.          Mehmet Erdem               PokeDrive Instict            13
  17.          Taner Selvi         Metal brothers                 9

Bir önceki yazımız olan SimRacersTR Porsche GT3 Cup 2017 SEZON 1 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Author Boundless
Published
Views 346

Comments (3)

 • Mehmet Uğur
  19 Nisan 2017 at 14:52 Reply
  Yazı çok güzel olmuş elinize sağlık. Şampiyona'da tebrikler. :)
 • ADNAN EREN
  19 Nisan 2017 at 16:09 Reply
  Seni mahkemeye verecem. 16. değilim 15.yim:)) Sponsor değiştirdim evet doğru ama niye diye bi sor.çünkü ben 1.000.000 euro demiştim sponsor firmada bunu dollar anlamış o yüzden aramızda sorunlar çıktı bırakmak durumunda kaldım:)yeni sponsorumla japan yeni üzerinden anlaşmaya vardım.:D

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi