Barselona’da takım olarak iyi bir performansa imza atan Road Benders takımından Serkan Yalnız yarışı bizim için değerlendirdi. Takım arkadaşı gibi sıralamada beklediğinden düşük bir performansa imza atan Serkan, yarışta yaşadığı kaza sonucunda yarışı başladığı sıranın bir gerisinde, 6. olarak bitirdi. Yarış sonrası hakem kurulundan gelen 25 sn ceza ile 7. sıraya geriledi. Lisans puanının tam sınırda olması sebebiyle iki yarışlık geçici lisans ile yarışan Serkan Yalnız önümüzdeki yarışta temas yaşayıp ceza alırsa lisansını yükseltememiş olacak ve maalesef lige veda etmek zorunda kalacak.

 

Serkan Yalnız Röportajı:

“Road Benders olarak bizim için biraz problemli geçen bir yarışta, aksaklıklara rağmen üst sıralara tutunup puan alabildiğimiz için mutluyuz. Sezonun ilk yarışı için büyük bir heyecan ile çalışmalara başlamıştık, takım olarak aracımızı ve tur zamanlarımızı iyi bir noktaya taşıdık, ama yarış atmosferi gerçekten bambaşka ve her an herşey olabiliyor. Sıralama turunda istediğim performansı ortaya koyamayınca yarışa hafif bir araçla başlama kararı aldım, ancak geçiş için uygun fırsatı bir türlü yakalayamadım. Sonraki turlarda da aracım ön kısımdan hasar alınca, yarışın kader benim için belirlenmiş oldu.

Blancpain GT serisi gerek katılımcılar, gerek araç seçimleri olsun, oldukça rekabetçi bir şekilde start aldı. Tecrübeli rakiplerimiz arasında avantajlı bir noktaya gelebilmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ufak hatalar ile beraber tamamladığımız serinin ilk yarışında, en azından takım arkadaşım Fatih Evren ile beraber iyi bir potansiyele sahip olduğumuzu görmüş olduk. Hataları minimum seviyede tutarak, bu potansiyeli puan durumuna da taşımak istiyoruz.”

Bir önceki yazımız olan Fatih Evren: Antreman turlarındaki performansımı sıralama turlarına yansıtamıyorum. başlıklı makalemizde barselona, benders ve blancpain hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Categories Duyurular
Views 301

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi