Ligimizde yarışan en tecrübeli pilotlardan biri olan Serkan Kaplan Barselona’da neden podyuma çıkamadığını ve 4. sırada bitirdiğini anlattı. Tecrübeli pilot, üzerinde bir şansızlık olduğunu bunu da üstünden atmayı hedeflediğini söyledi. Yarışlara yeterince ciddiyet göstermediği dedikodusunu ise basının yalan haber yapması şeklinde yorumladı.

 

Serkan Kaplan Röportajı:

-Blancpain GT serisine podyum dışında kalarak başladın. Son 6 aydır istikrarlı bir başarı göremiyoruz senden. Senin gibi hızlı bir pilotun podyumdan uzak kalmasını nasıl değerlendiriyorsun? Üzerinde kendini birçok platformda kanıtlamış olmanın verdiği bir rahatlık olduğu, yarışlara gerekli ciddiyeti göstermediğin yönünde dedikodular var. Buradan bu dedikodulara bir cevap vermek ister misin?

“Catalunya’da podyum dışı kalmaktan çok yarışı kazanamamak beni daha çok hayal kırıklığına uğrattı. Sebebin ne olduğunu tam bilmiyorum ama pist üstünde üzerimden atamadığım bir şansızlık olduğu çok açık. Yarıştan önceki günlerde aracı tanımak için takım arkadaşım Taner Selvi ile uzun bir süre harcadık. Bunun sonucunda ise aracı yarış kazanabilecek bir seviyeye getirdik. Sezonun daha başındayız önümüzde daha uzun bir yol var, kazanacağım ilk yarışta şansımın tekrar döneceğini düşünüyorum.

Hakkımda çıkan dedikodular tamamen basının uydurmasıdır.”

-Yarış içi tur zamanlarına bakınca liderden hızlı olduğunuz gözüküyor. Ancak yarış içinde konsantrasyon kayıpları göze çarpıyor. Özellikle pitte yaşadığınız problemler bir konsantrasyon eksikliğini işaret ediyor sanki. Ayrıca ikili mücadelelerde fazla iyi niyetli sürdüğünüz, atak yaptığınız aracı yeterince zorlamadığınız yorumları var. Bunlara cevap vermek ister misiniz?

“Aslında aracım kaza sonucu aldığı hasar yüzünden yeterince hızlı değildi, gerçek tur zamanlarımdan 05,08 sn arasında yavaştım. Yaşadığım bu kazanın bütün konsatremi düşürdüğü bir gerçek. Pit faciasına hiç girmeyelim (gülüyor) .

İkili mücadelelerde çok atak yapmamamın birçok sebebi var. Yarış zaferi için çekişiyorsam önceliğim öndeki araca atak yapmaktan çok psikolojik baskı altına alıp hata yapmasını sağlamktır. Hata yapmıyorsa bulduğum ilk fırsatta atak yapmaktan çekinmeyeceğimi söyleyebilirim. Geri kalan mücadelelerde ise genelde önümdeki pilotun kim olduğuna bakarak karar veriyorum. Atak yapıldığında boşluk bırakan bir pilot mu, yeterince tecrübeli mi, atak yapıldığında nasıl davranacağını biliyor mu vs. Bunlar dışında öndeki araca geçiş denemesi yapıp o denemeninde aracımda hasar bırakıp yarışımı mahfetmesinin önüne geçmek için aldığım savunmadan ibarettir.”

Bir önceki yazımız olan Arda Aydın birinciliği Ahmet İbiş ile yaşadığı temas ardından kaybettiğini düşünüyor. başlıklı makalemizde arda, aydın ve barcelona hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Views 339

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi