2016 DTM sezonunu kendisinden beklenenin çok altında bitiren Serkan Kaplan bize açıklamalarda bulundu. Eski takımı ile takım şampiyonluğu kazanan Serkan Kaplan yeni sezonda Taner Selvi ile yeni bir takım kurdu. Serkan Kaplan bu kadar başarılı olan bir takımın dağılmasını araç seçimindeki ayrılıklar, yenilik ve rekabetin artması şeklinde yorumladı. Adnan Eren’in açıklamalarını hatırlarsak ve takımdan ayrılan pilotların da Ferrari 488 GT3 aracını aldığını göz önünde bulundurunca bizde ortada farklı bir durum olduğu kanısı oluştu. Bakalım önümüzdeki günlerde bu olay aydınlanabilecek mi.

 

Serkan Kaplan Röportajı:

-Yaklaşan Gt3 sezonunun son test yarışı olan Spa’da birlikteyiz. İki saat sürecek bu yarış hakkında genel düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

“Spa yarışı ile ilgili pek bir düşüncem yok, sadece piste çıkıp elimden geleni yapacağım ve neler olacağını göreceğiz.”

-GT3 sezonu için Taner Selvi ile yeni bir takım kurmayı tercih ettiniz. Eski takım arkadaşlarınız ile ilgili problem mi vardı? Bu ayrılığın sebebi nedir? 2016 DTM sezonunda takımlar şampiyonu oldunuz, belli ki bu ayrılık başarı kaynaklı değil. Sebepleriniz nelerdi?
“Takım konusuna gelirsek, eski takım arkadaşlarımla hiç bir problemim yok, ayrılmış olsak da hala araçlar ve pistler hakkında bilgi paylaşımında bulunmaya devam ediyoruz. Ayrılığın sebepleri ise her birimizin farklı araç üstünede yoğunlaşması, güçlü pilotların farklı takımlarda yarışarak şampiyonadaki rekabetin artmasını sağlamak ve biraz da değişiklik olmasını istememizdir, aksi bir durum söz konusu değildir.”

Bir önceki yazımız olan Mehmet Erdem: AMG artık keyif vermiyor. başlıklı makalemizde AMG, Aranel ve ciryatan hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Views 358

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi