2016 DTM liginin şampiyonu Semih Emre Ekinci kaçan takım şampiyonluğunun takım arkadaşlarının V7 lastiklere alışmamasından  kaynaklandığını söyledi. Takım arkadaşının oturduğu yer hakkındaki endişelerini de dile getiren şampiyon pilot oturabilecek rahat bir yer bulurlarsa 120 dakikanın kendileri açısından çok rahat geçeceğini aktardı. Araç seçimi konusunda ise üstü kapalı konuşarak sorumluluğu Engin Berkan’a attı.

 

Şampiyon pilotun Röportajı:

-Yaklaşan Gt3 sezonunun son test yarışı olan Spa’da birlikteyiz. İki saat sürecek bu yarış hakkında genel düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

“2 saat sürecek yarış için tek düşündüğüm popomun durumu ne olacak onun dışında rahatım
Araçlarda ABS ve TC olması yorucu yarış sırasında yaşanabilecek konsantrasyon kayıplarını telafi edecektir. Ve daha rahat (DTM e göre) bir yarış çıkarmamızı sağlayacaktır.”

-Geçtiğimiz DTM sezonunun şampiyonu olarak takımınızı adeta sırtladınız fakat diğer takım arkadaşlarınızın düşük performansı sebebiyle takım şampiyonluğunu kaçırdınız. Yeni GT3 sezonu için daha yüksek sıraları hedefleyen bir pilot ile takım kurmanız daha mantıklı olmaz mıyıdı sizin adınıza?

“Geçtiğimiz sezon takım arkadaşlarım v7 lastiklere alışamadılar. Sevdikleri aracı kullanınca daha iyi yerlere geleceklerinden eminim. Engin de bu sezon için kendine oturacak bir yer bulursa tekrar yarış kazanmaya başlayacaktır. ”

-Araç seçimini henüz yapmadınız, aklınızda bir araç var mı?

“Bu arada daha araç seçimimizi yapamadık buradan Engin e sesleniyorum. Lütfen testlerini tamamlasın ve bana geri dönsün.”

Bir önceki yazımız olan Mustafa DAVARCI destekçisi çok olan pilot ile aynı takımda olmanın üzerinde baskı oluşturmayacağını düşünüyor. başlıklı makalemizde bmw, Davarcı ve gt3 hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Categories Duyurular
Views 429

Comments (1)

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi