Blancpain GT serisinin ilk yarışında sıralama turlarında son saniyede ikinci gridi Can Yücel’e kaptıran Semih Emre Ekinci, yarış birinciliğini de yine Can’a kaptırdı. Yarışı liderin 13 saniye gerisinde bitiren DTM şampiyonu takımı için önemli puanlar toplarken takım arkadaşı Engin Berkan ilk 10 dışında kalarak takımına katkı sağlayamadı.

 

Semih Emre Ekinci Röportajı:

-Şampiyon ünvanı ile başladığın yarışı ikinci sırada tamamladın. Tur zamanı bazında daha hızlı olmana rağmen newbie liginin şampiyonuna pit taktiği ile geçildin. Bu konu hakkında ne söylemek istersin?

“Öncelikle sıralamada istediğim turu atamadım. 1.43.4 bekliyordum, hatalardan dolayı olmadı.
Yarışta M lastiklerin 40 tur dayanmasını mucize olarak görüyorum. Bende 15. turda lastik ömrünü gösteren bar sarı oluyordu. O yuzden pitsiz yarış bitebileceğini hic düşünmedim.
O lastiklerle hata yapmadan yarisi bitirebilmek buyuk basari. Can i tebrik ederim temiz is cikardi.
Umarim pitsiz yarış bitirmek moda olmaz, yoksa işimiz var.

-Takım arkadaşın Engin Berkan puan almayı başaramadı. Takımlar şampiyonasında avantaj sağlayamadınız. Takım arkadaşınızın düşük formu hakkında ne diyeceksiniz? Yarış içinde 4. lüğe kadar yükselmişti oysa ki. Stabilite problemleri mi var?

“Engin’in antreman eksiği ve antreman yapacak yer problemi var. Umarım kendisine en kısa zamanda bir stand yada tabure temin eder ve daha çok çalışmaya başlar. Küçük bebeği olduğundan dolayı onu çok sıkmıyoruz zaten. En büyük mazeret onda.”

Bir önceki yazımız olan Açılışı Aziz Can Yücel yaptı. başlıklı makalemizde Audi, aziz ve barcelona hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Views 233

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi