Redbullring ‘de sorunlu startın ardından geçen müthiş mücadele de pilotlar ile birlikteyiz.

 

 

 

 

 

-Merhaba Alper, hatalı bir start ama sonrasında devam ettin ve sanki adalet yerini bulmuş gibi spin atıp pozisyonu kaybettin. O ilk anda neler oldu?

-Neden bilmiyorum, yarış anında formasyon turunun son virajı döndüğümüzde bittiğini düşündüm. Ben gazladım, diğerleri gazlamayınca şaşırdım gazdan ayağımı çektim bir süre ne olduğunu anlamaya çalıştım. Sonra diğerlerinin de gazladığını görünce devam ettim. Ancak yarış boyunca formasyon turu ile ilgili kuralı hatırlamaya çalıştım. Acaba poledeki pilot mu hata yaptı yoksa ben mi, sıramı vermeli miyim yoksa vememeli miyim, sıra versem tekrarda anlaşılır mı, anlaşılsa bile ceza geri çekilir mi gibi türlü sorular ile yarışa bir türlü konsantre olmadım. Spin atmam da dikkat dağınıklığından dolayı oldu. Eğer spin atmam ile adalet yerini bulduysa gelecek yarış için olan sıralama cezamı hakemler silsin.

-Yarış sonunda hakemlerin verdiği ceza Semih’in liderliğini geri getirmeyecekti. O yüzden yarış alanında adalet yerini bulmuş oldu.

-Gelecek sezon için değişmesi gereken cezalardan biri de bu bence. Sadece Semih’in değil, diğer arkadaşların da önünde haksız avantaj sağladım. 30 veya 40 saniye süre cezası alsaydım bu haksız avantaj kaybolacaktı ve ceza da hatanın olduğu yarışa yansıyacaktı. Bu tip sportif hatalar için bir sonraki yarışa ceza aktarılmasını ben mantıklı bulmuyorum. Tabi bu benim görüşüm.

-Eminim ki yönetim pilotların görüşlerine önem veriyordur. Teşekkürler sohbet için Macaristan da başarılar.


-Özkan topladığın ufak ufak puanlar ile genel sıralama da ilk 10’a girdin. Başından beri sezonu değerlendirirmisin ?

-DTM sezonu benim için tam bir tecrübe sezonu oldu. Zorlu bir lig ve çok güçlü rakipler var mücadeleler üst seviyede bende bir yerinden bu mu mücadeleye ortak olmaya çalışıyorum ve gittikçe gelişip tecrübe sahibi oluyorum. Katılabildiğim yarışlarda sonuna kadar devam edip yarışları bitirmeye çalışıyorum. Sezonun kalan yarışlarında da zorlamaya devam edip olabilecek en iyi seviyede sezonu tamamlamayı hedefliyorum. Ayrıca bu güzel ortam ve sezonun bu kusursuz işleyişinde emeği geçen yönetimi, hakem heyetini, ve pilot arkadaşları kutluyorum.


-Engin uzun zamandır ekipman sıkıntısı yaşıyorsun buda ciddi anlamda yarışlara yansıyor. Sorun tam olarak nedir ? Nasıl çözülücek.

-Yeni aldığım set arızalı çıkınca gamepad ve klavyeye kaldım buda yarışlarda ciddi zaman kayıplarına ve sorunlara sebep oldu. Önümüzdeki yarışa inşallah elime ulaşmış olacak ve kaybettiğim puanları geri kazandıracak. En azından yarışlara girip azda olsa takımıma destek olmaya çalışıyorum. Önümüzdeki yarışlar toparlanıp en azından takımlar liderliğini almak için elimden geleni yapacağım.

-İstikrarın gerçekten takdir edilmeli. Aldığın puanlar sayesinde senin de dediğin gibi takımlar sıralamasında lidersiniz. Başarılarının devamını diliyoruz. Umarım bireysel olarak da yükselirsin. Başarılar.

 

Haber ile ilgili yorumları buraya yapabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Abarth 595 Black Cat County'e Karşı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Author antking
Published
Views 290

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi