Merhaba arkadaşlar, RaceRoom simülasyonunda WTCR ligimizin kayıtlarını başlatmış bulunuyoruz. Lütfen kuralları okuduktan sonra boşta olan araçları kontrol edip yarışmak istediğiniz aracı aşağıdaki formatta buraya tıklayarak bize bildiriniz. Herkese şimdiden güzel bir sezon dileriz. Sizleri kurallarımız ile de baş başa bırakalım. :)

Yarış Takvimi
1.Portimao —————- 6.12.2018
2.Hungaroring ———– 20.12.2018
3.Nordschleife ———— 3.01.2019
4.Zandvoort ————- 17.01.2019
5.Hockenheimring —— 31.01.2019
6.Slovakia Ring ———- 14.02.2019
7.Bathurst ————— 28.02.2019
8.Moscow Raceway —– 14.03.2019
9.Suzuka —————— 28.03.2019
10.Macau —————– 11.04.2019

Araç listesi

Resim

Araç seçimleri başvuru sırasına göre olacaktır. Lütfen araç belirtmeden önce listeyi kontrol ediniz. Bronz lisans ve üstü olmanız durumunda kayıt olabilirsiniz.

Başvuru için gerekenler:

Ad:
Soyad:
Araç:
Steam Adı:

Sezon WTCR 2018 araçları ile yapılacaktır.

Yarışlar bize ait olan SimRacersTR serverında yapılacaktır. Serverı bulmak için multiplayer bölümünden arama bölümüne server adını yazmanız yeterli.

Yarış gününe kadar server pratik modda aktif kalacaktır. Yarış günü saat 21:00’de server yarış moduna geçecektir. Bu andan itibaren 60 dakika pratik olarak düzenlenip, devamında 15 dakika sıralama ve 15, 20 ve 25 dakika olmak üzere 3 yarış yapılacaktır. (Sezonda belirtilen 2 pist 90 dakikalık tek yarış olarak koşulacaktır.) Anlaşılacağı üzere pilotlarımızın yarışa katılmak için en geç 21:55’de servera giriş yapmış olmaları gerekmektedir.

Yarış Detayları:
Ters Grid-Yarış sonucuna göre ilk 7 pilot arasında sıralama değişecektir.
Zorluk-GetReal
Yakıt Tüketimi-Gerçek Zamanlı
Görsel Hasar-Gerçekçi
Mekanik Hasar-Açık
Pist Kesme Kuralı-Pisti kestiğiniz zaman oyun size gerekli uyarıları yapıyor. İlk olarak uyarıyor devam etmesi durumunda pitten geçiş cezası ve halen devam ediyorsanız diskalifiye oluyorsunuz.

Her pist için puan hesaplaması 1.Yarış + 2. Yarış + 3. Yarış olarak hesaplanacaktır. (Tek yarış koşulacak 2 pist için 1.Yarış puanı x2 uygulaması yapılacaktır.)

Şampiyona Pilot Puanlaması : WTCR 2018 puanlaması kullanılmaktadır.

Resim

Şampiyona Takım Puanlaması:

Takım pilotlarının aldığı toplam puan sayısı / takımdaki pilot sayısı = Takım puanı
Önemli not: Takımdaki pilotların yarışa katılıp katılmadığı göz önünde bulundurulmaz.

Şampiyona Marka Puanlaması:

Aynı marka araçların aldığı puanlar / aynı marka araçtaki pilot sayısı = Marka puanı

Pilotlar yarışlara kendi isimleri ile katılmak zorundadırlar.

Pilotlar seçtikleri araçlar ve kapı numaraları dışında herhangi bir araçla piste çıkmaları dışında o yarıştan diskalifiye edilecektir.

Sıralama turları başladıktan sonra yarış sonlanana kadar lobide mesaj yazmak ETİK DIŞI hareket kabul edilecektir( hakem ve yöneticilerin uyarı mesajları ve onlara verilecek cevaplar hariç). İletişim için diğer iletişim kanallarının kullanılması tavsiye edilir. Hemen yarış öncesi iyi şanslar dilemek serbesttir.

Yarışlar standing start şeklinde yapılacaktır.

Discord kullanırken bas konuş özelliğini devreye sokmanız gerekmektedir. Sürekli konuşmalar diğer pilotları rahatsız edebilir. Diğer pilotlara karşı lütfen saygılı olun.

Yakın ama temiz yarışmayı destekliyoruz. Lütfen diğer sürücüleri rahatsız edecek hareketlerden kaçının. Aşırı hırs ile geç fren ve kamikaze gibi dalmalar yapmayın.

Yarış sırasında yan yana geldiğinizde diğer sürücüye Discord’dan pozisyonunuzu bildirebilirsiniz. Böylelikle istenmeyen kazalardan uzak durulabilir.

Diğer araçların nerede olduğunu anlamak için uygun bir uygulama kullanın.

Pozisyonunu savunmak için sadece bir tek yöne harekete izin verilir, o da uygun bir anda yapılmalıdır. Zikzak yapıp diğer sürücüyü engellemek cezaya yol açar.

Diğer bir sürücüye temas ederek pozisyonunuzu geliştirirseniz, mümkün olan en kısa sürede pozisyonu geri vermelisiniz aksi durumda ceza uygulanacaktır.

Atak yapmak için takip ettiğiniz araçla aranızdaki boşluk, atak yapmak için uygun bir mesafede olmalıdır.

Pist üzerindeki hatalı olduğunu düşündüğünüz davranışı en erken yarıştan 24 saat sonra, bu süre başladıktan 36 saat içinde de protesto formu düzenleyip yapmalısınız. Hakem Heyetine özel mesaj atılarak yapılır. Bildirilen süreler dışında yapılan başvurular incelenmeyecektir.

Protesto formu aşağıdaki sorular doldurularak hazırlanır.

Yarış pisti:
Olaya karışan pilotlar:
Kaçıncı tur:
Kaçıncı viraj:

Protesto formu yollanırken sorular dışında herhangi bir yorum yazılırsa incelenmeyecektir. Formu doldurmadan önce hatalı olduğunu düşündüğünüz sürücülerin kameralarından olay anını tekrar izleyip sonra formu doldurun.

WTCR 2018 – 2019 serisinde, yarış sonrası halka açık alanlarda başka bir pilotu en ufak rencide edici bir yorum yapılırsa yorumu yazan hakkında cezai işlem uygulanıp yorumu silinecektir. Örneğin: ” 12. virajda x bana dalarak çarptı ve yol dışına attı. ” yerine ” 12. virajda x ile yaşadığım temas sonucu pist dışında kaldım. ” gibi uygun bir dil kullanılmalıdır. Cezai işlem; mesaj yasaklaması veya seriden men edilmeye kadar gidebilir. Kişisel tartışmalarınızı birbirinize özel mesaj göndererek yapınız.

Yarış Cezaları:
Yarış içinde kesme cezalarında RaceRoom simülasyonu tarafından otomatik olarak uygulanmaktadır.
Yarış sonrasında pilotların temaslarını ve kural dışı olarak gördüğü davranışları 24 saat içinde hakem heyetine bildirmesi gerekmektedir.
Sitemizin genel yarış kurallarını lütfen gözden geçiriniz. app.php/rules

Protestodan sonra ceza alan pilotun itiraz hakkı yoktur. Pistte temiz olmaya ve diğer pilotlara karşı saygılı olmaya özen gösteriniz.

Antrenman turları da dahil, pit yolunda veya pistte başkalarının sürüşünü tehlikeye atacak kişiler için de ceza uygulaması yapılacaktır.

Teknik aksaklıklardan oluşacak hatalardan yarış organizasyonu ve hakem heyeti sorumlu değildir.

Teknik aksaklıklar dışında yarışta kesinlikle tekrar başlangıç yapılmayacaktır.

*Şampiyona ile ilgili sorularınızı bu başlık altından sorabilirsiniz.
**Detaylar geldikçe güncellenecektir.

Bir önceki yazımız olan AKADEMİ 8. SEZON BARCELONA YARIŞIYLA SON BULDU başlıklı makalemizde assetto corsa, assetto corsa türkiye ve pist şampiyonası hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Categories Duyurular Haberler
Views 933

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi