mugello_logo_300X125Mugello_Racing_Circuit_track_map.svg

Selam pilotlar,

Bir yarış sonrası hikaye ve röportaj yazımızda beraberiz.  Sezonun ilk çeyreğini geride bırakırken bu yazımızda birazcık daha röportajlara öncelik verdik.

Sıralama turlarında 0.046 saniye farkla Serkan pole pozisyonunda yer almaya hak kazandı fakat yarışta pozisyonunu koruyamayarak uzun süre 3. götürdüğü yarışı 2. olarak tamamladı.

Bu etap da en büyük sürprizi 7. olarak start alan Uğur yaptı. Genelde ilk 3 içinde yer alan Uğur piste yabancı olduğundan ve yeterince antrenman yapmadığından kaynaklı olarak yarışta bu şekilde start aldı. Yarış sonunda sadece 1 sıra ilerleyerek 6. tamamladı yarışı. Bu sonuca rağmen hala liderliğin en büyük adaylarından.

Mükemmel bir geri dönüş olarak söylesek az demeyiz. Mehmet yaşadığı kazadan sonra sonuncu olarak devam ettiği yarışta damalı bayrağı 5. olarak geçti.

Antrenmanlarda 1.59 seviyelerinde seyir eden Efe Can sıralama turlarında aracının arıza yapması sonucu yarışa katılamadı.

 

Basın toplantısından önemli açıklamalar.

Podyumun olmazsa olmaz ismi Serkan’a yarışı ve ön sıralardaki çekişmeyi sorduk:


 

“Açıkçası sıralamalar beklediğimden zor geçti rakipler baya iyi çalışmış az farkla da olsa pole’ü kazanmayı başardım sıralamadaki derecelerin çok yakın olduğunu görünce yarışın zorlu geçeceğini tahmin etmiştim. Startta ilk virajı lider dönmeye odaklanmışken dışarıdan atak yapan Boundless’e geçildim lastiklerin medium olduğunu görünce biraz rahatladım yarışın ortalarına doğru medium lastiklerin biteceğini biliyordum fazla zorlamadan Boundless’i takip etmeye başladım daha ilk turda teknik sıkıntılar yaşamaya başladım, bende risk almamak için birkaç tur 1,5-2 sn geriden takip ettim. Yarışın ortalarına doğru Boundless’in lastiklerinin bitmek üzere olduğunu fark ettim, tur zamanları kötüleşmeye başlamıştı. Bende fırsat kollamaya başladım. Ufak ufak yaklaşmaya başlayıp baskı kurup hata yapmasını sağlamayı düşünürken ilk virajda tur bindirme sırasında Boundless’in sağına daldım oda önündeki araca çarpmamak için bana yaklaşınca temas yaşadık ve arkadan fırsatçı Semih gelip geçti. Piste dönene kadar Semih’le aramda 15 sn olmuştu. Yarışın 10.turuydu önümdeki Boundless’le aram 8-9 sn civarındaydı ve stabil tur zamanlarıyla Boundless’i yakaladım. İlk turlardaki gibi çekişmeye başladık. Son tura kadar fırsat kolladım artık Boundles’in lastikleri tamamen bitmişti, son turun start düzlüğüne çıkışımızda benim aracım daha iyi ivme kazanmıştı. Düzlük sonunda atak yapıp 2. liği kazandım. Semihi tebrik ederim Boundless’i ayrıca tebrik ederim baya iyi bir yarış çıkardı. Umarım bu hızını kalan yarışlarda da gösterir. Sonraki yarışta görüşmek üzere.”


 

1.cimiz Semih bize yarışı anlatır mısın ? İlave olarak önümüzde ki yarışlar da biz yarış sevenleri neler bekliyor:

“Yarışa hızlı başladık. İlk üçlü arkadaki kazanın da etkisiyle arayı açtık. İlk turlar çok yakındık fakat sonra birkaç hata yaptım ve Serkan’la fark 5 sn.ye kadar çıktı. Tam öndekileri yakalamaya mı çalışsam lastikleri mi korusam diye düşünürken öndeki ikilinin tur bindirirken kaza yaptığını gördüm ve fırsatı değerlendirdim. Daha sonra konsantre olup (sonlara doğru DocTR’nin mangal yeri arar gibi sol çimlerden çıkıp sağ çimlere girdiğini görünce konsantrasyon biraz bozuldu.) farkı koruyarak yarışı bitirdim.Herkes araçlara alıştıkça hızlanıyor önümüzde ki yarışlarda çekişmenin artarak devam edeceği kesin. Takım olarak kendimize rakip bulamıyoruz maalesef .”

Semih’den özellikle takımı adına çok iddialı açıklamalar geldi.


 

HAWK ekibinden Adjustik’e ve Mue’ya içinde bulundukları durumu, sebepleri ve çözümleri sorduk:

Adjustik“Normal zaten 1. olmayı da düşünmüyorum. ACTR takımı sağlam takım hep üst sıralarda tamamlıyorlar. Dream takımında da Serkan tek başına götürüyor. Bizim takımda Mue’nin zaten yapacakları kısıtlı teknik imkanlardan dolayı. En iyi tur yapanlardan 2-3 sn gerideyim. Yarışlarda da hatam olmamasına rağmen kazalar geliyor beni buluyor. Pek üste çıkamıyorum ilk 5 zaten hayal benim için. Setup olaylarında da teknik bilgim zayıf. Hawk zaten gözükmüyor ortalıkta normal yani takımın bu durumu.”

Mue” Şu an bu kötü gidişat için  bir planımız yok. Şöyle söyleyeyim, takımda ki Hawk yarışlara katılamıyor özel sebeplerden dolayı. Onu takımdan çıkarılması için Şampiyona kurucusu Aranel’e yazdım. Birinci nedeni bu. Adjustik kazalara denk geliyor, bu yüzden hep geride kalıyor. İlk 5’i zorlayacak bir takım arkadaşımız. Zedat hocam, sürüş açısından biraz zayıf, geliştirmesi lazım. Önümüzde ki yarıştan önce takımca antrenman yapmayı düşünüyorum. Benim de geride kalmamın sebebi bazı imkanlarımın kısıtlı olması.”


 

Yarış 5. sırada tamamlayarak mükemmel bir geri dönüşe imza atan ACTR ekibinden Mehmet’in yarışla ilgili görüşleri:

“Mugello pistine çok yabancıyım aslında ilk defa 2 hafta önce tanıştım. Pistte ilk antrenman turumu attığımda 8. ve 9. virajlar beni gerçekten çok zorlamıştı. Sonra antrenmanlarıma hızla devam ettim ve 1.57’lik sürelere ulaşmıştım. Sıralama turlarında şansım pek iyi gitmedi ve önüme çıkan araçlar nedeniyle 1.58’in altına inemedim. Aslında bu gelişimin sebebi tabii ki sadece antrenman değildi. Teknik ekipmanlarında yaptığım güncelleme de pist süremi geliştirmemi sağladı. Yarışın ilk turunda önümde yaşanan kaza nedeniyle bende spin attım ve yarışa en son sıradan devam etmeye başladım. Turlar ilerledikçe dördüncülük koltuğuna oturdum. Yarışın sonuna kadar arkamdaki rakibim ile aramı korusam da son turda beyaz bayrak sallanıp teknik bir arıza yaşayınca kaza kaçınılmaz oldu. Hızlı bir şekilde arabamı toplasam bile maalesef yarışı beşinci olarak tamamlamak zorunda kaldım. Rakiplerim gerçekten zorlu ve ciddiler. Ama hepsi ile yarışmaktan büyük zevk alıyorum.”


Önümüzde ki etaplarda görüşürüz. Herkese başarılar.

 

134c2190-0279-485a-a0f4-6ce2707dabde

Godvater‘a fotoğraf için teşekkürler.

-Nurburgring GP 24.12.2015 –

 

Makaleler hakkında iyi kötü yorumlarınızı belirtirseniz memnun oluruz. Kalıcı bir site yapmak için sizin geri dönüşlerinize ihtiyacımız var. Her türlü fikirlerinizi admin@assettocorsatr.tk adresine bildirirseniz çok seviniriz.

 

Bir önceki yazımız olan Monza Cezaları Açıklandı başlıklı makalemizde actr, monza ve yarış hakkında bilgiler verilmektedir.

Author EfeCan
Published
Views 255

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi