imolaLogo

Selam arkadaşlar,

Merakla beklenen pist şampiyonamızın ilk etabı olan Imola’yı, kimine  göre sorunsuz kimine göre ciddi sıkıntılarla atlattık. Ancak herkesin ortak olduğu fikir keyifli bir etabın geride kalmış olmasıydı.

Araçlar yavaş yavaş piste çıkmaya başladığında startta başı çekecek olan araç az çok tahmin ediliyordu. Sıralama turları bittiğinde Serkan kimsenin süpriz yapmasına izin vermedi. Sıralama turları herhangi bir aksaklık olmadan bitirildi.

Araçlar başlangıç noktasında yerlerini alıp ışıkların sönmesini beklediler. Sorunsuz bir kalkış ardından TRAGUARDO virajına girilirken içerden zorlamak istiyen Taner  Uğur’a temas edip pist dışında kaldı. Tekrar piste dönmek isteyen Taner bu kez Sinan’la temasta bulunarak yarış dışında kaldı.VILLENEUVE virajına girerken bu sefer içerden atak yapan Emre  Castilla ile temasından sonra spin atıyor. Daha yarışın başlarında çok fazla kaza yaşanması seyircileri heyecanlandırdı. Kazaların sonu gelmiyordu. Bu kez PIRATELLA  virajında yola iyi tutunamayan Toyota takımından Mehmet önce pist dışına savruluyor sonra tekrar piste doğru kayıp Adjustik ile temas edip pistin ortasında kalıyor. Kaçıcak yeri olmayan takım arkadaşı Efe Can ile kafa kafaya çarpışıyorlar. Toyota takımı  ağır yara aldı derken bir darbe de Enginden geliyor. Engin ısınmada farklı yarışta farklı lastik kullandığı için diskalifiye oluyor. Arka sıralarda ki kazaları fırsat bilen Önde ki 4 lü farkı iyice açıyor.

Serkan agresif sürüşü sayesinde 2. ve 3. ile farkını her virajda biraz daha arttırıyor. Diabolus son virajda Semih ve Uğur’un çarpışarak pist dışına çıkması sonucu 2.liği ele geçiriyor. 3. lük için büyük çekişme devam ederken VARIANTE ALTA şikanında uğur yaptığı pist kesme hatasından dolayı 35 km hız cezası alıp 3.lüğü Semih’e veriyor. Uzun süre 2. giden Diabolus lastiklerin gazabına uğrayarak hem 2.liği hem 3.lüğü veriyor. Son turlara yaklaşırken yolda tutunamayan Semih pist dışına çıkıyor ve 2.lik tekrar Uğur’a geçiyor. Bu hatası ona 3.lüğü getiriyor.

İlk virajlarda ki kazalar devamında zorunlu pit stoplar arka sıraları yarıştan koparması sonucu çok fazla mücadeleye sahne olamadık.Bol kazalı anlara sahne olan ilk etabımız Serkan’ın liderliğinde son buldu. Serkan podyumu Uğur ve Semih ile paylaştı.

 

Yarış sonunda basın toplantısı yapan podyum sahiplerinin açıklamalarına geçip yazıyı çok fazla uzatıp sizi de sıkmak istemiyorum.

1. Serkan konuşmanın gereksiz olduğunu sadece dinlemek ile yetineceğini söyleyerek sorular sorulmadan tavrını koymuş oldu

2. olan Uğur ise “Öncelikle çok güzel yarıştı. Yanlış lastik basıncından dolayı startta araba yerinden kalkmadı. O sırada 3. ve 4 başlayan arkadaşlarla ilk viraja beraber girdik. Tanerle temas ettik ve yol dışında kaldı. 2. turun başlarında gene lastik basıçlarım yüzünden viraj çıkışlarında hızlanamıyordum. Araba en az 15 km/h yavaştı. 3. turun bitiminde Semih arkadan çarpıp pist dışına çıktık. Arabam hasar aldı. Hasar ve lastik basıncına rağmen 2. bitirebildim. Bir sonraki yarışta daha iddaalıyım monza benim pistim.” diyerek ilerki etapların çok daha zevkli heyecanlı olacağının sinyallerini verdi.

3. Semih “Startı güzel aldım. Düzlük sonunda Serkan’ın arkasına kadar gelmiştim. İlk virajda Uğur’la yan yanaydık o içeride olduğu için yol vermek zorunda kaldım. Bu arada Mehmet arkama iyice yanaştı aynadan sürekli onu takip ettim. PIRATELLA virajında Aranelin spinini gördüm sonra arkadan gelenler ona çarptılar kaza oldu. Farkı açıcağım için bu üstümde ki baskıyı almıştı. Önde ise Uğur biraz yavaş kalıyordu Serkan arayı açmaya başlamıştı. Birkaç atak denedim ama geçemedim. 3. turda RIVAZZA virajında Uğur’a çok yakındım ve frenleme esnasında bir temas yaşandı ikimiz de pist dışına çıktık. Sonrasında biraz daha sakin bir yarış oldu. Son turda kaza anında bizi geçen Diabolus pist dışı yapınca aynı yerimde yarışı bitirmiş oldum.”

Bu sırada Uğur’la Serkan arasında laf dalaşı oldu. Bu bize diğer etapların çok fazla agresif, çok fazla heyecana sahip olacağını gösteriyor.

Bu yarışdan bu kadar lütfen eleştirilerinizi isteklerinizi yorum olarak atmayı unutmayın.

Yarışla ilgili itirazı olan pilotlar, Mehmet (Aranel Ciryatan), Efe Can (antking), Engin (boundless34) ve Semih(car_lover) ile iletişime geçebilirler. Pazar günü cezalar açıklanacaktır.

Saygıyla anıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Pist Şampiyonası İlk Yarışı İmola Tamamlandı başlıklı makalemizde actr, pist ve şampiyona hakkında bilgiler verilmektedir.

Author EfeCan
Published
Categories Lig Haberleri
Views 228

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi