RaceRoom GT3 endurance şampiyonası katılımın ve keyifin en yüksek olduğu sezonlardan biri oldu. Bentley takımı gerçekten çok başarılı iş çıkartıp istediklerini elde ettiler. Yoğun çalışmanın ve yarışta ki stabil sürüşün meyvelerini topladı. Şampiyon pilot Alper ile biraz geçte olsa kısa bir röportaj gerçekleştirdik.

 

Öncelikle tebrikler. Takım olarak çok iyi bir sezon geçirdiniz ve istediğinizi aldınız. Arda gibi güçlü bir rakibi geride bıraktın ve şampiyon oldun. Sezonun kırılma noktası neresiydi ?

Fanatece geçmemdi. Tabi Arda’nın son yarışa gelmemesi de etkili oldu. Aslında takım için konuşacak olursam bizim için kırılma noktası hiç olmadı. Taner ile birlikte hep podyuma çıktık. İstikrarlı sonuçlar aldığımızı düşünüyorum.

Taner’in katkısı nasıldı ? Herhangi bir uyum sorununuz oldu mu?

Taner’in takıma katkısı çok büyüktü. Son yarış hariç setupların tamamı Taner tarafından yapıldı. Uyum sorunu yaşamadık, Rf2 serilerinden de birbirimize aşina olduğumuz için güzel bir takım oluşturduk diye düşünüyorum.

Yeni bir sezon da tekrar aynı araç ve aynı takım arkadaşını düşünür müsün yoksa farklı planlar var mı ?

Yeni sezonda yine araç konusunda ve takım olma konusunda Taner ile paslaştık ama sürpriz bir isimle sürpriz bir araçla da katılabilirim. Netleşen bir şey yok.

Teşekkürler şampiyonluğunuzu tekrardan tebrik ediyorum.

 

GT3’lerin tadı damağımızda iken Macau pistinde yapılacak olan 90 dakikalık özel etkinliğe herkes davetlidir.

Buyrun !

 

 

Bir önceki yazımız olan Skydive; Sıra dışı ruha sahip bir takım! başlıklı makalemizde aegean, donington ve kemal hakkında bilgiler verilmektedir.

Author antking
Published
Views 330

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi