FRX-17 (F1) ŞampiyonasıFormula 1 (FRX-17) 2. Yarış Redbullring

V10 motorun 2017 şasesi ile buluşması

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Taner

2018 Üçüncü 2017 İkinci
Süper Moderatör
Mesajlar: 773
Kayıt: 16 Mar 2016, 15:56
Ödüller: 2
Edilen teşekkür: 253 kez
Alınan teşekkür: 426 kez

Re: Formula 1 (FRX-17) 2. Yarış Redbullring

Mesajgönderen Taner » 22 Eyl 2017, 17:05

Sıralama: Sıralamanın yakın olacağını tahmin ediyordum. Geçen yarışta Semih'in arkasında başlamanın bedelini ağır ödedim. O yüzden ilk 3'e girmeyi hedefledim. Son turumda Semih'i çok az farkla geçerek 3. cebe girdim.

Yarış: Setup ve sürüşümü yumuşak lastiklere göre ayarladım ve lastikleri istediğim gibi çalıştırmayı başardım. Yarışın başlangıcında Serkan'ın biraz ağır kalkması ile 2.liğe yerleşip Ahmet'in ardına yapıştım. Ahmet'i geçip biraz arkamda tutup zaman kazanmayı hedefledim. Bu daha sonraki stintlerde işime yarayacaktı. Bir kez atak yapma fırsatım oldu ilk virajda, onda da başarılı olamadım. Arkasından DRS'nin kurbanı oldum. İlk yarışta bu konuda eleştiri almıştım " neden geç kullanıyormuşum " diye. Bu yanlış bilgi beni yanılttı. Aslında DRS'yi en uygun zamanda kullanıyordum. Bu kez erken kullandım ve araç anında spin attı son viraj çıkışı. Bu Serkan'ın ekmeğine yağ sürdü ve beni geçti. Ön ikiliden fazla kopmadan, arkamdaki Fırat ile de mesafeyi koruyarak pit zamanı geldi ve RR un saçma pit stop onayını vermek için düğmeye basarken aslında bir satır alta alıp iptale basmışım. Pit yapamadan 0,7 lt benzin ile 100 m gidip kaldım. Çok can sıkıcı bir durumdu.

Ahmet'in istikrarlı sürüşü burada da devam etti, tebrik ederim. Ayrıca podyum alan Serkan ve Semih'i de kutlarım.


Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak

2018 İkinci 2018 Üçüncü 2017 Şampiyon
Mesajlar: 163
Kayıt: 13 Ara 2016, 10:01
Ödüller: 3
Ad: Ahmet Tokmak
Konum: Şanlıurfa
Edilen teşekkür: 55 kez
Alınan teşekkür: 86 kez

Re: Formula 1 (FRX-17) 2. Yarış Redbullring

Mesajgönderen Ahmet Tokmak » 22 Eyl 2017, 20:00

Yarıştan ziyade sıralama turları çok daha çekişmeliydi saniyenin yüzde birlik farklarla bi gitti bi geldi pol pozisyonu. Muhtemelen 1 dk daha süre olsa 2 kez daha el değiştirebilirdi pole pozisyonu. 0,040 lık farklık bir turu doğru zamanda atarak polden başladım. Starttan sonra taner abinin 1-2 turluk baskısı iyiydi. Bir an acaba yarış setini takmayı unutup sıralama setiyle mi yarışa başladı acaba dedim:) Softların o kadar iyi performans vermesini beklemiyordum. Taner abinin hatasıyla liderlik mücadelesi Serkanla aramda geçti. Drs mesafesinden uzak tutmaya çalıştım Serkanı ve bunda da uzun süre başarılı oldum. Daha sonra 2. virajda sanırm frenleri kitlememle fark 1 sn civarına düştü ve drs mesafesine geldi. Drs mesafesinde iken artık sıralama formatında turlar atmaya başladım 3 kez drs hakkı arkada bulunan pilota çok ciddi avantaj kazandırıyor. Öndeki için bi kötü yanı daha var ki o da normalde çok daha hızlı olsanız bile drs sayesinde arkanızdaki pilot bi şekilde 1 sn altında tutuyor farkı. Ne kadar iyi sürseniz de fark açamıyorsunuz. İlk virajı hızlı çıkmak düzlükte geçilmemenin anahtarıydı mümkün olduğu kadar Serkandan iyi bir çekişle çıkmaya çalıştım. 1-2 kez yan yana geldik özellikle ikinci virajda, normalde savunma yapan pilotun içeriyi kapatması gerekir ama ben sürekli Serkana bıraktım iç tarafı çünkü iç taraftan pistin o bölümünün yapısıyla ilgili iyi bir çekiş yakalayamıyorsunuz. Serkanla yarış sonuna kadar böyle yakın gideceğimizi düşünmeye başladığım anda 2. sektörde yanlış hatırlıyor olabilirim replaya bakmadım ama galiba Efeydi spin atmıştı veya yola dönmeye çalışıyordu tam yolun ortasını kapatmıştı sağından çarpmadan geçtim o sırada Serkan 3-4 sn kadar kaybetti ve pitlere Serkan önce girdi. 2-3 tur daha gidip girmeyi planlıyordum ama lastikler Serkanın baskısı sonucu epey zorladığımdan epey aşınmıştı iyi turlar gelmiyordu Serkanın farkı kapatmasını önlemek için Serkandan 1 tur sonra girdim o sırada Serkanın pitten geçme cezası aldığını gördüm.Pitten sonra fark açıldı ve sonrası çok rahat geçti. Serkan ceza yemese efsane bir yarış olabilirdi. Mücadelesinden dolayı Serkanı tebrik ediyorum.
Kullanıcı avatarı
car_lover

2016 Üçüncü 2017 İkinci 2016 Şampiyon
Süper Moderatör
Mesajlar: 574
Kayıt: 21 Mar 2016, 11:06
Ödüller: 6
Ad: Semih Emre
Edilen teşekkür: 154 kez
Alınan teşekkür: 278 kez

Re: Formula 1 (FRX-17) 2. Yarış Redbullring

Mesajgönderen car_lover » 24 Eyl 2017, 10:47

Sıralamada istediğim turu bir türlü atamadım ve 4.oldum. Yarışın ilk turunda ne olduğunu anlamadan son sıraya düşmüşüm. Daha sonra öndeki araçları kovalamaya başladım. İlk viraj çıkışı Mehmet Uğurun aracının kontrolünü yitirip önüme doğru sürüklenmesi sonucu kaza yaptık.

Bu kazadan sonra Taner ile farka baktığımda 30sn ye çıkmıştı. Ama onun iki pit yapacağını bildiğimden zorlamaya devam ettim ve Hard lastikle aradaki 30sn farkı sabit tuttum. Bir yandan da Fırat a yaklaşıyordum.

Taner pitten sonra diskalifiye olduğunda 4. sıradaydım. Ondan sonra kalan süre boyunca sürekli Fırat ile zaman kaybına bakıp durdum.

Kendi pitimi yaptıktan sonra Fırat a yaklaşırım diye düşünüyordum fakat pitte yanlış lastiği seçtim. Uzun bir süre aradaki fark sabit kalınca şaşırdım. Fırat ın hangi lastik taktığını bilmiyordum. İçimden Fırat kendini çok geliştirdi diye düşünürken baktım pite girdi :D

Böylece onu geçerek üçüncülüğü almış oldum.

Keşke kaza yaşanmasaydı da öndeki ikiliye yaklaşabilseydim. Buna rağmen çok zevkli ve çekişmeli bir yarış oldu. Pist üstünde olmasa da sürekli gözlerimiz süre farkındaydı.

İkinci yarışı da kazanıp duble yapan Ahmet i tebrik ederim.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan

2019 İkinci 2017 Şampiyon
Forum Yöneticisi
Mesajlar: 2618
Kayıt: 10 Mar 2016, 13:30
Ödüller: 2
Ad: Mehmet
Edilen teşekkür: 180 kez
Alınan teşekkür: 780 kez
İletişim:

Re: Formula 1 (FRX-17) 2. Yarış Redbullring

Mesajgönderen Aranel Ciryatan » 04 Eki 2017, 18:29

Lisanslar güncellendi
The World is Mine!

“FRX-17 (F1) Şampiyonası” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir