Special EventsPlatin Lig Test-2 Sebring International Raceway

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Re: Platin Lig Test-2 Sebring International Raceway

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

birazdan denerim
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

düzelttim
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Ahmet Tokmak yazdı:Bu platin ligi testleri ve lig icerisindeki yarislari sadece assetto corsa uzerinden mi olacak? Yoksa sadece assettoya bagli kalmayip raceroom rfactor 2 uzerinden de yarislar olacak mi?

Ahmet aslında güzelmbir konuya deyindin aslında bir nevi kendi takımı kurup tüm platformlarda yarışılabilir duruma gelebilir ve yarışlara göre genel puan sıralaması olabilir. Bununla ilgili bir düşünce var ama henüz ortada birşey yok bakalım belki bir sistem oturtabiliriz bununla ilgili
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Boundless yazdı:
Ahmet Tokmak yazdı:Bu platin ligi testleri ve lig icerisindeki yarislari sadece assetto corsa uzerinden mi olacak? Yoksa sadece assettoya bagli kalmayip raceroom rfactor 2 uzerinden de yarislar olacak mi?

Ahmet aslında güzelmbir konuya deyindin aslında bir nevi kendi takımı kurup tüm platformlarda yarışılabilir duruma gelebilir ve yarışlara göre genel puan sıralaması olabilir. Bununla ilgili bir düşünce var ama henüz ortada birşey yok bakalım belki bir sistem oturtabiliriz bununla ilgili

Sadece tek bir oyun ve mod üzerinden gidilmesi yerine katılan arkadaşların bütçeleri de göz önüne alınarak farklı similasyon oyunları ve bunlara ait pist ve modlar üzerinden gidilebilir.
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Bence tek oyun belirlenip fazla katılımın sağlanması lazım.8-10 kişi endurance düzenliyorsunuz 15-20 tur sonra herkez kafasına göre yarışıyor.Şuna bir düzen getirin abi.
Bir sürü ehliyeti olan adam var ve ortak alan bence assetto.Herkeze hitap edecek bir lig kurulusun fazla katılım olsun , heyecan olsun.Başka türlü şahsen ben hiç keyif alamıyorum.Yeni büyük bir lig oluşumu içinde zaten yakında olacak plan göremiyorum.Yani gövde ve direksiyonu satmayı düşünüyordum.Anlaşılan elimde ne varsa satıp kendime başka bir hobi bulacağım.
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Mesaj gönderen Taner »

Biz 8-10 kişi düzenlemiyoruz, 8-10 kişi katılıyor daha doğru bir cümle olur. Endurance yarışlarına sprint gibi bakarsan yanılırsın. Burada teke tek mücadeleler de oluyor ama işin özü taktiksel hamlelerle beraber uzun mesafede hatasız sürebilmek.
Herkese hitap edebilecek bir lig maalesef yok. Varsa hep beraber gidelim. Sprint seven için de, endurance seven için de, açık tekerlek seven için de yarışlar var. Burada katılımcılar sevdikleri serilere katılıyorlar. Kimseyi zorlayamayız ve herşeyin olduğu bir yarışı bir araya getirmek ütopik olur. Kimse Honda Civic sürerken F1 aracının yanından geçmesini istemez veya bir kişi yarışı 30. dakikada bitirip diğeri 90. dakikada bitirebilir diye bir organizasyon ben görmedim. İsteyen istediğini açık büfeden alsın. Benim tecrübelerime göre bir yarış için 8-10 kişi fena bir rakam da değil; hele bu endurance ise bu rakam iyi bir rakam.
Hobi değiştirme meselesi de iyi olabilir. Mesela yamaç paraşütü oldukça adrenalini yüksek bir olay. Ben yapmadım ama heyecan arıyorsan direksiyon setini satıp bir kit alabilirsin.
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Mesaj gönderen Taner »

Platin lig ilk sezon AC'da olacak. Takım sahipleri belirlendikten sonra onlarla yapılacak periyodik toplantılarda değişik fikirler alınacak ve bunların uygulamaya konulabilirliliği üzerinde münazara yapılacak. Ekonomik sorunlar yaşanma ihtimaline karşılık lig için bir havuz oluşturma düşüncemiz var. Bu havuz gerektiğinde maddi sıkıntı yaşayan takımların kullanımına belirli kurallar içinde açık olabilecek. Bir nevi banka gibi düşünün. Bu bir simülasyon ya da ek paket satın almada kullanılabilecek. Örnek veriyorum; sim değiştirmeye karar verdik ve pilotlarınızdan birinin ekonomisi yeterli değil ama siz o pilotu tutmak istiyorsunuz takımda. Bu durumda havuzdan pay talep edeceksiniz. Tabii şimdilik bunlar teorik. Ama e-sport kültürü oturdukça ligin değeri katlanacak sponsorlarla beraber. Bunun da bir getirisi olacak.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Emre şuan yönetim olarak anket olayını hazırlıyoruz zaten :D dün akşam F1'deki katılım azlığı sonrası ilk işim bu oldu.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Aranel Ciryatan yazdı:Emre şuan yönetim olarak anket olayını hazırlıyoruz zaten :D dün akşam F1'deki katılım azlığı sonrası ilk işim bu oldu.

Eyvallah Abi ,

Perdenin arka tarafındaki olayları bilmediğim için nacizane yorumumu yapıyorum bende.Ben hala herkeze hitap edecek birşeylerin bulunabileceğini düşünüyorum.Ayrı ayrı ligler tamam belki bir noktada site içinde güzel ama ne derece verimli.İşte seninde dediğin gibi bu sefer katılımında azlığından insan keyif alamıyor.Ortak paydada buluşmak lazım.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Herkes istediğini yapabilir arkadaşlar bizde sizler gibi kalabalık ve keyifli bir lig hazırlamaya çalışıyoruz. Son yarışa kadar ceplerin dolu olduğu mücadeleci ve devamlı antrenman yapıp herkesin hazır halde yarışa çıkmasını istiyoruz. Bunları biz bile yapamıyoruz ne yazıkki fakat değişik projelerle katılımı ve sürekliliği sağlamaya çalışıyoruz. Şampiyonaların 2. Sezonları başlayacak daha merak etmeyin bu konuda çalışmalarımız son hızla devam ediyor. Heyecanlı ve kalabalık yarışlar çok yakında başlayacak.
Satmak yok yola devam... :)

“Special Events” sayfasına dön