Sim Racing DonanımlarıG29 Fren Pedali Sertlik Problemi, G29 kullanan arkadaslardan yardim bekliyorum.

Sim Racing donanımları hakkında her şey.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Godvater
Ad: Arda Celik
Has thanked: 11 time
Been thanked: 11 time

G29 Fren Pedali Sertlik Problemi, G29 kullanan arkadaslardan yardim bekliyorum.

Mesaj gönderen Godvater »

Sonunda G29'a bugun kavustum. G27'de sikayet oldugundan bunda fren pedalini sertlestirmisler galiba. Frene basmaya calisirken sandalyem geri gidiyor bu kadar sert olmamali fren. Guclu basinca iki santim oynuyor pedal. Sizde de durum boyle mi? Buna alistiniz mi? Nasil tam guc fren yapiyorsunuz?

Internette biraz arastirdim. Bunu cozmek kolaymis videolari sokup icerden bir parca cikarmamiz gerekiyormus da anlamadigim sey su: Bu direksiyonu alan herkes bu problemle bogusmuyordur heralde? Herkes icini acip parca mi cikariyor aletten?
Kullanıcı avatarı
Apostt
Ad: Serkan Yalnız
Has thanked: 64 time
Been thanked: 78 time
İletişim:

Re: G29 Fren Pedali Sertlik Problemi, G29 kullanan arkadaslardan yardim bekliyorum.

Mesaj gönderen Apostt »

Genelde eski serilerden en çok şikayet konusu fren yumuşaklığıydı, o yüzden iyileştirme yapmışlar diye düşünüyorum. Halen üst seviye setlerdeki kadar sert ve progresif değil, bence siz de sandalyeyi sabitleyip alışmayı deneyebilirsiniz, özellikle ABS olmayan araçlarda çok daha hisli fren yapma şansınız olur.

Ayrıca çok olmasa da zaman içinde bir miktar fren yumuşayacaktır, kutusundan sıfır çıkmış ürüne kıyasla.
Kullanıcı avatarı
ahmetis
Ad: Ahmet Demircan
Has thanked: 27 time
Been thanked: 172 time

Re: G29 Fren Pedali Sertlik Problemi, G29 kullanan arkadaslardan yardim bekliyorum.

Mesaj gönderen ahmetis »

Sert olması daha iyi ne kadar hızlı dibine ulaşırsanız frenin blokaj yapar lastiklere o kadar zarar verirsiniz.Hissiyat açısından sert pedal iyidir.Denildiği gibi zaten kullanıldıkça biraz daha yumuşar.Sert pedala alışmanız tavsiyemdir.
Kullanıcı avatarı
Godvater

Birkac tur daha attim. Sert pedal konusunda hakli olabilirsiniz arkadaslar fakat pedala bastigimda %20 fren yapiyor gozukuyorum. %50 ve yukarisina cikarmak icin bir yerleri tutup freni ittirmem gerekiyor gercekten cok sert. Bu konuda G29 kullananlarin deneyimlerini merak ediyorum.
Kullanıcı avatarı
MFlys
Ad: Mustafa Uçar
Has thanked: 7 time
Been thanked: 27 time
İletişim:

Mesaj gönderen MFlys »

Godvater yazdı:Birkac tur daha attim. Sert pedal konusunda hakli olabilirsiniz arkadaslar fakat pedala bastigimda %20 fren yapiyor gozukuyorum. %50 ve yukarisina cikarmak icin bir yerleri tutup freni ittirmem gerekiyor gercekten cok sert. Bu konuda G29 kullananlarin deneyimlerini merak ediyorum.

Ayarlardan pedal rangei düşürürsen rahatlarsın.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

g29 pedalını ayakkabısız kullanamıyorum. sizde kullanmayın. birde sandalyenizi sabitleyin ben stan ile sandalye arasına kemer ile bağlıyoum :D
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Godvater

MFlys yazdı:
Godvater yazdı:Birkac tur daha attim. Sert pedal konusunda hakli olabilirsiniz arkadaslar fakat pedala bastigimda %20 fren yapiyor gozukuyorum. %50 ve yukarisina cikarmak icin bir yerleri tutup freni ittirmem gerekiyor gercekten cok sert. Bu konuda G29 kullananlarin deneyimlerini merak ediyorum.

Ayarlardan pedal rangei düşürürsen rahatlarsın.

Pedal Range dusurmek cok yardimci oldu. Simdi dogru ayari yakalamaya calisiyorum. Alismam biraz zaman alacak ama cok yardimci oldu tesekkurler tavsiye icin.
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Hayırlı olsun.
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
Godvater

-BMW- © yazdı:Hayırlı olsun.

Tesekkurler, Mehmet. Pistte gorusmek uzere :)
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

güle güle kullan. Ben sandalyemin tekerleklerini söktüm

“Sim Racing Donanımları” sayfasına dön