Special EventsPCars : Blancpain GT series Spa 120 dakika 30 Haziran 2016

Project Cars Special Events

Moderatörler: Moderatörler, PCars Admin, PCars Moderator

Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

PCars : Blancpain GT series Spa 120 dakika 30 Haziran 2016

Mesaj gönderen Taner »

spa 24.jpg
spa 24.jpg (127.56 KiB) 1620 kere görüntülendi
spa 24.jpg
spa 24.jpg (127.56 KiB) 1620 kere görüntülendi

BLANCPAIN GT SERIES-SPA 120 DAKİKA YARIŞI

Spa 24 saat yarışı geleneksel olarak Blancpain GT serisinde her yıl Temmuz ayında Belçika'nın Spafrancorchamps pistinde düzenlenir. Yarış en üst düzey GT yarış organizasyonlarından biridir ve GT3 özelliklerini taşıyan spor araçları ile yapılır. Bu etkinliğin bir taklidi olarak 120 dakikalık bir yarışı Project Cars'ta düzenleme kararı aldık. Seriye katılacak araçlar Pcars'ın bünyesinde barındırdığı GT3 araçları olacaktır. Gece-gündüz ve yağmur dinamiklerinin yarışa etkisi bu yarışı çok daha farklı bir platforma taşıyacak. Yağmur başladığında Kemmel düzlüğünde olmamanız dileği ile.
TARİH: YAKINDA

Serbest antrenman: 21:30-22:00
Sıralama turları: 22:00-22:15
Yarış öncesi mola: 22:15-22:20

Yarış-120 dak.: 22:20-00:20 Standing start

[font=Arial Black]Simulasyon içi yarış başlangıç ve bitişi:[/font] 14:00-10:00 ( 10x )
Yarışta gündüz ve gece döngüsü olacağı için farlarınızı, yağmur ihtimali için ise sileceklerinizi mutlaka AYARLAYINIZ!

[font=Arial Black]Hava durumu[/font]: Serbest antrenmanlar, sıralama turları ve yarışın ilk yarısında hafif kapalı bir hava, yarış ortasından itibaren yağmur beklentisi çok yüksek olacak. Ayrıca yarışın sonuna doğru hafif sis ihtimali var.

[font=Arial Black]Araçlar:[/font]

Aston Martin V12 Vantage GT3
Bentley Continental GT3
BMW Z4 GT3
Cadillac ATS-V.R GT3
Corvette C7.R GT3
Ginetta G55 GT3
McLaren 12C GT3
Mercedes SLS AMG GT3
Mercedes AMG GT3
Porsche GT3 ( RUF RGT-8 GT3 )

SUNUCU ADI: SimRacersTR.NET
SUNUCU ŞİFRESİ: 123456

[font=Arial Black]TC-ABS-SC:[/font] Gerçek
[font=Arial Black]Hasar:[/font] Gerçek
[font=Arial Black]Lastik aşınması:[/font] Normal
[font=Arial Black]Yakıt sarfiyatı:[/font] Normal
[font=Arial Black]Mekanik araç arızası:[/font] Kapalı
[font=Arial Black]Ceza ve uyarı bayrakları:[/font] Açık.
Pist limitlerini aşmak 5 sn otomatik gaz kesilmesine sebep olur. Belirli bir adetten sonra da sistem otomatik olarak sizi diskalifiye eder. Bu yüzden pist limitlerine çok dikkat ediniz. Pist limitlerinin dışına çıktığınızda gazdan ayağınızı çekerseniz sanal zeka avantaj sağlamadığınızı anlıyor ve ceza vermiyor. 5 sn cezası aldığınızda yarış çizginizi kesinlikle değiştirmeyin. Zira bu hemen arkanızda olan aracı şaşırtır ve kazaya sebep olursunuz. Özellikle Eau rouge çıkışında sola doğru kırmayın, sağ tarafta kalıp devam edin.

[font=Arial Black]Pilot listesi:[/font]

Taner Selvi - Corvette C7 # 63
Özkan Kaya - BMW Z4 GT3 # 9
Serkan Kaplan - McLaren 12C GT3 # 1
Ünsal Eroğlu - BMW Z4 GT3 # 07
Hüseyin Üstüner - Aston Martin V12 Vantage GT3 # 11
Efe Can Mutlu - McLaren 12C GT3 # 12
Engin Berkan - Porsche GT3 # 13
Faruk AKGÜL - BMW Z4 GT3 # 55
Nedim Birtek - Mercedes Amg GT3 # 1
Uğur Sevilmez - BMW Z4 GT3 # 98
Mustafa Davarcı - Mercedes Amg GT3 # 38
Mahmut Türküm - McLaren 12C GT3 # 60
Arda Aydın - Aston Martin V12 Vantage GT3 # 007

Blancpain Spa 1.Test raporu - 25.06.2016 Cumartesi

1. Test günü parçalı bulutlu ve yağışlı bir havada geçti. 6 saat süren bu testte pilotlar gece ve gündüz test imkanı buldular. Etkinliğin sonunda 2.22.xxx derecesi ile Özkan Kaya zirvedeydi. Yağışın yoğunlaştığı gece saatlerinde tur zamanları düşmeye başladı. Geçiş lastikleri yerini ıslak zemin lastiğine bıraktı. Kuru zemin setupıyla pistte tutunmanın biraz daha zor olduğu gözleniyordu. Yağışın yoğunluğunu düşürmeye başladığı sabah vaktine doğru pilotlar oluksuz lastiklere geçiş yaptılar ve tur zamanları yeniden normale döndü. Gece seansından sonraki sabah seansında daha iyi bir tur zamanı gelmeyince seansta Özkan Kaya
tabelada en üstteki yerini korudu.

Seans bitimi Özkan Kaya'ya bir kaç soru yönelttik.

[font=Arial Black]SRTR:[/font] Seansı 2.22. xxx ile zirvede tamamladın. Bu seansın başında mı geldi bu tur derecesi? Yağmur başladığında tur zamanlarını ne kadar etkiledi?

[font=Arial Black]Özkan Kaya:[/font] Öncelikle Spa en sevdiğim pistlerden birisi ve Project Cars’da da çok vakit geçirdiğim için ikisi birleşince benim için çok keyifli bir etkinlik olacak.
Dünkü 1.test seansında hava şartları oldukça zorluydu. Yağmurda çok tur atamadık ve aracın ayarlarını ıslak zemine göre ayarlayamadık. Kuru zeminde tur atma şansımız daha fazla oldu. Ayrıca yağmurlu hava şartları için de çalışmamız gerekecek. Tur derecesini seansın başlarında elde ettim.

[font=Arial Black]SRTR:[/font] Yarış için aracını daha çok kuru zemin mi yoksa ıslak zemin şartlarına mı hazırlayacaksın?

[font=Arial Black]ÖK:[/font] Kuru zemin performansımızdan biraz ödün vererek, yağmur yağdığında piste daha fazla tutunacak bir araç ayarı yapacağız.

[font=Arial Black]SRTR:[/font] Son olarak eklemek istediğin şeyler var mı?

[font=Arial Black]ÖK:[/font] Spa efsane bir pist burada kazanmak her pilotun hayalidir. Bu zorlu iki saatlik Blancpain Endurance yarışını kazanmak ise iyi bir prestij olacaktır kazanan pilot için. Umarım güzel bir yarış olur ve kazanan biz oluruz.

Blancpain Spa 2.Test raporu - 26.06.2016 Pazar

2. Test seansı kuru, zaman zaman sisli ve sıcak havanın hakim olduğu şartlarda geçti. Pilotlar kuru zemin lastiklerini test etmek için güzel bir gün yakaladı. Seansa katılım bir öncekine göre daha fazlaydı. Derecelerin birbirine yakın olması rekabetin artacağına işaret ediyor. Seansı 2.20.xxx'lik derecesi ile Nedim Birtek zirvede tamamladı.

[font=Arial Black]SRTR:[/font] 2. Resmi test seansında en iyi dereceyi yaptın. Hava şartları gayet uygundu bunun için. Nasıl geçti dünkü seans?

[font=Arial Black]Nedim Birtek:[/font] Merhaba sim dostları. Öncelikle ilk seansta edindiğim tecrübe ile bu seansta aracı daha iyi hazırladım.
ilk denediğim temel setup bazı bölümlerde iyi de olsa da pist geneli üzerinde akıcı değildi. Kuru ve ıslak zemin arasındaki dengeyi oturtmak açısından daha uygun bir setupa ulaşabildim. Islak zeminde lastikleri çalıştıramadığım düne göre çok daha verimli bir seans geçirdim. Bakalım yarışta değişken unsurlar da eklendiğinde ortaya nasıl bir sonuç çıkacak.

[font=Arial Black]SRTR:[/font] Gece ile gündüz sürüşü arasında bir farklılık hissediyor musun?

[font=Arial Black]NB:[/font] Gece ve gündüz seansları gerçekten hissettiriyor farkını. Seneler öncesinde, ilk gece sürüşümde yaşadığım yalnızlık ve karanlıkta kalma duygusunu hiç unutamam. Zamanla tecrübe ederek aşabildim bunu. Geceye yağmur da eklenince, yepyeni fren referans noktalarıyla tanışmak çok heyecan verici geliyor bana.

[font=Arial Black]SRTR:[/font] Son olarak eklemek istediğin şeyler nelerdir?

[font=Arial Black]NB:[/font] Spa 24 saat yarışı her pilotun kariyerinde gururla bahsedebileceği prestijli bir yarış olarak benim için de önem arz ediyor. İki saatlik yarışta en az hatayı yapmaya ve aracımı optimum düzeyde kullanmaya çalışacağım. Umarım ortaya güzel bir sonuç çıkacaktır. Tüm pilot arkadaşlara tecrübesi bol, temiz ve keyifli bir yarış geçirmelerini dilerim.

Blancpain Spa 3.Test raporu - 27.06.2016 Pazartesi

Üçüncü resmi test seansı kuru havada gece yapıldı. Özkan Kaya'nın 2.18.xxx tur zamanını görmesiyle 3 günden beri devam eden test seanslarında zirveye iyice ulaşmaya başladık. Test seansı boyunca araçlar daha stabil setuplarla daha iddialı gözüktü. Seansın zirvesinde tekrar Özkan Kaya var.

[font=Arial Black]SRTR:[/font] Bu seansta artık 2.18. xxx'leri gördük. Şu an tabelada en iyi zamandasın. Neler söyleyeceksin seansla ilgili?

[font=Arial Black]Özkan Kaya:[/font] Dünkü antrenmanların gece seansında aracı gece sürüşü ve kuru pist koşullarında test etme imkanı bulduk. Araç şu an gerçekten iyi görünüyor. Bir kaç küçük ayardan sonra son halini göreceğiz. Şimdilik zamanlarımız iyi görünüyor fakat halen yeterli sayılmaz daha iyisi için çalışmayı sürdürmeliyiz.

[font=Arial Black]SRTR:[/font] Şu an bu tur zamanı ile oldukça iddialı gözüküyorsun. Bunu yarışa yansıtabilecek sabit tempoyu yakalayabileceğini düşünüyor musun?

[font=Arial Black]ÖK:[/font] Yarış temposu oldukça farklı. Hatasız ve kusursuz bir sürüş gerektiriyor. Son antrenmanlarda yarış temposu ve yağmurlu hava koşullarına yoğunlaşmayı düşünüyoruz. Takmımıza güveniyoruz ve iyi bir iş çıkarmak için çalışmalarımız hızla sürüyor.

Blancpain Spa 4.Test raporu - 28.06.2016 Salı

4. Resmi test sezonu yağmurlu bir havada geçti. Pilotların ıslak zemin için test yapmalarına imkan sunan hava koşullarında gerçekleştirilen seansta 2.28.xxx'lik derecesiyle zirve Arda Aydın'ındı.
Araçların zaman zaman zorlandığı gözlendi. Özellikle Eu Rouge virajı çıkışında yolun kayganlığından dolayı pilotlar oldukça dikkatliydi.

[font=Arial Black]SRTR:[/font] 2.28.xxx ile Islak pistte en iyi tur zamanını yaptın. Nasıldı seansın?

[font=Arial Black]Arda Aydın:[/font] Merhabalar. Açıkcası ilk test seansımdı. Aracın tepkilerini anlamaya çalıştım. Hava yağmurlu olduğu dolayı daha çok ıslak pist şartları için ayar yapmak zorunda kaldım. Genel olarak seans benim açımdan çok verimli geçti.

[font=Arial Black]SRTR:[/font] Artık son resmi seansta bitti. Yarış için neler söyleyeceksin?

[font=Arial Black]AA:[/font] Değişebilecek hava koşulları nedeniyle oldukça zorlu geçeceğini düşünüyorum. Taktik ön planda olacaktır ama esas olan dikkat ve dayanıklılıktır. Az hata yapan yarışı kazanacak diye düşünüyorum. Herkese bol şanslar.

[font=Arial Black]Kayıt bilgileri:[/font]

Ad-Soyad :
Araç:
Steam Adı :
Steam GUID: (Steam GUID bilmiyorsanız buraya tıklayarak nasıl öğreniliyor görebilirsiniz.)
Konuyu cevaplayarak kayıt yaptırabilirsiniz. Aracınızı belirtirken araç numarasını da belirtiniz. İki aynı aracın pistte olması yasaktır. İlk kayıt yaptıran, ilk seçer.

spa.png
spa.png (218.79 KiB) 1620 kere görüntülendi
spa.png
spa.png (218.79 KiB) 1620 kere görüntülendi
Kullanıcı avatarı
ozkan_343
Has thanked: 511 time
Been thanked: 135 time

Re: PCars : Blancpain GT series Spa 2.4 saat

Mesaj gönderen ozkan_343 »

süper bi haber umarım tarihler uyarda bu yarışı kaçırmam. heycanla bekliyorum takipteyim....
Kullanıcı avatarı
Faruk Akgül
Ad: Faruk Akgül
Has thanked: 47 time
Been thanked: 9 time

Mesaj gönderen Faruk Akgül »

Sonunda katılabileceğim gir etkinlik umarım kaçırmam.
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

taner yavaş yavaş detaylansın bence sabırsızlanıyoruz.
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör

Mesaj gönderen Taner »

Önümüzdeki hafta tam olarak belirlenecek. Biraz sabır ;)
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör

Re: PCars : Blancpain GT series Spa 120 dakika

Mesaj gönderen Taner »

Ad Soyad : Taner Selvi
Araç: Corvette C7 #63
Steam Adı : Taner Selvi
Steam GUID : 76561198162098811
Kullanıcı avatarı