Summer Masters 2022Summer Masters 2022 Ceza Başlığı

Moderatör: Moderatörler

SimRacersTR Yönetim
Süper Moderatör
Has thanked: 1 time
Been thanked: 42 time

Summer Masters 2022 Ceza Başlığı

Mesaj gönderen SimRacersTR Yönetim »

5:54 "15[1]666[1]" 666# Selim Şentürk Uyarı
6:00 "38[1]35[1]" 38# Fatih Sarıkaya Uyarı
6:02 "333[1]609[1]" 333# Hüseyin Çelik Uyarı
6:18 "555[1] Spin7[1] Spin" #7 Oğuzhan Kaya 8.2.A.5 30sn+2LP x2

6:16 "38[1]224[1]83[1]" Racing incident
6:24 "456[1]61[1]" Racing incident
7:46 "555[1]8[1]" Racing incident

Genel Uyarı
Kazadan sonra araçların frende olması gerekmektedir arkadaşlar. Kaza sonrası aracın pistin x bir noktasına sürüklenmesini engellememiz gerekiyor.
SimRacersTR Yönetim Ekibi
SimRacersTR Yönetim
Süper Moderatör

Re: Summer Masters 2022 Ceza Başlığı

2. Yarış

6:35 "609[1] Spin61[1]" "Erdem Akyol - Berk Yakın
#61 Erdem Akyol 8.3.a.8 30 sn + 2 LP x 2"

7:21 "14[1] Spin61[1]" "Erdem Akyol - Eren Demirbakan
#61 Erdem Akyol 8.2.a.5 30 sn + 2 LP x 2"
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

3. Yarış için 1. turda gerçekleşen temaslar yarış teması olarak değerlendirilmiştir.

Gelen bildirimlere istinaden pilotlardan savunma alınmış olup ek bir ceza uygulanmamıştır.
The World is Mine!
SimRacersTR Yönetim
Süper Moderatör

Öncelikle bu yarışın ilk turu hatta ilk virajı özelinde detaylı bir açıklama yapma ihtiyacı duyduk.

Bilgiğiniz gibi hakem heyetimiz tarafından en objektif şekilde temasları değerlendirmeye çalışıyoruz ve sizlere süre cezaları olarak paylaşıyoruz. Summer Masters sezonu Zandvoort yarışında yaşanan ilk viraj teması karar konusunda zorlandığımız temaslardan biri idi öncelikle bunu belirtmek isteriz.

Temas arkadan gelen diğer araçların temaslar yaşamasına ve sonrasında karmaşık bir duruma neden olmuştur.

İlk Temas Volkan - Ata

Buradaki temasta Volkan Ayçiçek yanında araç olmasına rağmen viraj içine çok kapanmıştır. Normal yarış esnasında bu çizgi yarış çizgisi olabilir fakat yarışın startında ve ilk virajda bu çizgi kullanılmaması gerekmektedir.
Volkan Ayçiçek Uyarı.

Volkan'ın aracı geldiği halde Ata Aydoğan ilk virajda avantajı bırakmamak için daha erken fren yapmış olmasına rağmen freni bırakmıştır ve bu nedenle Volkan'ın atak denemek istediği yerde temas gerçekleşmiştir. Bu tarz savunmalarda yaşanan temaslar yarışın ilerleyen dakikalarında yarış teması olarak değerlendirilebilir fakat ilk turda ve ilk virajda yarışmacı pilotlarımızdan beklemediğimiz bir savunma türüdür.
20 SN Hakem Heyeti kararı ile süre cezası uygulanmıştır.

Bu temas sonrada Volkan Ayçiçek aracı dengesini kaybetmiş fakat spin vs atmamıştır. Öndeki teması fark eden Mertcan Solak'da Ata'yı geçmek için hamle yaptığı için frenajda gelen İsmail Güneysu Mertcan ile temas yaşamıştır ve bu temas Volkan Ayçiçek'in aracının spin atmasına neden olmuştur.
Buradaki temasta iki pilotta da hata bulunmaktadır. Bu temas önde yaşanan temas ile bağlantılı olduğu ve Mertcan'ın daha net gördüğü temastan kaçmak isterken yeni bir temasa açık pozisyon yaratması nedeniyle x2 uygulanmamıştır.

İsmail Güneysu 8.2.A.5 30 SN + 2 LP

Volkan'ın spini sonrası yaşanan diğer temaslar yarış teması olarak değerlendirilmiş olup Sarı Bayrak ihlali nedeniyle yaşanan Selim Şentürk - Volkan Ayçiçek teması ayrıca değerlendirilmiştir.

666# SELIM SENTURK Madde 11. 20 SN
Volkan'ı kaza sonrası sarı bayrak olduğu bir anda geçmeye çalışırken temas yaşanmıştır. Burada agrasif geçmeye çalışma çabası temasın yaşanmasına neden olmuştur.

“Summer Masters 2022” sayfasına dön