Assetto Corsa CompetizioneT300 Fren Kalibrasyon problemi

Assetto Corsa Competizione Genel Forum Alanı

Moderatör: Moderatörler

TheXylai

T300 Fren Kalibrasyon problemi

Mesaj gönderen TheXylai »

Merhaba. T300 pedalımı baştan kalibre etmek için pedal kablosunu çıkarıp takıyorum. Sonra kontrol panelinden sıfırdan fren kalibrasyonu yapıyorum buraya kadar her şey güzel. Yarışa girdiğimde ilk 1-2 turda kalibre ettiğim sertlikte istediğim gibi fren yapabiliyorum. Fakat sonrasında fren kalibrasyonum gittikçe sertleşiyor (belki çok sert frene bastığım için) ve yarışın sonlarında ne kadar sert basarsam basayım %70-80den fazla fren yapamıyorum ve istediğim gibi frenleyemiyorum bu da kontrolümü etkiliyor. Oyun sonrasında kapatıp kontrol paneline girdiğimde yine oyundaki gibi %70-80 üstüne çıkmayan bir kalibrasyon oluyor. Bunun bir çözümü var mıdır? Yani ben başta kendi kalibre ettiğim şekilde kalsın ve değişmesin bozulmasın istiyorum.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Assetto Corsa

Re: T300 Fren Kalibrasyon problemi

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

maalesef yarışta frene sert bastıkca kalibre kayacaktır. bunu yerine ilk kalibre yaparken frene basabildiğiniz kadar basıp sonra oyun içinde deadzone ayarı yapmanız daha doğru olacaktır.
The World is Mine!
TheXylai

evet ama bir kere de olsa basabildiğim bir sertliğe atamaz mı %100'ü? yani birdaha naparsam yapayım %100e ulaşamıyorum bu normal mi? yoksa konik modun vidasını biraz daha geri mi almalıyım
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Assetto Corsa

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

ne yaparsanız yapın potaslı pedal olduğu için siz yarışta bastıkça mesafe uzayabilir. bu nedenle deadzone ayarlamanız lazım normal basma gücünüze göre.
The World is Mine!
TheXylai

teşekkür ediyorum

“Assetto Corsa Competizione” sayfasına dön