AC Pist ModlarıTPŞ (Türkiye Pist Şampiyonası) "7 Bölge 7 Pist" Projesi

Bu bölümde pist modlarını paylaşabilirsiniz

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
carricudizilla
Ad: Alperen
Has thanked: 8 time
Been thanked: 3 time

TPŞ (Türkiye Pist Şampiyonası) "7 Bölge 7 Pist" Projesi

Mesaj gönderen carricudizilla »

Merhaba arkadaşlar,

Forumda bu konuda çok yetenekli arkadaşların varlığı sayesinde kendi kafamda planladığım bir projeyi sizlerle de tartışmak ve mümkünse hayata geçirmek istiyorum.

Bildiğiniz üzere TPŞ'de (Türkiye Pist Şampiyonası'nda) kullanılan 3 adet yarış pistimiz bulunmakta:

- Intercity İstanbul Park
- İzmit Körfez Yarış Pisti
- İzmir Ülkü Park

Bu 3 yarış pistinin aynı ölçekte karşılaştırmalı görselini ekte sizlere sunuyorum.

Resim

Lakin benim aklımdaki fikir, şu anda planı yapılmış ya da kararlaştırılmış yeni bir yarış pisti olmadığından, sanal ortamda farklı disiplinlere göre yapılacak yeni yarış pistleriyle TPŞ'nin "7 Bölge 7 Pist" adını verdiğim bir konseptte tekrardan canlandırılması ve SimRacing severler için çok daha keyifli etkinliklerin yapılabileceği yeni alanlar oluşturmak.

Bununla ilgili şahsen seçtiğim bazı şehirlerde, gerçek harita bilgilerinden faydalanarak, belirli tiplerde yarış pistleri çizimleri yaptım.

TPŞ - 7 Bölge 7 Pist
ÖZEL ETAP___//___KKTC___//___KKTC Dikkarpaz Yarış Pisti

1. ETAP___//___Marmara Bölgesi___//___İstanbul___//___İstanbul Hazarfen Havaalanı Yarış Kompleksi
2. ETAP___//___Ege Gölgesi___//___İzmir___//___İzmir Ülkü Park Pisti
3. ETAP___//___Akdeniz Bölgesi___//___Antalya___//___Antalya Park
4. ETAP___//___İç Anadolu Bölgesi___//___Ankara___//___Ankara 19 Mayıs Motorsporları Merkezi
5. ETAP___//___Karadeniz Bölgesi___//___Trabzon___//___Trabzon Anadolu Pisti
6. ETAP___//___Doğu Anadolu Bölgesi___//___Elazığ___//___Elazığ Şehir Yarış Pisti
7. ETAP___//___Güneydoğu Anadolı Bölgesi___//___Gaziantep___//___Gaziantep Motorsport Arena

FİNAL ETAP___//___İstanbul___//___Intercity İstanbul Park

Resim

Site olarak böyle bir şeyin yapılması mümkün müdür?
SMOOTH OPERATOR!
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Re: TPŞ (Türkiye Pist Şampiyonası) "7 Bölge 7 Pist" Projesi

Mesaj gönderen Boundless »

Tam olarak ne istediğini anlamadım , Site olarak mod yapımıyla uğraşmıyoruz. Bağzı gruplarda bunlarla uğraşan arkadaşlar var onlara sorarsan daha iyi olur. Bir diğer noktada burdan soru sorarken en azından uğraştığımız ve destek olduğumuz bu kadar organizasyonun hatrına era ve tosfedin logolarını kullanırken bizimde logomuzu yanına koysaydın daha iyi olurdu.
Kullanıcı avatarı
carricudizilla
Ad: Alperen
Has thanked: 8 time
Been thanked: 3 time

Mesaj gönderen carricudizilla »

Onun için özür dilerim @Boundless

İlk başta bunu eRA'da paylaşmak için hazırlamıştım, ondan. Yoksa seve seve eklerim isminizi de logonuzu da. Sadece fikir aşamasında olduğu için sizin logonuzu izinsiz koymalı mıyım emin değildim.

Alt satırı zaten belki (olur ya) sponsorlar olmak ister, onları da ekleriz diyerek ayarladım. Ama siz bu işe olur derseniz hemen logonuzu eklerim.

-------------------

Aslında isteğim şu, araştırdığım kadarıyla Körfez pisti kapatılmış. Bu durumda geriye sadece İstanbul Park ve Ülkü Park kalıyor yarış pisti olarak.

Belki sanal ortamda bile olsa bölge bölge farklı karakterleri olan pistler tasarlayarak hem SimRacing'in ne kadar ilgi çekebileceğini gösterebilir hem de etkinlik yaparken daha fazla alternatifimiz olur diye düşündüm.

Konuyla alakalı kimler bilgi ve tecrübe sahibidir bilgim yoktu. O yüzden SRTR'de konuyu açtım, belki siz pist modları yapan deneyimli arkadaşları tanırsınız ve belki bu fikir hayata geçebilir diye.
SMOOTH OPERATOR!
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Bu konuda @sensei ne yorum yapar bir etiketleyelim kendisini.
The World is Mine!

“AC Pist Modları” sayfasına dön