Sim Racing DonanımlarıThrustmaster T150 RS PRO

Sim Racing donanımları hakkında her şey.

Moderatör: Moderatörler

N0tnrml
Ad: Ali

Thrustmaster T150 RS PRO

Mesaj gönderen N0tnrml »

Arkadaşlar Merhaba ben bu sim racing işinde yeniyim gamepad le oynanmıyor şimdilik başlangıç için bir direksiyona ihtiyacım var uzun araştırmalarım sonunda Thrustmaster t150 rs pro almaya karar verdim ama ürünü Türkiye hiç bir yerde bulamadım (Türkiye den almak istemem hem süprizle karşılaşmamak yani bozuk çıkarsa hemen değiştirmek, hemde 2 yıl ve sonrasında da tamir ettirebilmek gerekirse, sonra mecburen nano katalog diye bir firmadan sipariş ettim ürün 1.5 ay oldu gelmedi saçma sapan açıklamalar yapıyorlar kardeşim madem söz verdiğiniz 7 gün içinde getiremiyorsunuz neden satıyorsunuz anlamıyorum her neyse sonra Thrustmaster ' a ulaşıp onlara sordum beni gelbura.com diye bir siteye yönlendirdiler. Aradım stoklarında olduğunu hemen gelip alabileceğimi yada kargo yapabileceklerini söylediler Türkiye distribütörü garantisi altında olduğunuda söylediler umarım doğrudur ? Yalnız bu sitede T300 RS de var T300 RS GT de var biraz daha bekleyip onları mı alsam standsız anca alırım sonra tamamlarım, bilemedim, daha sonra satıp üst modele de geçebilirim aslında şimdilik bütçem direksiyon ve standı için 2500 TL oda zorlayınca sizin öneriniz nedir T150 RS Pro kullanan var mı? Yada hem T300 hemde T150 RS pro yu test eden var mı ?

https://www.gelbura.com/urun/thrustmast ... ireksiyonu
Kullanıcı avatarı
mcemin
Ad: Mehmet Emin
Has thanked: 43 time
Been thanked: 27 time

Re: Thrustmaster T150 RS PRO

Mesaj gönderen mcemin »

Daha önce t150 kullandım. Şuan t300 kullanıyorum. Hissiyat olarak bence çok farklı. t150 kötü değil tabiki ama t300 çok daha iyi. t150 dişli ve kayışlı bir arada tahrik sistemine sahip olduğundan yoğun ffb alırken biraz sesli çalışır. t300 ise sade kayışlı olduğundan çok daha sessiz ve hissiyat olarak da daha pürüssüzdür. t150 mi g29 mu diye soracak olursan da kesinlikle t150 derim. G29 u test etmiştim ve t150 nin hissiyat olarak g29 dan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Fakat g29 un pedalları da t150 den çok daha iyi. Eğer t150 base ile beraber g29 pedallarını kombin edebilirsen süper olur. Thrustmaster ın 3 pedallı t3pa da gayet iyidir.
Pedallara gelecek olursak, bütçen varsa 3 pedallı olan t3pa ve pro sunu düşün derim. 2 pedallı da işini görecektir fakat ileride H shifter kullanmak istersen 3 pedal şart olacaktır. Ayrıca eğer hissiyat olarak sertleşen fren pedalı seviyorsan kesinlikle 3 pedallı almalısın.
t150 yi 2 pedalla, t300 ü ise t3pa 3 pedalla kullanıyorum. Sertleşen fren pedalı her zaman tercihimdir. Fren pedalın orjinal konik tamponu var. Onu biraz daha evaya benzer bir malzeme ile destekleyerek neredeyse loadcell gibi tepki verecek hale getirdim ve çok daha keyifli oldu benim için.
t300 ile ilgili bazı arıza şikayetleri var forumlarda. Gördüğüm kadarıyla thrustmaster kullananların büyük çoğunluğu t300 kullanıyor. Kullanıcı sayısı çok olunca arıza sayısı da fazla oluyor galiba. Zira ben 1 senedir sorunsuz kullanıyorum. Uzun zamandır da sorunsuz kullanan tanıdıklarım var. Biraz daha paraya kıyıp tr garantili almanı tavisye ederim tabiki.
Bu işler bütçe meselesi. Ben de t300 değil de t-gt veya csl elite veya daha da çıkarsak yukarı direct drive bir set kullanmak isterdim tabiki. ama param bu kadarına yetiyor. Tercih senin.
N0tnrml
Ad: Ali

Mesaj gönderen N0tnrml »

mcemin yazdı:Daha önce t150 kullandım. Şuan t300 kullanıyorum. Hissiyat olarak bence çok farklı. t150 kötü değil tabiki ama t300 çok daha iyi. t150 dişli ve kayışlı bir arada tahrik sistemine sahip olduğundan yoğun ffb alırken biraz sesli çalışır. t300 ise sade kayışlı olduğundan çok daha sessiz ve hissiyat olarak da daha pürüssüzdür. t150 mi g29 mu diye soracak olursan da kesinlikle t150 derim. G29 u test etmiştim ve t150 nin hissiyat olarak g29 dan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Fakat g29 un pedalları da t150 den çok daha iyi. Eğer t150 base ile beraber g29 pedallarını kombin edebilirsen süper olur. Thrustmaster ın 3 pedallı t3pa da gayet iyidir.
Pedallara gelecek olursak, bütçen varsa 3 pedallı olan t3pa ve pro sunu düşün derim. 2 pedallı da işini görecektir fakat ileride H shifter kullanmak istersen 3 pedal şart olacaktır. Ayrıca eğer hissiyat olarak sertleşen fren pedalı seviyorsan kesinlikle 3 pedallı almalısın.
t150 yi 2 pedalla, t300 ü ise t3pa 3 pedalla kullanıyorum. Sertleşen fren pedalı her zaman tercihimdir. Fren pedalın orjinal konik tamponu var. Onu biraz daha evaya benzer bir malzeme ile destekleyerek neredeyse loadcell gibi tepki verecek hale getirdim ve çok daha keyifli oldu benim için.
t300 ile ilgili bazı arıza şikayetleri var forumlarda. Gördüğüm kadarıyla thrustmaster kullananların büyük çoğunluğu t300 kullanıyor. Kullanıcı sayısı çok olunca arıza sayısı da fazla oluyor galiba. Zira ben 1 senedir sorunsuz kullanıyorum. Uzun zamandır da sorunsuz kullanan tanıdıklarım var. Biraz daha paraya kıyıp tr garantili almanı tavisye ederim tabiki.
Bu işler bütçe meselesi. Ben de t300 değil de t-gt veya csl elite veya daha da çıkarsak yukarı direct drive bir set kullanmak isterdim tabiki. ama param bu kadarına yetiyor. Tercih senin.

Mcemin kardeşim öncelikle çok teşekkür ederim, T150 RS PRO Da 3 pedal var işte onu düşünüyorum valla süpersiniz T150 RS Pro kararım çok doğru görünüyor çok bütçe yok g29 u çok denedim ihtiyacımı karşılamıyor zaten T150 RS Pro yu gidip deneyip alacağım bu hafta inş, t300 ü 3 yıldır kullanan arkadaşım var sorun yok da T150 RS Pro yu kullanan bulamadım Türkiye de, yalnız bazı pedallara müdahaleler yapmışsınız onun videosu vs var mı belki bende ilerleyen dönemde yapmak isterim.
Kullanıcı avatarı
Gabriel
Ad: Gabriel Bonacina
Has thanked: 10 time
Been thanked: 16 time

Mesaj gönderen Gabriel »

Ben mc emin abiden t150 aldım 2 plastik pedalı olan o bile muhteşem bir set tavsiye ederim mehmet abiyede sevgiler tekrardan :)
Kullanıcı avatarı
mcemin
Ad: Mehmet Emin
Has thanked: 43 time
Been thanked: 27 time

Mesaj gönderen mcemin »

Gabriel yazdı:Ben mc emin abiden t150 aldım 2 plastik pedalı olan o bile muhteşem bir set tavsiye ederim mehmet abiyede sevgiler tekrardan :)

Eyvallah güle güle kullan kardeşim ;)

“Sim Racing Donanımları” sayfasına dön