iRacingiRacing

iRacing konuları

Moderatör: Moderatörler

Husnu
Has thanked: 37 time
Been thanked: 57 time

Re: iRacing

Mesaj gönderen Husnu »

Güncelleme içeriği özeti

New License Classes - Oval, Road, Dirt Oval, and Dirt Road
• Heat Racing Mode
https://d3bxz2vegbjddt.cloudfront.net/d ... ng-doc.pdf
• Red Bull Global Rallycross Series
• Animated Pit Crew
• Significant Stockcar Updates
• Dirt Midget
• Ford Fiesta RS WRC
• VW Beetle GRC
• Knoxville Raceway
• Five Rallycross Track Configurations
Daytona circa 2007 (Rallycross - Long)
- - - Daytona circa 2007 (Rallycross - Short)
- - - Iowa Speedway (Rallycross)
- - - Lucas Oil Raceway (Rallycross)
- - - Phoenix International Raceway - 2008 (Rallycross)

https://neo-endurance.com/iracing-2018-season-1-build/
Kullanıcı avatarı
op7ic
Has thanked: 181 time
Been thanked: 94 time

Mesaj gönderen op7ic »

rallycross da yarışmak için f1 araç almak lazım gibi
A F F A L T E R B A C H
erhanacikgoz1
Ad: erhan
Has thanked: 14 time
Been thanked: 21 time

Mesaj gönderen erhanacikgoz1 »

iracing de arkadaş arıyorum oyunu hıc bılmıyorum team türkiye motorsport bir cok videosunu ızledım bu aradaslara nasıl ulasabilirim sohbet muhabbet hosuma gıttı oyunda cok zevklı gorunuyor.

sim dünyasına yenı gırenlerdenım bır dıreksıyon aldım.

varmı yardımcı olacak bırısı.

Birde oyun hakkında neredeyse hıc bılgı bulamadım net olarak

Abonelikle aldım diyelim oyunu her yarısa girdiğimde ekstra paramı odeyecegım, yoksa pisti bi kere satın alınca her zman oynayabiliyormuyum.

yeni araçlar için para ödendiğini öğrendim ancak diğer ücretler konusunda kafam karıstı acıkcası.

abonelikle bana neler veriyor bu aboneliği aldıgımda 1 sene boyunca bedava 7/24 hiç para ödemeden yarısa girebilirmiyim. Kendimi geliştirmek acısından.

İnternette bir suru yazı yazılmıs su kadara patladı 4 kere yarıstım 200 tl harcadım vesaire gibi.

kimse dogru duzgun ınceleme videosu cekmemıs

mailim erhanacikgoz1@gmail.com

steam kullanıcı adımla aynı ulasabilirseniz sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

erhanacikgoz1 yazdı:iracing de arkadaş arıyorum oyunu hıc bılmıyorum team türkiye motorsport bir cok videosunu ızledım bu aradaslara nasıl ulasabilirim sohbet muhabbet hosuma gıttı oyunda cok zevklı gorunuyor.

Abonelikle aldım diyelim oyunu her yarısa girdiğimde ekstra paramı odeyecegım, yoksa pisti bi kere satın alınca her zman oynayabiliyormuyum.

yeni araçlar için para ödendiğini öğrendim ancak diğer ücretler konusunda kafam karıstı acıkcası.

abonelikle bana neler veriyor bu aboneliği aldıgımda 1 sene boyunca bedava 7/24 hiç para ödemeden yarısa girebilirmiyim. Kendimi geliştirmek acısından.

İnternette bir suru yazı yazılmıs su kadara patladı 4 kere yarıstım 200 tl harcadım vesaire gibi.

oyuna senelik veya aylık ücret ödüyorsun. üyelikle beraber 4-5 araç ve bir o kadarda pist alıyorsun. Para harcamadan mazda mx5 cup veya oval gibi yarışlara girip lisans puanı kazanıyorsun. Lisansını yükselttikten sonra üst serilerde yarışa girebilmek araç ve pist satın alıyorsun. Basit olarak sistem budur daha detaylı anlatacak arkadaşlarda vardır yardımcı olurlar ama oyunun ana hatları bu karışık bir durum yok.
Diğer simlerede bekleriz AC üzerinde akademi lisans ligimiz başlıyor oraya kayıt olup kendini geliştirebilirsin.
Buradan kayıt olabilirsin viewtopic.php?f=114&t=1134
Husnu

Mesaj gönderen Husnu »

erhanacikgoz1 yazdı:iracing de arkadaş arıyorum oyunu hıc bılmıyorum team türkiye motorsport bir cok videosunu ızledım bu aradaslara nasıl ulasabilirim sohbet muhabbet hosuma gıttı oyunda cok zevklı gorunuyor.

Selamlar

TTM için Elegan abi iletişime geçersen sana yardımcı olacaktır.

http://members.iracing.com/membersite/m ... stid=64920

Buraya da üye olup kendini tanıtırsan yine yardımcı olacaktır.

http://teamturkiye.betaboard.net/t12-yeni-uye

Giriş paketinde 15 araç 16 adet pist var . Bu içerikler ile çaylak klasman sezonununda yarışabilirsin. Daha üst klasmanda farklı pistler ve araçlar işin içine girdiği için yeni araç ve yarıştığın seride sende olmayan pistleri satın alman gerekecek. Tabi bunların haricinde yıllık üyelik ücreti vardır. Araç ve pistlere sahip olsan bile yıllık üyeliğin biterse içerikleri kullanamazsın

Giriş paket içeriği. Bu arada şu an yeni üyeliklere %50 indirim var. Düşünüyorsan değerlendir.

http://www.iracing.com/membership/

Son olarak iracing e benzer bir ortamı @Boundless de dediği gibi SRTR de sunuyor. Eğer AC , Raceroom ve PCars simlerini seviyorsan değerlendirebilirsin
erhanacikgoz1

Bilgilendirmeler icin tesekkur ederim steamdanmi yoksaana sitedenmi alsam karar veremedim birde vites satin almadim pedallar ve direksiyonu aldim vites olayina sonra gireyim diyorum iracing viteste istiyormu

Bazi arkadaslar oyunu steamdan almamis sonra steama baglayamamis sorun.yasamis boyle sikintilar olurmu.

Yine baska birisi steam indirimleri daha iyi uzun vadede demis kafam allak bullak oldu.

Siz hangini onerirsiniz. Gelisim asamasinda diger etkinliklerede katilmak istiyorum.

Ancak venim zevk aldigim tur herkesin dogru durust yaristigi online oyunu sayisinin cok oldugu yarisi birakmayan tiplerle yarismak i racing haricindeki diger oyunlarda bildigim kadariyla cok az oyuncu var yarislarda sole en az 20 kisiyle kiyasiya yarismak istiyorum digerlerinde 20 kisilik yarislar varmi varsa bile yarisi trolluk veyahutta oyunu birakiyorsa zevk alamam.

Mutlaka diger oyunlarida kesfedecegim ancak hedefim coklu en az 15 kisi uzerinde dogru duzgun yarisacak kisilerle yarismak.

3 5 kisiyle yarismak zevkli olmuyor pek.

Cokmu heyecanliyim acaba :)
Husnu

Mesaj gönderen Husnu »

Steam üzerinden üyelik alın.

H vites tabiki zorunlu değil. Fakat iracing de kullanacağınız ilk araç olan mx5 manual vites. İmkanınız varsa alabilirsiniz H vites kullanımı zevklidir

Daha önce simlerde yarış tecrübeniz nedir bilmiyorum . Ama yapay zeka ile kapışırmış gibi düşünmeyin. Gerçek kullanıcılara karşı yarışacaksınız. Kasabı da var centilmeni de . iRacing , katı kuralları olmasına rağmen sonuçta belirli bir finansman döngüsüne ihtiyaç duymakta. Bu nedenle genelde yapılan şikayetler uyarı oluyor. Tabiki fazla uyarı alan kullanıcıları banlıyorlar ama genelde uyarı veriyorlar. Ama çoğu seri kalabalıktır ve yarışlar çekişmeli geçer.

Dediğim gibi olay biraz sizin sim geçmişiniz ile alakalı. Direk iracing e dalmak diğer simlere göre biraz fazla maliyetli olabilir . Öncesinde daha rahat edinebileceğiniz diğer simlerde kendiniz geliştirmek iyi bir seçenek olabilir. Sonrasında iracing te istediğiniz gibi yardırabilirsiniz.
erhanacikgoz1

Sim geçmişim snopy :D

oda 180 dereceden fazlası yok FB yok sadece titreşim var gaz fren olayı berbattı gaz sonradan algılıyordu. direksyon masaya sabitlenmediği için sert hareketlerde masadan kayıyordu.

Gaz frende sureklı iki ayağımla tutup cekmek zorunda kalıyordum ileri dogru sureklı kayıyordu.

direksiyonda bosluk vardı elım cok yoruluyordu cunku direksiyon sürekli ortaya geçmek istiyordu sadece ortaya odaklanıs bir yapay FB vardı anlayacagınız :D

1 ay sabırla kullandım kullanmadım attım bir köşeye. Zaten sonradan gaz fren boslukları iyice berabat bir hal almıstı masadan sureklı kopuyordu direksiyon berabat bir yarıs yapıyordum ets bile rahat oynanmıyordu en ufak harekette masanın uzerınde gezen bir direksiyon vardı.

Yarış oyunlarına gelirsek EFsane NFS 2 den baslayıp undergrand serilerine kadar klawyeyle cok oynamıslıgım var yine ps3 gt5 baska kimsenin bilmediği diğer GT oyunları vesaire cok geçmişim vardır. ancak simle değil klawyeyle.

Hatırlıyorum ozmanlar bir GT oyunum vardı. aşırı derecede spinli bir araç vardı. pite girecek sekılde 40 50 tur ayarlar ve en spinli aracı seçer gerçek bir yarısmıs gibi oynardım saatlerce artık okadar hasaslasmıstım kı klawyeden gaza basmama rağmen gaza ara ara basarak yol uzerındekı tumseklerde spini engellemeye calısırdım.

Diğer arkadaşlarım o aracı asla kullanmazdı her harekette direk spine giriyordu araç.

Yarıs konusunda kendıme guvenıyorum cabık ogrenebılecegıme ınanıyorum ancak tabiki simde geçmişim olmadıgı ıcın acaba durum cok mu farklı direksiyonu tutmak gaz freni ayarlamak dahamı zor gelır bılmıyorum virajlara giriş gaza nerde basmam frene nerede basmam konusunda teknık detaylarda cok ıyıyımdır. Tek yapmam gereken pistte uzun sure antreman gerekıyor.

klawyede oynarken bıle gerilip kasılan ve terleyen ben acaba direksiyonla yarıslarda sırılsıklam olurmuyum bır korkum o :D

uzun hıkayeden sonra donelım sorulara

H vites zorunlu degil ama sanırım vites atarken debriyaja bastıktan sonra vites değiştirebileceğiz.

H vites almayı tabıkı istiyorum fakat butce cok fazla sıkıntıya girecek t300 direksiyon ayrı bir külfet bindirdi bana en azından onun borcu yarılanmadan ve fazla deneyımım olmadan vites almayayım dedim cunku vites 600 kusur TL.

Oyunun bizden istediği bir senede 200 TL ile sınırlı kalabılıyorsa bence cok yüksek ücretlendirmeler yok.

Direk i racinge dalma fikrim yok bir merakım var detayları ogrenmek için sürekli soru soruyorum aslında kimse incelememiş giriş ekranı nasıl nerden ne seçiyoruz ekran ayarları kariyer seçeneklerı efendım pite giriş setup ayarları vesaireleri hiçbiryerde yok. herkes yarıstı ekranı kaydını yapmıs.

Amacım diğer simlerle gelişmek ve sonrasında i racinge dalmak lakın diğer simlere alısıpta i racinge girmek gelişim sürecini yavaslatabilirmiş gibi düşünüyorum. yada cok oyalanmamalıyım diye düşünüyorum.

Çünkü mesela AC'de ki fizik bence gerçek dısı drift atanlara bakıyorum öyle bir kayma yok. adam neredeyse 90 derecede kilometrelerce yan yan gidiyor.

Araçlar o açıyla okadar uzun sure kayması bana gerçek dışı geldi. Çok fazla kayma acısı vermişler fizik gerçeklikten cıkmıs Mesela GT5 bu fizik cok iyiydi yeterince kayıyor yeterince kaymıyordu. Fizik gerçeğe cok yakındı. Ancak AC de bunu cok abartmıslar. Yada bana oyle geldi.

ÖN çeker araçla el freniyle kayanlar var neredese arka çeker bir arçala eş değer kayma acılarına sahip hiç duraksız kayıyor hızıda yuksek değil.

Gerçek ön ceker herhangbir araçla bu sekılde kayabilirmisiniz aşağıda video

https://www.youtube.com/watch?v=SVF-0AjEaWw&t=211s

eğer mod filansada gerçek dısı olmasından oturu bana hiç zevk vermıyor.

İ racing tam beniim oyunumuuss gibi hissetiriyor cok oyun oynamıs bırısıyım farklı turde ve hiçbir oyunu hile ile bitirmem sebebi oyundan zevk alamamamdır. illa gerçekçi olacak yapay zekalı oyunlara almıyorum bıle artık 0 zevk. herşey gerçekçi ve online olmalı sadece bu tarz oyunlar beni tatmin edebiliyor.

SONUC olarak tabiki emekleme aşamasına bile gelmemıs tamamen tasaraya ve varsayımlar uzerıne konusutugum için yanlıs cumleler kurmus olabılırım. Herhangibir iddam yok sadece olabildiğine heyecanla direksiyonumu beklıyorum ve hemen bu işi antremanlarla hızlandırıp en azından formdakı diğer arkadasların sevıyesıne yetişmem gerekiyor.

BU sure zarfında paso vıdeo ızlıyor ve oyunları cozmeye calısıyorum.

Formda gezıyorum okadar cok kısaltmalar varkı ve cok fazla ıngılızce kelımeler var cogu zaman acaba bu ne demekkı dıye bakıp kadıyorum.

Mavi bayrak yeşil bayrak falan fılan bır suru terim kullanıyor. Mesela yol kenar cızgılerıne birşey deniyor galıba bır vıdeoda mı ne duymus ne bılıyım pıstten cıkan bırıne pıstten cıktı demıyorlarda baska bırsey diyorlar.

Hele ilk Basta AC yazılmıs mesela neki AC diyorum dıreksıyonda bır tusmu kı dıyorum meger Asetta Corsanın kısaltılmısıymıs F/B gördüm aracın yakıt deposu fılan diye mantık kurdum meger FeedBack miş :D

Bir sözlük lazım bu terımlerı bılmıyoruz kuralları hıc bılmıyoruz cezalar nedır hıc bılmıyoruz.

İşim cok zor dıreksoyn gelene kadar bu tarz seylerı ogrensem cok ıyı olacak sitenin düzenlediği etkinlik yarısına katılacagım ama su programı kur bu programı kur demişler.

Ben daha oyuna onlıne nasıl gırecegımı bılmez ve tus atalamarını dahi bilmezken o programları skınlerı vesaireleri nasıl yapacagım acayıp gozum korkuyor.
Kullanıcı avatarı
ZaferDerelioğlu
Ad: Zafer
Has thanked: 158 time
Been thanked: 64 time

Mesaj gönderen ZaferDerelioğlu »

H vites almadan da iracingte yarışabilirsin bunda hiç bir sıkıntı yok. Ancak yıllık ücreti 200 lira başka ücret yok diye düşünme. ekstra para vermeden( araç-pist satın almak) c class a kadar yükselebilirsin.
Diyeceksin ki ekstra para ne kadar olmalı; bu senin yarışmak istediğin araç ve serilerle alakalı. Bence maddi durumun iyiyse iracingi düşün derim.
İlk önce iracingten başlanır mı? başlanır ancak ciddi sabırlı olmalısın ve kendine mentör bulursan iyileşme sürecin hızlanır.
Peki bu kadar maliyet iracing için değer mi dersen? bu senin tutkun ile alakalı. Ben değer diyenlerdenim, ancak bazı arkadaşlar değmeyeceği yönünde düşünüyorlar. Malum kurdan dolayı bizim için her şey lüks oldu bu ülkede. Ayrıca zamanla yüksek konfigürasyonlu setlere ihtiyaç duyacağını da belirtmek isterim. İracingte Kapı her zaman para çokomel eğrisinde senin bulunduğun noktaya çıkıyor.
Şahsi olarak iracingten sonra hemen hemen her simi denemiş biri olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim; Günümüzün açık ara en iyi simülasyonu.
ResimResim
erhanacikgoz1

direksiyon yarın geliyor iracingi satın alıyorum ancak menusunu nereye girecğeimi nereden cıkacagımı bılmıyorum hiç menulerden bahseden videoda yok ne yapacagımı bılmıyorum.

varmı anlatabılecek arkadaslar

“iRacing” sayfasına dön