SimRacesTR Akademi Sezon 4 (Newbie CUP)9. Yarış Montreal 01.Ağustos.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

9. Yarış Montreal 01.Ağustos.2017

Mesaj gönderen car_lover »

Ve sezonun son yarışına geldik. Ali Şenol şampiyonluğu garantilemiş durumda.

Arkasında ise 2.lik mücadelesi tüm hızıyla devam ediyor. Ali Göçmen , Fırat Şan ve Barış Karasakız bu mücadeleye dahil olan isimler.

Bu heyecanla birlikte son yarış bugüne kadarki en kalabalık sezon finali olacak gibi gözüküyor.

Île Notre-Dame, Kanada'da yapılmış olan F1 pistidir. 2007 yılında Nascar yarışlarınada ev sahipliği yapmıştır. Pist uzunluğu 4,361 km'dir. Michael Schumacher 94-97-98-00-02-03-04 yıllarında kazanarak en fazla galibiyet alan isimdir.

Resim

Uzunluk : 4.361 km (2.71 mi)
Viraj : 13
Lap record : 1:13.622 (Brazil Rubens Barrichello, Ferrari, 2004)

Resmi antreman 20:00
Sıralama 21:00 15 dk
Yarış 21:15 30 tur

Geçtiğimiz sezon bu yarışı da Furkan Özcan rahat bir şekilde kazanmıştır.

Pistin en hızlı turu ise 1:35.389 ile Mert sch ye ait.

Zevkli ve öğretici olduğunu düşündüğüm sezonun son yarışında herkese iyi yarışlar dilerim. Heyecanla sonucu bekliyor olacağız.
coolTurk

Re: 9. Yarış Montreal 01.Ağustos.2017

Mesaj gönderen coolTurk »

İşte beklenen geldi.Montrealin yeri bende her zaman ayrıdır.Özellikle son virajdaki şampiyonluk duvarı adrenalinin tavan yaptığı yerdir benim için :D
Bu pistte çok çekişmeli bir mücadele olacağını seziyorum.Herkeze başarılar
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Geçen sezon oldukça az antrenmanla çıkmıştım ve Mert'in de benim de 34.3'leri zorlayacak hızımızın olduğunu biliyorum. Vakit bulabilirsem kesinlikle girmek istiyorum server'a. Eski ligimden arkadaşım Ali Göçmen'in bu yarışı da kazanmasını bekliyorum. Barış da baya hızlıydı son yarışta. Ali, Barış, Fırat üçlüsünden iyi bir kapışma bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Son yarışında bende ciddi kapışmaya sahne olacağını düşünüyorum. Keza 2. hala belli değil :D
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
fcaglayan
Ad: Fatih
Has thanked: 12 time
Been thanked: 13 time

Mesaj gönderen fcaglayan »

Maalesef şehir dışında olacağım için bu son yarışa da katılamayacağım :(
Steam: fcaglayan77
Kullanıcı avatarı
skyline_gt
Ad: Mehmet Akif Ersoy
Has thanked: 2 time
Been thanked: 4 time

Mesaj gönderen skyline_gt »

Yeni taşındığım evde sistemi ve interneti ayarlayamadığım için son yarışa katılamayacağım. Şimdiden herkese başarılar, çok güzel bir sezondu önümüzdeki yarışlarda daha da eğlenceli vakitler geçireceğimize inanıyorum :)
peez
Ad: Barış Karasakız
Has thanked: 19 time
Been thanked: 20 time

Mesaj gönderen peez »

Tamirat işlerinden dolayi pek hazirlanamadigim bir yarış olacak, fakat setup'a güveniyorum, bi kaç ufak değişiklikle Kanada' ya hazır hale getirdim, en azından çok kötü değil, bakalım neler olacak.
Barış Karasakız
Gocmen
Ad: Ali
Has thanked: 2 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen Gocmen »

Ali Şenol'a şampiyonluk, Fırat Şan'a pole, yarış galibiyeti, en hızlı turla birlikteki kusursuz performans için tebrikler.

Önde kalıp Fırat'ı ne kadar zorlayabileceğimi merak ederdim ama bu mümkün olmadı. Daha yarışın 4. - 5. virajında attığım spinle geriye düştüm. Birkaç tur sonra bir spin daha geldi. Ve ilk bölümde sert lastikleri çalıştıramadım. Yarışın sonuna kadar gidecek benzini alabileceğim turda pite gelip, hem benzini alıp lastik basınçlarını düşürerek tekrar döndüm. Bu andan itibaren tempom daha iyiydi. Bir kaç hata daha yapmama rağmen Barış'ı lastik probleminin etkisiyle yakalayabildim. 2.'lik geldi ama anlamı olmayan bir 2.'likti.
peez
Ad: Barış Karasakız
Has thanked: 19 time
Been thanked: 20 time

Mesaj gönderen peez »

Gocmen yazdı:Ali Şenol'a şampiyonluk, Fırat Şan'a pole, yarış galibiyeti, en hızlı turla birlikteki kusursuz performans için tebrikler.

Önde kalıp Fırat'ı ne kadar zorlayabileceğimi merak ederdim ama bu mümkün olmadı. Daha yarışın 4. - 5. virajında attığım spinle geriye düştüm. Birkaç tur sonra bir spin daha geldi. Ve ilk bölümde sert lastikleri çalıştıramadım. Yarışın sonuna kadar gidecek benzini alabileceğim turda pite gelip, hem benzini alıp lastik basınçlarını düşürerek tekrar döndüm. Bu andan itibaren tempom daha iyiydi. Bir kaç hata daha yapmama rağmen Barış'ı lastik probleminin etkisiyle yakalayabildim. 2.'lik geldi ama anlamı olmayan bir 2.'likti.

Aynı şey benim de başıma geldi. İkonik U da yaptığı hatadan sonra Ali Şenolu geçip 2. liğe oturmuştum, hem setuptan, hem de sürüş stilimden dolayı yediğim arka lastikler 12. turda bana iyice sorun çıkartınca pite girdim ve sert lastik taktım, Fakat basınç problemi yaşadığım için yaklaşık 18 tur buz gibi lastiklerle dönmek zorunda kaldım, 0 yol tutuşla 1.39 ları bile zor görüyordum Ali Göçmen' e karşı yerimi savunmama imkan yoktu ve 3. lüğe gerileyip orada kaldım.

Şampiyonaya katılan her pilotu tebrik ediyorum, tecrübe kazandırıcı bir sezon oldu benim için, yarış kaçırdığım için ilk 3 e tutunamadım, fakat yapacak bişey yok artık bireysel hataların sonuçlarının ağır olduğunu ilk elden öğrendim, özellikle taatus kısmında.

Artık başka bir seride görüşmek üzere.
Barış Karasakız
coolTurk

Mesaj gönderen coolTurk »

Yarışlara aksatmadan katılan herkezi tebrik ediyorum gayet güzel ve genel olarak çekişmeli geçti şampiyona.FIRAT-ALİ-BARIŞ 3 lüsünü ayrıca tebrik ediyorum.Başka şampiyonalarda görüşmek üzere dostlar.Umut ediyorum ki diğer şampiyonalarda da güzel bir çekişme seyrettireceğiz.2 defa şampiyonlar duvarına girdim çok fazla zorlamadım ancak gözüm 2 defa pusulandı ve 2 side aynı yerde başıma geldi .Geç frenaj yaptığım için duvara çok kötü şekilde girdim.İlk hasar aldığımda fırata yakın gitmeyi başardım ancak uzun düzlüğün başındaki yerde hasardan dolayı aracın freni tutmayınca fıratı biçmekten son anda kurtuldum.Eğer çarpsaydım çok üzülecektim.Şimdiden diğer şampiyonalara katılmak için sabırsızlanıyorum.Yayında emeği geçen EFE-MEHMET-ALPER ÜÇLÜSÜNE bize katlandıkları için minnetarım :D

“SimRacesTR Akademi Sezon 4 (Newbie CUP)” sayfasına dön