SimRacesTR Akademi Sezon 4 (Newbie CUP)4. Yarış Nurburgring GP 20.Haziran.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Re: 4. Yarış Nurburgring GP 20.Haziran.2017

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Frtsan yazdı:Sitesinde okuduğum kadarıyla önceki yarışlarda uzun süre araç arkasında takip yapıp geçişlerde zorlanmamdan dolayı. Rating seviyem A çıkmış. :) tabii ki uzun süre temassız sürüş ve viraj kesmemek de önemli.

Olay tamamen temiz sürüş. Pisti kesme, pit çizgisini ihlal etme, önündeki aracı doğru ve temiz zamanda geç. Öncelikler bunlar :) A ve B grade olmak zor değil. Eğer C durumdaysanız yanlış yaptığınız bir şey var demektir :)
The World is Mine!
peez
Ad: Barış Karasakız
Has thanked: 19 time
Been thanked: 20 time

Mesaj gönderen peez »

Aranel Ciryatan yazdı:
Frtsan yazdı:Sitesinde okuduğum kadarıyla önceki yarışlarda uzun süre araç arkasında takip yapıp geçişlerde zorlanmamdan dolayı. Rating seviyem A çıkmış. :) tabii ki uzun süre temassız sürüş ve viraj kesmemek de önemli.

Olay tamamen temiz sürüş. Pisti kesme, pit çizgisini ihlal etme, önündeki aracı doğru ve temiz zamanda geç. Öncelikler bunlar :) A ve B grade olmak zor değil. Eğer C durumdaysanız yanlış yaptığınız bir şey var demektir :)

Gecenin köründe girip tek başıma bilmediğim bir pistte sadece tekerleği çamura kaptırdım, sonra grade C. Hani etrafta araç olsa ona buna çarpsam tamam derim de, tek yanlışım server'da öğrenmeye çalışmak sanırım :/.
Barış Karasakız
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Yarış günleri dışında minorating çalışmayacak şekilde ayarlanması sağlanacaktır arkadaşlar. Ayarlarını yapmama rağmen maalesef practice modunda da pist kesme cezası veriyor anlaşılan. Ben test ettim fakat uyarı vermedi. Olsun ben Practice modunda iken çalışmamasını sağlıcam bundan sonra bilginize.
The World is Mine!
peez
Ad: Barış Karasakız
Has thanked: 19 time
Been thanked: 20 time

Mesaj gönderen peez »

Aranel Ciryatan yazdı:Yarış günleri dışında minorating çalışmayacak şekilde ayarlanması sağlanacaktır arkadaşlar. Ayarlarını yapmama rağmen maalesef practice modunda da pist kesme cezası veriyor anlaşılan. Ben test ettim fakat uyarı vermedi. Olsun ben Practice modunda iken çalışmamasını sağlıcam bundan sonra bilginize.

Çok teşekkürler, durduk yere stres yapıyorum serverda :D.
Barış Karasakız
Gocmen
Ad: Ali
Has thanked: 2 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen Gocmen »

Akşam yarışı kaçırma ihtimalim var. Sıralama turlarına yetişmem çok zor ama yarışın startına yetişmeyi hedefliyorum.
Kullanıcı avatarı
SosluSoganli
Süper Moderatör
Ad: Burak Sadıkoğlu
Has thanked: 81 time
Been thanked: 53 time

Mesaj gönderen SosluSoganli »

bilgisayarıma format attım, ptarcker kurmaya çalışırken "«ptracker.exe had a problem and could not return seccesfully. aborting" hatası alıyorum. ne yaptıysam olmadı bilgisi olan var mı?
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

windows güncellemelerin eksik olabilir. framework güncellemelerinin hepsini kurman lazım
The World is Mine!
Gocmen
Ad: Ali
Has thanked: 2 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen Gocmen »

Öncelikle Barış'a ve Ali Şenol'a ardından yarışı bitiren herkese tebrikler. Start alabildiğim için öncelikle mutluyum. Yetişip yetişemeyeceğim belli değildi ama tam olarak sıralama turlarının sonunda servera gelerek iyi bir iş çıkarttım :)

Yarışa bakacak olursam iyi bir tempoya sahip olacağını umuyordum. Daha da iyisi olabilirdi tur zamanı olarak. Trafikle boğuştuğum için ritim bulmakta zorlandım. Buna rağmen iyi bir 3.'lük ortaya çıktı. 2. sırayı elde edip sonra geriye düşmek can yaksa da fazlasıyla keyifli bir yarış oldu. Neredeyse yarışımın tamamında bir aksiyon, kovalamaca vardı. Güzel bir yarış oldu.
coolTurk

Mesaj gönderen coolTurk »

Öncelikle barışı tebrik ediyorum.Ali ile keyifli bir yarış izlettiğimizi düşünüyorum.Kendisini 3.cülük için ayriyetten tebrik ediyorum
Yarış başında ufak bir lag sorunu yaşadım ve 2 sıra kaybettim bu da biraz motivasyon kaybına neden oldu.Zaten çok fazla antrenman yapamadığım için üstüne 2-3 gündür hastanede olmanın verdiği bitkinlik ve uykusuzluk sebebi ile çok iyi turlar atamadım(Babam hastalandı onun yanındaydım).Stratejim hard lastik ile stabil turlar atıp medium kullanacağını düşündüğüm arkadaşları ilerleyen turlarda lastiklerinin aşınması ile geçmekti.Nitekim öyle de oldu.1-2 giden pilotlara yaklaşmak isterken 4.cü iken ufak bir temas yaşadım fatih ile,neyseki fatihe zarar vermeden kendimi pist dışına savurdum.Sonra adapte olarak ön sıralara yaklaştım..Öndeki fıratın hatası ile geçtim.Fatihin son virajda bariyerlere çarpması ile özgür hocaya yaklaştım ve hata yapınca geçtim.Onura yaklaşmak isterken yine hata yaptım ve frenaj nokttasına kaçırınca kerb e çıkmak zorunda kaldım ve ceza yedim ve arkamdan hızla gelen ali beni geçti.Yarışa konsantre olup öndeki pilotları izledim.Ali ve onurun temas edebileceğini düşünüp kopmamaya çalıştım düşündüğüm gibi de oldu.Son şikanda onurun aliye hata yaptırıp ceza yemesi ve onurunda momentum kaybından yararlanıp aralarından zorda olsa sıyrıldım.Yarış içi geçmek gerçekten zor olacaktı ikisini.Yarışın son çeyreğinde lastiklerimin performansı fazlasıyla düştü ve yavaşlamak zorunda kaldım.Alinin bana yaklaşmasına meccburen izin verdim ancak sert savunma ile onu hataya zorladım.Sonuç olarak şampiyonada iddaa mı sürdürüyorum ve emin olun gelecek yarışlarda pilot arkadaşları çok zorlayacağım.Önümüzdeki pist sevdiğim ve ezbere bildiğim bir pist.Çok daha keyifli ve yakın mücadelelerle geçecek bir pist
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Yarıştan önce Cumartesi günü Ali Şenol ile güzel bir çalışma gerçekleştirdik. tavsiyeleri ile 6 turda ideal kurulumumu tamamladım. Bana minimum 30 tur kazandırdı kendisi. Teşekkürler.

Sıralama turlarında istediğim zamanı elde edemedim. Pist uzun bir pist her şeyi bir araya getirmek hem zor hem de fazla fırsat olmuyor. Yarışa güzel bir startla başladık.

Bu sezon gördüğüm kadarıyla start dramaları çok az yaşanıyor. Bence bu iyi bir şey. Geçen sezon biraz daha fazla ilk tur karmaşası yaşanıyordu.

4. viraj sonrası iyi bir çekiş yakalayarak Özgür' ün yanına Fatih' in hemen arkasına geldim. Fatih' e çok yakındım. 5 viraj öncesi yol biraz sağa kıvrılıyor. Ben Fatih' e çok yakın olduğum için sağa kayamadım. Ve soldaki Özgür ile temasım oldu. Şanslıyız ki ikimiz de toparladık. Benim için yarış Bu Temas ile ilgili. İrdelememiz gerekir.
Temas anının linki burada: https://goo.gl/photos/FdzqQCM5yqihKVr76
Düzlüğün başında ikimiz de birbirimize iyi yer bırakmışız. Ancak ben Fatih'in arkasına gelince önümü göremiyorum. Sonraki sağa kıvrımı farkedemiyorum. ve dışarı açılıyorum. Buradaki direksiyon tepkisi bir anlıktı. Saniyenin ondalık dilimleriyle ölçebiliriz direksiyonu geç sağa kırmamı. Yarışların bu kadar yakın geçmesi ve küçücük hatalar büyük sonuçlara sebep olabilir.

Mİnorating sitesinde bununla ilgili bir açıklama var eğer önünüzdeki araç sebebiyle yolu göremiyorsanız araca çok yakınsınız ve tüm sorumluluk sizde diyor. Burada Fatih' in hava koridorundan çıkmamaya çalışırken Özgürle yanyana gitmeye çalışıyorum. Eğer ayağımı gazdan çekseydim özgür frenlemede beni geçecekti. Frenlemeye iyi bir pozisyonda girebilmek için Fatih'ten uzaklaşmamaya çalıştım. Sonucunda temas gerçekleşti. Özgür' den özrü dilerim.

Bir iki tur Özgür ve Ali' den kopmamaya çalıştım ancak viraj kesme cezalarıyla temasımı kaybettim.

Sonraki 15 tur boyunca bir türlü istikrar yakalayamadım. 3 ya da 4 kez viraj kesip ceza ödemek zorunda kaldım. Özgür pite girince bu bana bir sıralık bir ödül gibiydi. 16. Tura geldiğimizde aramızdaki fark 10 saniye civarındaydı. Bu andan sonra aramızda psikolojik bir savaş vardı. Özgür her tur arayı belli bir miktar kapatıyordu. Ancak yarış sonuna kadar farkı kapatması için hata yapmam gerekiyordu. 15 tur boyunca 3-4 kez viraj kesme cezası yediğimi düşünürsek büyük ihtimalle sıramı kaybedecektim. Bu sebeple tüm enerjimi temiz tur atmaya harcadım. Özgür' ün arkasındaki Fatih ile şampiyonada yakın bir sıralamamız var. Özgür' ü onunla aramda tutabilirsem puan farkını biraz daha açabileceğimi düşündüm.

Son 10 turda odamdaki oksijen seviyesinin düşmesine bağlı bir ağırlık üzerime çöktü. Konsantrasyonumu iyice kaybettim. Yine de istediğim turları atmaya devam edebildim. Son 5 tur iyice ızdıraba dönüştü. Sürekli Özgür'ü kontrol ettim. Ve bitişe ulaşabilmek için elimden geleni yaptım. Son turlarda 1.5 2 saniye yavşalamıştım artık. Bitişi geçtiğimde çok rahatlamıştım.

Podyuma ve katılan tüm arkadaşlara tebriklerimi sunarım. Sonraki yarışta görüşmek üzere.

“SimRacesTR Akademi Sezon 4 (Newbie CUP)” sayfasına dön