SimRacesTR Akademi Sezon 4 (Newbie CUP)1. Yarış Vallelunga Club 30.Mayıs.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Scheisenberg
Ad: Çağatay Korkmaz
Has thanked: 9 time
Been thanked: 8 time

Re: 1. Yarış Vallelunga Club 30.Mayıs.2017

Mesaj gönderen Scheisenberg »

16dan 4e çıkana kadar bazı temaslar oldu, arkadaşlardan özür diliyorum.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Sezonun en ufak ve en çok temas riski olan pistini geride bıraktık. Yarışan tüm pilot arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Simracerstr 4. Sezonu güzel bir yarışla başladı.

Yarıştan önceki hafta fazla turlama şansı bulamadım. Yarış günü sürekli derecelerimi iyileştirerek istikrarlı sürüşe çalışarak geçirdim.

Sıralama turları çok yakındı ilk 6 arasındaki fark 0.3 saniyenin altındaydı. Bu bir virajda kaybedilip kazanılabilecek bir fark. Sezon boyunca bu şekilde olursa gerçekten keyifli yarışlar bizi bekliyor demektir.

Yarış başlangıcında orta sıralarda olduğum için tedirgindim. Temasa sebebiyet vermemek için temkinli gittim. Etrafımdaki diğer arkadaşlarda çok saygılı sürdüler. Sonrasında Özgür ve Fatih Çoşkun ile 3' lü mücadeleye giriştik. Özellikle Özgür' le bir kaç viraj yan yana gittik ikimiz de yeterli alan bıraktık birbirimize. Çok zor ama bir o kadar keyifli mücadele için kendisine teşekkür ederim. Bu mücadelenin sonunda küçük bir temasımız oldu. Ben biraz fazla dışarı açıldım sanırım. Kendisinden özür dilerim. ikimizde de büyük bir sorun olmadan yarışa devam edebildik.

Özgürü geçtikten sonra Fatih' in arkasında fırsat kolladım. Fatih' in defansif sürüşü gerçekten çok iyiydi. Kapıları tam zamanında ve çok iyi şekilde kapatıyordu. Agresif olmadan sakince doğru anı kovalamaya sürüş çizgisini analiz etmeye çalıştım. Sonunda Fatih' in defansif çizgisinin Esse virajında momentum kaybına sebep olduğunu gördüm. Sonraki turda Çizgimi essenin sonuna maximum hızı taşıyacak şekilde ayarladım. ve Fatih' i geçmeyi başardım.

Önümde Mehmet Akif ile 6 saniyelik bir fark mevcuttu. İstikrarlı turlarla farkı kapatmayı denemeye karar verdim. Geçtiğimiz sezonlarda tam bu sıralarda momentum kaybı yaşayarak performansımı geliştiremiyorken bu kez tam tersi oldu. Adım adım Mehmet' le farkı kapattım. Sondan 3. turda sıralama ve antrenmanlar dahil olmak üzere en hızlı turumu da attım. Bu turda Mehmet' in virajda dışarda kalması sayesinde kendimi 3. sırada buldum.

Bu sırada arkadan Çağatay'ın çok hızlı geldiğini görmüştüm. Yarışın en hızlı turu da kendisindeymiş. Tebrik ederim. Defansif çizgi sırası bendeydi. Çağatay' da Mehmet' i geçince arkama geldi. Tüm enerjimi defansif çizgiye ve Maximum viraj çıkış hızına harcadım. Bu sayede düzlüklerde biraz olsun nefes alabildim. Son turda gerçekten çok yaklaştık. Bu sırada 2. sıradaki Gökay' a da yetiştik. Bu şekilde arka arkaya bitiş çizgisini geçtik. Her anıyla çok keyifli bir yarış geçirdim.

İlk iki sıradaki Ali, Gökay ve yarışa katılan tüm arkadaşları tebrik ederim. Umarım sezon boyu bu heyecan devam eder. Youtube yorumlarında Furkan'ın hakkımdaki güzel yorumlarını görmek ayrıca sevindirdi beni. Teşekkür ederim.

Silverstone' da görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
ozgurx
Ad: ozgur
Has thanked: 9 time
Been thanked: 30 time

Mesaj gönderen ozgurx »

Yarışın tekrar dosyasını göremedim fatih ve benim aramdaki turalara bakıcam bakalım selektörü niçin yapmışım
Resim
Kullanıcı avatarı
fatih8134
Ad: Fatih
Has thanked: 28 time
Been thanked: 3 time

Mesaj gönderen fatih8134 »

ozgurx yazdı:Yarışın tekrar dosyasını göremedim fatih ve benim aramdaki turalara bakıcam bakalım selektörü niçin yapmışım

Öncelikle yarışa katılan tüm arkadaşları tebrik ediyorum.Temasın oldukça fazla olabileceği bir pistte bence genel anlamda temiz bir yarış oldu.Bu yarışla birlikte bende ilk yarış tecrübemi yaşadım.Gelecek yarışlarında keyifli olmasını umuyorum.

Özgür ile çekişmemizde hatalı olduğumu düşünmüyorum.Yarış boyunca sürekli çizgimi korumaya çalıştım.Yapılan atakları engellemek için yarış çizgimi değiştirmedim.Aksine Fırat'ın beni geçtiği virajda temastan kaçınmak için virajı dışarıdan almak zorunda kaldım.Canlı yayında da Özgürün beni sıkıştırdığı bölüm var.(Linkini aşağıya atacağım. 55:24) Sunuculardan Efe Can'da yaptığım savunmayı doğru bir şekilde yorumluyor.Yine de hatam olduysa affola,kimseyi incitmek istemem.
https://youtu.be/jnhjr5HWQIg?list=LLWltvsHX0tRc0JjclDH-7CA&t=3324
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Re: RE: Re: 1. Yarış Vallelunga Club 30.Mayıs.2017

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

ozgurx yazdı:Yarışın tekrar dosyasını göremedim fatih ve benim aramdaki turalara bakıcam bakalım selektörü niçin yapmışım

Dun ekleyemedim. Eve gecince paylasicam

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The World is Mine!
coolTurk

Mesaj gönderen coolTurk »

Öncelikle bizimle beraber yarışa katılıp finiş gören herkezi tebrik etmek istiyorum.Gönül isterdi ki biraz daha katılım olsun ve 1 .cilik için kıran kırana bir mücadele geçsin.İlk turda ki korkum kalkıştayd ama sanırım bunu aştım.Çok iyi bir refleks ile kalktım ve aynaları kontrol etmeye başladım.Özgür hocam ile beraber 12 götürüyorken arkada birşeyler oldu ve bir bakdım ki fark 1 sn. ve arkamda gökay var.Yarış esnasında bol bol temas yaşanmış.Tabiki olacak ama herkez keşke daha dikkatli sürse.Hem başkalarının yarışını sabote etmemiş oluruz bhem de daha çok keyif alırız.Gökay la aramdaki farkı fazla açmadım ki lastik korumak önceliğimdi zaten.Gökay bir ara 1 sn. ye kdr indrdi farkı ama soğukkanlılığımı korudum ve tur bindirmelerle beraber fark açıldı zaten.Tur yiyen arkdadaşlar gayet güzel yol verdiler.Hepsine teşekkürler.2-3 olan arkadaşları ayrıca tebrik ediyorum.Silverstone da daha keyifli bir yarış bizleri bekliyor.Bakalım hava koşşulları ne kdr değişkenlik gösterecek.Şu oyundaki tek eksik sanırım yağmurlu hava o da olsa tadından yenmeyecek
1 cilerin kaderi sanırım hep kameralardan uzak yarış bitirmek :D :D
peez
Ad: Barış Karasakız
Has thanked: 19 time
Been thanked: 20 time

Mesaj gönderen peez »

Sıralama turlarında hata yapıp full depoyla çıktığımi bugün farketsem de, benim adima temiz güzel bir yarıştı, 8 başlayıp 6 bitirdim, 30 turluk depoyla belki bir .3 .4 vermiş olabilirim, ilk yarış için başarılı olduğunu düşünüyorum o ufak hataya rağmen.

Silverstone da görüşmek üzere.
Barış Karasakız

“SimRacesTR Akademi Sezon 4 (Newbie CUP)” sayfasına dön