Project Cars Sezon 2 Formula AS02Y04: Silverstone GP

Moderatörler: Moderatörler, PCars Admin, PCars Moderator

Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Re: S02Y04: Silverstone GP

Mesaj gönderen Zin »

Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
fcaglayan
Ad: Fatih
Has thanked: 12 time
Been thanked: 13 time

Mesaj gönderen fcaglayan »

Herkesin inişli çıkışlı grafiği var. Pilot dediğin istikrarlı olacak arkadaş. Yarışın başından sonuna kadar dümdüz bir grafiğim var :D
Steam: fcaglayan77
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

Resim

Artık böyle cicili bicili grafiklerimiz olunca ben bol bol konuşurum üstünde.. Bakalım neler olmuş İngiltere'de?

Zafer: almış başını gitmiş. fazla söze gerek yok. Kendisini tekrar tebrik ediyorum.

Kemal & Barış: Yarışın ilk turundan beri mücadeleyi bırakmamışlar. Kesinlikle çok mücadele dolu bir yarış olmuş her ikisi içinde. Çok kritik bir hata yapmadan istikrarlı bir şekilde podyumu haketmişler.

Ali & Meriç: 23. tura kadar bayağı kapışmışlar. Daha sonra Meriç herhalde bir hata yapmış fark açılmış, kapatamamış.

Hakan & Ozkan & Fatih K: Yarışın sonlarına doğru kaderleri onları biraraya getirmiş. Özellikle 19. turdan sonra aralarında güzel bir çekişme gerçekleşmiş.

Tahir: 20. tura kadar aslında onun için herşey yolunda giderken, sanırım o turda birşeyler olmuş ve oluşan farkı bir türlü kapatamamış.

Fatih C: Kendisi de yukarıda bahsettiği gibi gayet istikrarlı bir şekilde yarışı yalnız tamamlamış.

Yukarıdaki linke tıklarsanız, yarışla ilgili daha bir çok veriye ulaşabilirsiniz.

Herşey rağmen Silverstone'da güzel bir yarış yaşandı. Katılan tüm pilotlara ve yayını sunan Efe arkadaşımıza teşekkürlerimi iletiyorum..
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
ZaferDerelioğlu
Ad: Zafer
Has thanked: 158 time
Been thanked: 64 time

Mesaj gönderen ZaferDerelioğlu »

Keyifli bir yarış oldu. Özellikle Barış ve Kemal Yapışık ikiz gibi sürmüş bütün yarış. Bu mücadeleyi replayden fırsatım olursa izlemek istiyorum.
Meriç'inde geçişi efsaneymiş sezonun geçişi olabilir. Zor ve yorucu bir pisti geride bıraktık.
Herkesi tebrik ederim. Hockenheim'da görüşmek üzere. Zaten tırım Düsseldorf civarında aracı bırakayım bari gelmişken :D
ResimResim
Kullanıcı avatarı
blade036
Ad: Barış Ç.
Has thanked: 89 time
Been thanked: 90 time
İletişim:

Mesaj gönderen blade036 »

Silverstone sevdiğim bir pistti, bu nedenle daha hevesli ve motivasyonum yüksek sürebildim. Güzelde bir ayar tutturup yarışı 2.bitirebildim. Zafer'i ve Kemal'i kutlarım.

Kemal'in arkasında epey hatasını kolladım ama neredeyse hiç hatasız sürdü, kendisini ayrıca tebrik ederim. Ta ki 11.turda, tur bindirmede yaşadığı soruna kadar. Sonrasında zaten yarış bitene kadar farkımız en fazla 2sn açıldı. Hem takipte hem takip edilirken gerçektende kalitesini ve profesyonelliğini belli eden bir pilot. Arkamda kemal varken acaba freni tutturamaz da çarpar mı gibi bir endişeye kapılmıyorum :) Bu rahatlıktan dolayıda bende hatasız sürdüm :)

Diğer arkadaşlarda bu piste sanıyorum çok çalışmaya fırsat bulamadılar, normalde bu kadar çok fark açılmazdı. Sıradaki pistte çekişmenin ve geçişlerin daha fazla ve temiz olmasını umuyorum.
Kullanıcı avatarı
oXideX
Ad: Kemal Altıparmak
Been thanked: 221 time

Mesaj gönderen oXideX »

Sanırım şampiyonlardaki pistler içerisinde en hevesim düşük başladığım yarıştı diyebilirim. Bunun sebebi pisti sevmeme rağmen çok beceremeyişim ve buna ek olarak istediğim setup ı bir türlü ayarlayamayışımdı. Virajda iyi olsa düzlüklerde yavaştım, düzlükte hızlansam yavaş virajları hiç dönemiyordum derken sonuçta olmadı. Takım arkadaşım Meriç`in benden beklentisi yüksek olsa da ben bunu karşılamayacağımı biliyordum. Sıralama turları geldiğinde trafikten ötürü bir türlü istediğim zamanları yapamadım, son 5 dk i di sanırım biraz olsun yaklaştım. Zafer ile 2, Barış ile 1 sn vardı, dedim tam beklediğim gibi :)

Yarışa başladık, ikinci virajda ilk iki pilot dışarı açıldı, bu arada Barış ı geçmiş oldum, Zafer e yaklaşsamda temposuna ayak uydurmam mümkün olmadı hiç. Uzun süre Barış arkamdan çok kaliteli bir takip yaptı. O esnada tek amacım hatasız gitmek ve beni geçmek için zorlarken Barış ın hata yapmasını beklemek oldu ama o da kusursuz bir takip ile geliyordu. Ardından 11. turda (bilgi için teşekkürler Barış ben hiç hatırlamıyordum valla hangi tur olduğunu) Fatih Ç. na tur bindirme esnasında ikinci viraj çıkışında iyi niyetli bir şekilde yol vermeye çalışırken yanlış tarafta durup aracını fazla yavaşlattı, ben de o esnada hızlanmaya başlamak üzereydim ve ani bir refleks ile aracımı ona çarpmaktan kurtarıp pist dışına açıldım ve döndüğümde ceza yemiştim, bu arada Barış beni geçmiş oldu ve artık takip eden bendim. Pite girmesi ardından biraz pistte kalıp trafiğe takılmasını umdum ve aracım yavaşlamasına rağmen 2 tur fazladan döndüm, pit ardından birazcık fark kapansa da hiç yeterli olmadı. Bir ara çok yaklaşmıştım ama bilhassa yavaş virajların çıkışında yavaş kalıyordum. Son 5 tur içerisinde bir iki bireysel hata yaptım ve üçüncü olarak yarışı tamamladım.

Hevesli olmadığım bir yarışın hangi ara bittiğini anlamamış olmak bana ayrı bir keyif verdi. Demekki bu kadar çok kapışsak daha uzun yarışlar isteyeceğiz :) Zafer ve Barış başta olmak üzere yarışa katılıp bitiren herkesi tebrik ediyorum.

@blade036 kardeşim güzel yorumların için teşekkür ederim ama bir kere arkadan dokunucam bir daha ki sefer bu kadar rahat olma ya hata yapmıyorsun sonra :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
okufa
Ad: Fatih Kürşat
Has thanked: 182 time
Been thanked: 120 time

Mesaj gönderen okufa »

Yarışa hiç hazırlanamadım, zaten gelebilmem de son dakikada oldu.
Aracın setupını sıralama turlarında ayarlamaya çalıştım ama malesef çok güvensiz bir araç hissi verdi. Sıralama turlarında serverdan düşmem de cabası oldu.
Elimden geldiğince kontrol edebilir bir setup yapmaya çalıştım. Fazladan benzin, epeyce açık radyatör ve firen sorun çıkartmaz diye düşündüm.
Yarış içinde araç yüksek hızlı virajlarda yola tutunurken düşük hızlı virajlarda güven vermiyordu. Birkaç spin ile kendini belli etti tabii :)
Yarışın ortalarında araca ancak alışabildim ve ancak stabil süreler yapmaya başladım. Pit sonrası sanırım lastik basınçlarını tam ayarlayamamışım spinler devam etti. Artık o saatten sonra gaz pedalına korkarak basar oldum ve bu şekilde yarış sonuçlandı.
Bir iki ufak temasın dışında herkesin tamamlaması sevindirici.
Çekişme dolu yarış olmuş. Podyumu ve katılan tüm arkadaşları kutlarım. Efe Can ın da sunumu için ayrıca teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
EV0T3CH
Ad: Ali
Has thanked: 102 time
Been thanked: 42 time
İletişim:

Mesaj gönderen EV0T3CH »

Keyif derecesi yüksek bir yarış olmasına rağmen pilotları gerçekden zorlayan bir pistti bazı zamanlar ciddi konsantrasyon problemleri yaşadım.

meriç sayesinde gayet keyifli bir yarış geçirdim sürekli zinde tuttuda denebilir beni o da olmasa yarışa konsantre olmamda zordu kendisini ayrıca tebrik ederim.

Tüm pilot arkadaşlarımada tebrikler önümüzdeki yarışda görüşmek üzere :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Vince
Has thanked: 226 time
Been thanked: 147 time

Mesaj gönderen Vince »

ben de herkesi tebrik ederim, özellikle de podyumun gediklisi arkadaşları.

Jordan Honda takımı, gol yollarındaki en etkili silahı Semih'in yokluğunda çıktığı yarışta umduğu sürprizi gerçekleştiremedi maalesef :)

pist gerçekten zorlayıcı ve yorucu idi. Hatta bir ara pite gittiğimi zannederken oto yıkamacıya giriyordum az daha. çıkmaz sokakmış, lastiklerle kapatmışlar sonunu. epey bir zaman kaybettikten sonra pistin yolunu zor buldum geri :)
Kullanıcı avatarı
oXideX
Ad: Kemal Altıparmak
Been thanked: 221 time

Mesaj gönderen oXideX »

@Zin abi herhangi bir temas bildirimi gelmedi, elindeki sonuçlar ile devam edebilirsin.

Bu arada vaktim ve replay dosyasına zamanında erişimim olamadığı için (bendeki de sağlam değildi, en azından istediğim kısım için) yapabileceğim bir mavi bayrak bildirimini yapamadım, sorun değil gerçi. Ancak mavi bayrak durumları için Hockenheim öncesi bir açıklama yapmanı ve bu konu ile ilgili sorunla karşılaşıp normalde olması beklenen durumları konuşacağımız bir boşluğumuz olmasını öneriyorum, bilhassa ben bir iki yorumda bulunacağım, diğer arkadaşlarında yorumları olacaktır.
Resim

“Project Cars Sezon 2 Formula A” sayfasına dön