Project Cars Sezon 2 Formula AS02Y02: Circuit de SPA-Francorchamps

Moderatörler: Moderatörler, PCars Admin, PCars Moderator

Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

S02Y02: Circuit de SPA-Francorchamps

Mesaj gönderen Zin »

RESMİ SONUÇLAR

Resim
Resim

Video Linki
https://youtu.be/RQ932KR3ZJY?list=PLxRxQiaTR3qfueJN3-SqwNQI-SfqmUOmG

- Yarışa katılacak tüm pilotlara duyurulur: Zaman kaybetmemek adına lütfen Sezon 2 başlığını, hatırlama adına lütfen bir kez daha gözden geçiriniz.

- Herhangi bir mazeretinizden dolayı katılamayacaksanız, lütfen bu başlığın altında katılamayacağınızı belirtiniz.

- Yarış başlangıç süresini geciktirmeme adına mutlaka en geç saat 20:25'de TS'de olmaya çalışınız.

- Bu başlık altında sadece bu yarışa ait konuları paylaşınız. Sezon 2 genel konularıyla ilgili paylaşımınızı Sezon 2 başlığı altında yapınız.

Lobi Ayarları:
Car Class: FA
Maximum Grid Size: 20

Sessions
Rolling Start: Manual Rolling Start*
Qualifying: 15 Dakika
Laps: 25+1

* = Manuel Formasyon Turu:
Kullanmış olduğumuz rolling start (formasyon turu) yöntemi, tamamen manueldir. Sim içersinden "evet" şeklinde seçmeyeceğiz. Project Cars'ın otomatik yapmış olduğu rolling start sistemini kullanmıyor olacağız.

- Yarış başladığında tüm araçlar hareket etmeden beklerler. Lider araç harekete geçtikten sonra, diğer araçlar onu tek sıra halinde takip ederler.
- Son viraja yaklaşıldığında, tüm araçlar formasyon sıralamasını bozmadan ikili sıraya girer. Sıralama sonucuna göre tek sayılar sol tarafa, çift sayılar sağ tarafa..
- Start çizgisine yaklaşırken lider pilot, Teamspeak'den duyulabilir şekilde herkesten hazır olmasını ister. Kendi aracı Start çizgisine girdiği anda "Green Green Green" diyerek yarışı başlatır.

Formasyon Turu için diğer önemli Açıklamalar.

- Formasyon turu saate 80km yi geçmeyecek şekilde turlanır.
- Formasyon turu sırasında, aracınız pole position çizgisinde kalır, geç hareket eder ve diğer tüm araçlar sizi geçerse, en arka sıraya geçmek zorundasınız.
- Formasyon turu sırasında aracınız spin atarsa, yerinizi kaybedersiniz. Tüm araçların sizi geçmesini bekleyip, en arka sıraya geçmek zorundasınız.
- Formasyon turunun amacı öncelikle lastiklerini ısınmasını sağlamak olduğundan tek sıra halindeyken bunu yapabilirsiniz. İkili düzene geçtikten sonra lastik ısıtmak için aracınızı sağa sola savurmak yasaktır.
- Formasyon Turu sırasında Team speak üzerinden gereksiz kafa karıştırıcı konuşmak yasaktır.

Conditions
Date Type: 13.03.2017
Starting Time: 11:00
Time Progression: 1x
Weather: Medium Cloud + Overcast
Weather Progression: Sync-to-race

Restrictions
Force Interior View: No
Force Manual Gears: No
Force Realistic Driving Aids: Yes
Force Default Setups: No
Mandatory pit-stop: Yes**

** Zorunlu Pit stop= Sim içinden bu özelliği "Evet" olarak seçmeyeceğiz. Ancak tüm pilotlar en az bir kez pite girmek ve 4 lastiğini değiştirmek zorundadırlar. Aksi halde diskalifiye edilirler. Benzin veya hasar tamiri yapmak opsiyoneldir. Zorunluluk yoktur.

Damage: Full Damage
Mechanical Failures: Yes
Tyre Wear: Real
Fuel Usage: Real
Auto Start Engine: Yes

Others:
Flags & Penalties: Yes
Allow Ghosted Vehicles: No

Yarış Formatı:
Yarış Günü: 03 Mayıs 2017 Çarşamba
20:00 - Opsiyonel Antrenman
20:30 - Yarış Brifing
20:45 - Qualifying
21:00 - Yarış Başlangıç (Yarış süresi: ortalama 45dk )

Katılan Takımlar ve Pilotları:
(Şampiyona Sıralamasına Göre)
Ferrari F1 @ZaferDerelioğlu
Ferrari F1 @fcaglayan
OPC Force X @oXideX
OPC Force X @schumacher
Jordan Honda F1 @COJ
Jordan Honda F1 @Vince
Lightning Racing @EV0T3CH
Lightning Racing @ozkan_343
No Mercy Racing @blade036
No Mercy Racing @Zin
Team Boreas @okufa
Uykusuz Racers Club @VusLat
Uykusuz Racers Club @TR-U Furkan Dadaş
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
Zin
İletişim:

Re: S02Y02: Circuit de SPA-Francorchamps

Mesaj gönderen Zin »

Bugün saat 20:15'de SimracersTR'nin youtube kanalından canlı yayına geçiyoruz. Tüm yarış severlere duyurulur..

Resim
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
fcaglayan
Ad: Fatih
Has thanked: 12 time
Been thanked: 13 time

Mesaj gönderen fcaglayan »

Steam: fcaglayan77
Kullanıcı avatarı
blade036
Ad: Barış Ç.
Has thanked: 89 time
Been thanked: 90 time
İletişim:

Mesaj gönderen blade036 »

Arkadaşlar kaza, spin, mavi bayrak bildirimlerinizi yapmayı unutmayın. Son gün cuma..
Bildirimlerinizi hakemlerimizden birine özel mesaj, steam, whatsapp vs. ile ulaştırabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
COJ
Ad: Semih İzgi
Has thanked: 99 time
Been thanked: 154 time

Mesaj gönderen COJ »

Çok iyiydim. Herkesi geçerek hızımı ispatladığımı düşünüyo....

Şaka şaka :D anladınız siz onu.

Tüm pilotlarımızı tebrik ederim. Orta grupta yine harika bir çekişme vardı. Özellikle belirli bi süre 3 araç arka arkaya harika bir yarış çıkartmışlar, eau Rouge 'u birlikte tırmanıp şikanlara birlikte girmişler. Seyirci olsaydım, patlamış mısır eşliğinde izleseydim dedim.

Ön Grupta start sonrası Zafer Derelioğlu ile birlikte şikanı kaçırdık , yer değiştirerek piste döndük. Bi süre takip etmeye çalışsam da çok hızlıydı ve fark açarak uzaklaştı, ardından gelen tam spinim ile Kemal Altıparmağa geçildim. 1 tur içinde Hemen arkasında baskı kurmaya ve geçmeye çalışırken anlık bir dalgınlık yaşadı ve dışarı taştı.

Yarışa Soft lastikler ile çıktığım için 12. turda yakıt ikmalsiz hızlı bir pit yaptım ve araç ayarlarımın temelini oturttuğum medium lastikler ile piste döndüm. Hızlı ve stabil turlar ile, benden 2-3 tur sonra pite girip yakıt ikmali ve muhtemel bir bug ile fazla zaman kaybeden Zafer Derelioğlu'nun 6-7sn önünde start düzlüğüne ulaştım..

Sonraki 13 14 tur Zafer ile farkımızı 6-7 SN arasında sabit tutmak için direndim. Tur bindirme sorunları ile ara ara fark 2.8 sn ye kadar düşsede kendisi de benzer sorunlar sebebi ile istediği kadar yaklaşamadı.

Tekrar herkesin eline sağlık.

Yayın için Hakan Akbas, Özkan Kaya ve Gökhan Kaya'ya sonsuz teşekkürler.
Umarım bir sonraki yarışımız Circuit de Barcelona-Catalunya GP'de @Boundless Engin hocamızı ve desteğini eksik etmeyen Efe'yi @antking yayınımızda görürüz. Spikersiz Spa yayınımıza 740 hit aldığımız için mutluyuz.

Arka gruptaki pilot arkadaşlarımızın daha fazla antreman ile averajda daha hızlı olmalarını ve tur bindirmeler ile ilgili hakemlerimizden brifing almalarını rica ediyorum. Sitemim yok asla fakat onlar içinde daha keyifli olacaktır.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
ZaferDerelioğlu
Ad: Zafer
Has thanked: 158 time
Been thanked: 64 time

Mesaj gönderen ZaferDerelioğlu »

Benim için yarışın hikayesi sanırım sıralama turlarında ki aksiliklerden belliydi. İlk defa kendi derecemden bu kadar uzak kaldım.
Start anı eau rogue geçişi gerçekten çok güzel geçmişken uzun düzlük sonrası şiganı hafif ıskaladım. Aslında Semihin sağına geçip erken fren yapmıştım ancak dar açıda kalınca spin atmamak için aracı zorlamak istemedim. Hemen piste döndüğümde Semih'in benden daha geç toparladığını gördüm ve biraz şansımla 1. liğe yerleştim.
Daha sonrasında önümün açık olması ve Semih'ten biraz daha az yakıt yükümün olmasını avantaja çevirdim. Pitlere gelirken arkamda 20 saniyenin üzerinde bir avantaj yakalamıştım.
Tabi sonrasında 15 saniye sürmesi gereken pit 40 saniyenin üzerine çıkınca çok ciddi zaman kaybı yaşadım. 7sn civarı bir farkla 2.liğe düştüm.
Sonra ki 2-3 tur hızlı tur atmak fark eritmeye çalışmaya odaklanmaktı ancak tur bindirmelerde ciddi bir zaman kaybı oldu. Sanırım 17. turda, takım arkadaşıma tur bindirirken son şiganda beni görmemiş olabilir diye genişten dönmeye çalıştım ancak arkadan sert bir temas yaşadım. Araç bundan sonra düzlüklerde ve hızlı virajlarda zaman kaybetti. Buna rağmen zorlamaya devam ettim. Tabi Semih hatasız ve güzel turlar attı.
Farkı ancak 3 saniyeye kadar indirebilmiştimki son tur geldi çattı. Son turda ilk şigan sonrası hala anlamsız şekilde zorlamaya devam ederken önümde ki Hakan abiye takıldı gözlerim ve Bir selam vereyim derken bariyerlere girdim :) Turu zar zor bitirerek 2.liği fırsatçı golcümüz Meriç'e bırakmadım :P

Öncelikle Semih'i ve podyumun son basamağını tamamlayan parlayan yıldız Meriç'i tebrik ederim. Tabi sonra da yarışı bitiren pilotlarımızı.
Beni yarış sonrası tek üzen şey çok fazla yarış dışı kalan arkadaşımız olmasıydı. Ve pistin ciddi anlamda tehlikeli durduğunu ve zor anlar yaşadığımızı da belirtmek isterim.
yeni arkadaşlarımızın kısa zamanda adaptasyon sorununu aşmak içinde tecrübeli arkadaşlarımızın elinden geleni yapmasını(keza benimde) dilerim.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Zin
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

Resmi Olmayan Yarış Sonuçları:

Resim

Resmi Sonuçlar hakem kararlarından sonra pazar günü açıklanacaktır.
Resim
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Arkadaşlar yarış için tebrik ediyorum hepinizi.

Bir sorum olacak , ki yarış esnasındada sordum.Pcars benim Asettodanda önce aldığım bir oyundu ve 1 yıldır ilk defa bir kaç gün önce kurup setimi bir test edeyim dedim.Ancak o kadar ayarları kurcalamama rağmen yolu kesinlikle hissetmiyorum.Asettoda tüm tümsek -girinti çıkıntı,yolda ne varsa hissederek oynadığım için pcars bana resmen yol üzerinde kayan bir araç hissi verdi.2K da oynamama rağmen ve Dx6 ya kadar kaliteyi tüm detaylarına kadar açmama rağmen grafikleride iç açıcı gelmedi bana.Hadi grafiği geçtim bu yolda bildiğin kayma hissi benim inanılmaz miğdemi bulandırdı.Tyre Force 100 bu arada.

Fikri olan yada kendi ayarlarını paylaşmak isteyen olursa sevinirim.Yoksa birde yüklememek üzere sileceğim. :)
Kullanıcı avatarı
Zin
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

EmreDFace yazdı:Arkadaşlar yarış için tebrik ediyorum hepinizi.

Bir sorum olacak , ki yarış esnasındada sordum.Pcars benim Asettodanda önce aldığım bir oyundu ve 1 yıldır ilk defa bir kaç gün önce kurup setimi bir test edeyim dedim.Ancak o kadar ayarları kurcalamama rağmen yolu kesinlikle hissetmiyorum.Asettoda tüm tümsek -girinti çıkıntı,yolda ne varsa hissederek oynadığım için pcars bana resmen yol üzerinde kayan bir araç hissi verdi.2K da oynamama rağmen ve Dx6 ya kadar kaliteyi tüm detaylarına kadar açmama rağmen grafikleride iç açıcı gelmedi bana.Hadi grafiği geçtim bu yolda bildiğin kayma hissi benim inanılmaz miğdemi bulandırdı.Tyre Force 100 bu arada.

Fikri olan yada kendi ayarlarını paylaşmak isteyen olursa sevinirim.Yoksa birde yüklememek üzere sileceğim. :)

Emre direksiyonun modeli ne bilmiyorum ama önce FFB ayarlarını doğru yapmalısın.. Bunun için:

http://forum.projectcarsgame.com/showth ... -Universal

Daha sonra'da her aracın kendine göre bir FFB ayarını gerçekleştiren aşağıdaki linke bir göz atmanı tavsiye ederim..

http://forum.projectcarsgame.com/showth ... aker-Files

daha önceki ayarların nasıldı bilmiyorum. ama en güzeli yeni bir start için öncelikle \Steam\userdata\********\234630\local\project cars\profiles\default.sav dosyasını silip, Steam den oyunu validate edip, daha sonra da yukarıda bahsettiğim işlemleri yapman olacaktır.

Yalnız şunu unutma kesinlikle AC de hissetiğin şekilde olmaz sonuç. Her Sim farklı bir engine kullanıyor. Bende şahsen AC'nin yol tutuşundan hoşlanmıyorum. . PCars grafiklerini AC'den daha kötü görüyorsan, zaten o konuda yapacak birşey yok :) hala bir sıkıntı olursa TS'den sesli olarak da yardımcı olmak isterim.. Kolay gelsin
Resim
Kullanıcı avatarı
ozkan_343
Has thanked: 511 time
Been thanked: 135 time

Mesaj gönderen ozkan_343 »

efsane bir pist daha geride kaldı. yarışa pek hazırlanamadım. iyi bir başlangıç yaptım 5. liğe kadar yükseldim meriç in arkasında birkaç tur attıktan sonra viraj içlerindeki küçük dubalardan sadece 2 tanesine çarpmamla direksiyon açısı bozuldu sanırım süspansiyon hasar aldı ilk pit aralığını uzatmak istedim yan direksiyonla 3 tur attım ama cok kötüydü mecburen pite erken girdim lastikleri korumak için o saatten sonra çok zorlamadım 7.sırada yarışı sürdürüyordum. taki 20. turda çetin abinin talihsiz bug olayına kadar. orda biraz konsatrasyon kaybı oldu ts den dikkat çağrıları filan derken kendi hatamla rouge virajında drs yi kapatmayı unuttum ve bariyerlere vurdum. zaten bitime 5 tur kalmıştı zorlayıp yarışan arkadaşları daha fazla riske etmenin anlamı yoktu aracımı pit e çektim ve yarışı sonlandırdım. yarışı kazanan semih izgi arkadaşıma tebrikler kendisi ve milyonlara ulaşan fanları şampiyonaya damga vuracak gibi. yarışa katılan tüm arkadaşlara tebrikler ve teşekkürler.

“Project Cars Sezon 2 Formula A” sayfasına dön