İtiraz Odası2.Sezon | Formula A | 3. Yarış Catalunya itirazları

Moderatörler: Moderatörler, PCars Admin, PCars Moderator

Kilitli
Kullanıcı avatarı
okufa
Ad: Fatih Kürşat
Has thanked: 182 time
Been thanked: 120 time

2.Sezon | Formula A | 3. Yarış Catalunya itirazları

Mesaj gönderen okufa »

1. Kalan süre 41.29 Fatih K. Semih izgi
https://www.youtube.com/watch?v=w78wF51ogF0
Bu olayda semihin yavaş olduğunu yada hasarlı olduğunu düşünüp viraj içine doğru çizgimi değiştirdim.
Normal frenaj noktamda frene basmama ve direksiyonu sola kırmama rağmen sağa doğru kızaklayarak semihi de pist dışına ittim.

2. Kalan süre 23.34 Fatih K. Hakan Akbaş
https://www.youtube.com/watch?v=ZKUbf4grcGo
Keşke aşağıdaki gif te olduğu kadar görünür olsaydı araçlar :)
Bu durumda da fren noktamdan önce frene basıp sola doğru hamle yaptım.
Ardından viraj girişi olacağı için döneceğini düşünüp sağa yöneldim duvara vurmayı göze aldım ama araç düz gitmeye devam etti.

3. Kalan süre 10.09 Fatih K. Barış Karacaören
https://www.youtube.com/watch?v=uF4QDswK0sY
Bu durumda da önceki durumlardan tecrübe edip erken frene bastım.
Yeterli zamanda duramayacağımı düşünüp viraj içine hamle yaptım. Barış haklı olarak iç çizgiyi kapatmış olduğundan temas gerçekleşti.

Benim yorumlarım bu şekilde.
Hakem arkadaşlar değerlendirmelerini yaparlar.
Hakem heyetine notum bir sonraki yarışta iş nedeniyle olamayacağım. Ceza gerektiren durum için bir sonraki yarışım 24 mayıstaki Hockenheim GP olacak.
Kullanıcı avatarı
oXideX
Ad: Kemal Altıparmak
Has thanked: 158 time
Been thanked: 221 time

Re: 2.Sezon | Formula A | 3. Yarış Catalunya itirazları

Mesaj gönderen oXideX »

Lütfen temasları bildirelim. Bildirilen temaslarda adınız geçiyorsa lütfen cuma akşamına kadar yorumunuzu ya da savunmanızı yapın. Aksi takdirde savunmanız olmaksızın inceleme yapılacaktır.

Not: Bu her yarıştan sonra geçerlidir. Bildirilmeyen temaslar incelenmeyecektir.
Resim
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

Merhaba

Fatih Kardeşim yukarıda benimle ilgili pozisyonu için bir itiraz gerçekleştirmiş gördüğüö kadarıyla. Savunma yapmam isteniyor sanırım benden.

Aynı pozisyon için ben itirazım olacaktı aslında. Ama Fatih önce davranmış. Savunma yapalım;

Video görseli aşağıdadır.

Kaza anı 17.tur içinde gerçekleşmiştir.

Resim

Mavi bayrak durumu var görmüş olduğunuz üzere.

Eğer mavi bayrak uyarısı ekranın solunda çıktı ise bile o an çok hızlı girdiğim bir virajda fren noktasını kaçırmamak için mavi bayrak uyarısı dikkatimden kaçmış olabilir. . Kaldı ki; video da gözüktüğü üzere Fatih kontrolsüz bir şekilde viraja yaklaşıyor, o noktada ben olsam da olmasam da o süratle o viraja girip, dönmesi mümkün değil zaten. ne renk bayrak çıkarsa çıksın bana vuracağı aşikar. Mavi bayrak durumunda o nokta da yol vermem mümkün değil, çünkü ben de son DRS kers açık o viraja giriyorum. Malum yağmur var pistte. Kaldı ki kendisinden sesli bir uyarı da almadım. Hatta Fatihi zafer sandım. Canlı yayın videosundan da dinleyebilirsiniz telsiz konuşmalarını.. kayıtlıdır. (01:14:40 )
Ayrıca beklenmedik bu kaza sonucunda sağ arka suspansiyonum %34 hasar almış durumdadır. Eğer incelenmeye tabi tutulacaksa profiler datası mevcut gönderebilirim.
Bu kaza yüzünden fazladan bir pit stop daha yapmak durumunda kaldım.

Sonuç olarak Fatih'in mavi bayrak'da geçiş kurallarını ihlal ettiğini ve kazaya sebep olduğunu düşünüyorum ve konuyu siz hakem heyetine iletiyorum.

kolay gelsin
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
blade036
Ad: Barış Ç.
Has thanked: 89 time
Been thanked: 90 time
İletişim:

Mesaj gönderen blade036 »

Arkadaşlar 1 not düşelim, tartışma ortamı olmaması için savunma ve şikayetleriniz sadece TEK mesajda belirtin. Yazılan 2.mesajlar lütfen moderatör arkadaşlarımız tarafından silinsin.
Kullanıcı avatarı
COJ
Ad: Semih İzgi
Has thanked: 99 time
Been thanked: 154 time

Mesaj gönderen COJ »

Yukarida belirtilen Fatih kursat semih izgi temasi 41.29

Fatih Kursat kontrolundeki kirmizi arac 5. Numara li seat virajinda kapiyi acik birakmama ragmen kontrolumdeki sari arca kizaklayarak soldan temas etmistir. Olayin hava sartlarindan dolayi yaris kazasi olarak gerceklestigini, pilotaj hatasi veya kastii bir hareket olmadigini dusunuyorum.

Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

Barış tartışma ortamı olmaması icin pilotlar sadece hakemlere itiraz edecektir. Senin de belirttiğin üzere Karşılıklı atışma haline gelmemesi adına ikinci mesajlar ve konu dışı şahısların mesajlarıdeğerlendirilmeden ve gerekçe gösterilmeden silinecektir

Sent from my iPhone using Tapatalk
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kilitli

“İtiraz Odası” sayfasına dön