Special EventsPCars Time Trial Etkinliği (Nisan 2017)

Project Cars Special Events

Moderatörler: Moderatörler, PCars Admin, PCars Moderator

Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

PCars Time Trial Etkinliği (Nisan 2017)

Mesaj gönderen Zin »

Bu etkinlik SimRacersTR üyelerinin kendi aralarında düzenlediği bir etkinliktir.

Önemli Tarihler:
Etkinlik Başlangıç: 1 Nisan 2017
Etkinlik Bitiş: 30 Nisan 2017

PUAN DURUMU

Resim

Katılım Şartları:

1. SimRacersTR üyesi olma şartı
2. Project Cars Oyununa sahip olmanız gerekmektedir. Herhangi bir DLC gerekmez.

Project Cars Ayarları Nasıl olmalı?
A) Öncelikle Project Cars' da Options / Gameplay / Authenticity ayarlarını aşağıdaki gibi ayarlamanız gerekmektedir. On Screen Guides & Display istediğiniz gibi kalabilir. Bunun haricinde tüm ayarlarınız yine sizin istediğiniz gibi kalabilir.

Resim

B) Aracınızda istediğiniz Setup'ı yapabilirsiniz. Default setup zorunluluğu yoktur.

A maddesine uygun olmayan tur dereceleri geçersiz sayılır.

Yarış Takvimi

Resim

Ancak takvim için özellikle şunu belirteyim; Time Trial sonuçlarını değerlendirirken Leaderboards adresini kullanacağımızdan dolayı, bu site üzerindeki saat dilimi geçerlidir. UTC saat dilimi. Şu an için bizim saatimizden 3 saat geride.

Puanlama ve sonuçlar nasıl değerlendirilecek?

Yukarıdaki takvime bakarak, ilgili araba ve pisti seçerek PCars'da Time Trial yapmanız gerekmektedir.

Takvim günü sona erdiğinde, Bu yarışa katılanların sadece takvimde yazan tarihlerde yapmış olduğu dereceler değerlendirilecektir.
PCars ayarlarınız kesinlikle yukarıda anlatılan şekilde olmalıdır. Aksi taktirde geçerli sayılmayacaktır.

Değerlendirmeyi yapmak için Leaderboards adresini kullanıyor olacağız. Project Cars'da Time Trial modunda herhangi bir tur attığınızda yapmış olduğunuz veriler buraya otomatik olarak yüklenmektedir.

Puanlamaya gelince;

Takvim günü sona erdiğinde, üyelerimize ait dereceler kontrol edilecektir.

Alınan dereceye göre

1. 25 puan
2. 18 puan
3. 15 puan
4. 12 puan
5. 10 puan
6. 8 puan
7. 6 puan
8. 4 puan
9. 2 puan
10. 1 puan
11. ve üzeri 1 puan

kazanacaktır. Buradaki puanlama sadece SimracersTR üyelerini kapsar. Yabancı pilotların sıralamadaki yerleri bu puan durumunu etkilemez.

Etkinlik sona erdiğinde en yüksek puanı toplayan pilot, o ayın Şampiyonu ünvanını alacaktır.
Ayrıca etkinliğe katılan tüm üyelerin dereceleri Şeref Kürsüsünde yer alacaktır.

Güncel olarak puan durumunu burada yayımlayacağım.

Sizin yapmanız gereken Project Cars'daki kullanıcı adınızı belirterek, sadece derece yapmak ve bu başlığın altına katıldığınızı ve isterseniz derecenizi bildirmek.

Herkese başarılar, iyi eğlenceler.
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
ozkan_343
Has thanked: 511 time
Been thanked: 135 time

Re: PCars Time Trial Etkinliği (Nisan 2017)

Mesaj gönderen ozkan_343 »

nisan tt leri başladı hepimize hayırlı olsun :D

ilk araç olan bmw 320 turbo gerçekten sürüşü keyifli bir araç bu aracı special de değerlendirmeliyiz buradan yetkililere duyurulur @okufa :D
Kullanıcı avatarı
fcaglayan
Ad: Fatih
Has thanked: 12 time
Been thanked: 13 time

Mesaj gönderen fcaglayan »

Benim bir fikrim var, daha doğrusu önerim. Şahsi fikrim bu TT yönteminde bir hata var ve düzenlenmesi mantıklı geliyor.
Daha gelir gelmez iddiam olmamasına rağmen yönteminize karışıyorum ama :D yönteminiz de ya da uygulanmasında hata olduğunu farkettiğim için ben yine önerimi söyleyeyim takdir sizin.
Nedenini iki örnekle açıklayayım:
1- Geçen ayın son TT de başıma gelen olay ben aslında 1:24:5 la world leader board da 13. sıradaydım bizim grupta da bu zamana göre 6 olmam lazım. Ama steamden pure air ile konuşuyorduk , dedim senin settingslerin nasıl ghost unu koyuyorum daha başta geçiyorsun o da bana örnek bir set up söyledi ve en son onunla denerken 1 sn daha geliştirdim ama süre geçmiş ve değerlendirilmemiş. Yani şahsi fikrim bu bitiş süresinin o anda kontrol edilecek bir zaman olması ve o anda bakılarak değerlendirilmesi lazım, ertesi gün birisi kontrol ettiğinde önceki zaman görülmediğinden bu tip son dakika denemelerinde zaman aşımı ile zamanın geliştirilmesi sorun olabilir. Ya da kurallara 5 dk kala ya da zaman geçtiğinde denemeyi bırakın demek lazım :D
2- Bu sorun bir de şunu getirdi aklıma diyelim ki ben (ya da ben demeyelim de içimizden birisi diyeyim daha inandırıcı olsun :D ) daha önce o TT de bahsedilen araç ve pistte yarıştı ve gerçekten çok iyi bir zaman yaptı ve etkinlik zamanı geldiğinde de ne yapsa da etse de o zamanı geliştiremiyor artık. Ne olacak şimdi o belirtilen gün aralığında yapmadığı için sayılmayacak mı? Bu da çok saçma olur bence.
Steam: fcaglayan77
Kullanıcı avatarı
okufa
Ad: Fatih Kürşat
Has thanked: 182 time
Been thanked: 120 time

Mesaj gönderen okufa »

fcaglayan yazdı:Benim bir fikrim var, daha doğrusu önerim. Şahsi fikrim bu TT yönteminde bir hata var ve düzenlenmesi mantıklı geliyor.
Daha gelir gelmez iddiam olmamasına rağmen yönteminize karışıyorum ama :D yönteminiz de ya da uygulanmasında hata olduğunu farkettiğim için ben yine önerimi söyleyeyim takdir sizin.
1- Geçen ayın son TT de başıma gelen olay ben aslında 1:24:5 la world leader board da 13. sıradaydım bizim grupta da bu zamana göre 6 olmam lazım. Ama steamden pure air ile konuşuyorduk , dedim senin settingslerin nasıl ghost unu koyuyorum daha başta geçiyorsun o da bana örnek bir set up söyledi ve en son onunla denerken 1 sn daha geliştirdim ama süre geçmiş ve değerlendirilmemiş. Yani şahsi fikrim bu bitiş süresinin o anda kontrol edilecek bir zaman olması ve o anda bakılarak değerlendirilmesi lazım, ertesi gün birisi kontrol ettiğinde önceki zaman görülmediğinden bu tip son dakika denemelerinde zaman aşımı ile zamanın geliştirilmesi sorun olabilir. Ya da kurallara 5 dk kala ya da zaman geçtiğinde denemeyi bırakın demek lazım :D
2- Bu sorun bir de şunu getirdi aklıma diyelim ki ben (ya da ben demeyelim de içimizden birisi diyeyim daha inandırıcı olsun :D ) daha önce o TT de bahsedilen araç ve pistte yarıştı ve gerçekten çok iyi bir zaman yaptı ve etkinlik zamanı geldiğinde de ne yapsa da etse de o zamanı geliştiremiyor artık. Ne olacak şimdi o belirtilen gün aralığında yapmadığı için sayılmayacak mı? Bu da çok saçma olur bence.

1. Time Trial da şubat ayını saymazsak çoğunlukla 4 gün gibi bir süre belirlenmiş durumda. Bu etkinlik için gayet yeterli bir süre.
UTC olduğu için 3 saat geride yani bizim saatimize göre 03:00 da bitiyor. Daha sonra yapılan derece diğer güne sarkıyor dolayısı ile geçersiz oluyor. Bu şartlar ilk mesajda da belirtildi. Biz bu şartlara uyduk ki zaten dünya genelinde de bu tip etkinlikler yine bu şartlarda yapılıyor.
2. Önce yada sonra yapması bi anlamı yok. Ben bütün pistlere çıkıp derece yapayım etkinlik gelince de benim derecem var orda demem etik olmaz.
Bu etkinlik hem oyun dinamiğine hem araçlara hemde kendi donanımına alışmanı sağlayacak pistleri ezberletecek bir etkinlik.
Aynı zamanda kas hafızasını koruma amaçlı da görülebilir.
Yani şahsım adına burda derecemin önemi yok. Bana yarışlarda sağladığı fayda benim için çok daha önemlidir.
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

fcaglayan yazdı:Benim bir fikrim var, daha doğrusu önerim. Şahsi fikrim bu TT yönteminde bir hata var ve düzenlenmesi mantıklı geliyor.

Fatih anladığım kadarıyla Mart ayının son TT sinde derecen geçerli sayılmadığından dolayı biraz kafan karışmış. Ve yöntemin hatalı olduğunu düşünüyorsun. Yazdıklarını da okudum ama bir hata göremedim.

Şöyle ki;

Resim

Yapmış olduğun tur geçersiz çünkü; Seninde kurallar sayfasında okuyacağın üzere

1. "Time Trial sonuçlarını değerlendirirken Leaderboards adresini kullanacağımızdan dolayı, bu site üzerindeki saat dilimi geçerlidir."
Project Cars Main Server'in UTC saat dilimini kullanmasından dolayı Türkiye Saat dilimini kullanmamız bir hata değildir. Bir TT etkinliği 03:00'de başlar 3-4 gün sonra 02:59 da sona erer. Sen 1.23,487 lik tur dereceni 03:10:27 gibi başlatmışsın, 03:12 gibi de sonlandırmışsın. Bu yüzden geçersiz. Sanırım bunu anlamışsındır. Ama ben hala burada bir hata göremiyorum.

2. Her zaman daha iyisini yapabilirsin. Bu mümkün. Bu forumda tur derecesini geliştirmek için aynı pist üzerinde 720 tur atan pilotlar var.
Hadi diyelim eski derecenden daha iyi bir derece yapamadın. N'olcak? Bir kere çok ciddi tecrübe kazanmış olursun o pistte. İnsanın kendisiyle yarışmasından daha zor bir yarış yok. Hepimiz TT'yi aslında kendimizi geliştirmek amaçlı yapıyoruz. Ve eğlenmek..

Yarışlara hazırlık, araçları tanımak. Bunlar çok önemli. Saçmalık mı?? :) Öyle görüyorsan, yapmazsın.. Herhangi bir zorunluluk yok

Kolay gelsin.
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
fcaglayan
Ad: Fatih
Has thanked: 12 time
Been thanked: 13 time

Mesaj gönderen fcaglayan »

TT etkinliğinin saçmalık olduğu gibi birşey söylemedim hatta gerçek yarıştan da daha çok kasıyorum.
Evet orada belirtiliyor arasında yapılan zamanlar diye benim buna itirazım yok zaten ama zamanın geçtiğini de biliyordum. Sorun daha önceki zamanın görülmeyeceğini düşünmedim zaten daha öncesinin görülemediği içi bir handikap çıkıyor ortaya. Ben dediğim gibi fikrimi söyledim ve saçma bir fikir olduğunu da düşünmüyorum. Eğer belirtilen saat içerisinde biri etkiliğin bitti saatte anında bakarak yazıyor olsa bu sıkıntı ortaya çıkmaz ama ertesi günlerde girilip bakıldığında daha önceki zaman ezilmiş oluyor bu şekilde. Ben setup bu kadar farkeder mi, sorun bende mi diye hırs yaparak Pure air in verdiği videodaki setup ı denedim ve daha ilk denemede 1 sn daha yeni skor gelişti. Eğer etkinliğin bitiş saati kontrol edilebilir bir saat olsa ve biri o gün işi var ise başka birisi o an bakarak yazsa bu sıkıntı olmaz demek istedim. Dediğim gibi ben 10 dk sonra değil ertesi gün siz bakıp güncellemeden önce de ben nasıl geçemedim, bir de şu set up ile deneyeyim diyerek belki güncelemiş olabilirdim. Benim geçen haftaki etkinlikte zaten bir iddiam yoktu kendi açımdan söylemiyorum sadece ileride sıkıntı yaşanabilir diye söylüyorum. Nasıl mı sıkıntı olur? Şöyle düşünün çok sıkı bir rekabet var 1. ve 2. arasında ve sürekli zamanı güncelliyorlar ve birisi son anda zamanı kaçırarak 1. oluyor ama zamanı kaçırmasa da 2. olacaktı ve genel puanlamada rekabeti devam edecekti ama şimdi öldü. Bilmiyorum anlatabildim mi? karar sizin
Steam: fcaglayan77
Kullanıcı avatarı
okufa
Ad: Fatih Kürşat
Has thanked: 182 time
Been thanked: 120 time

Mesaj gönderen okufa »

Fatih kardeşim o bahsettiğin sıkıntı olabilir dediğin olayları yaşadık zamanında. Yani bunlar yaşandı :)
Şuan üçüncü aydayız ve bu şekilde gayet düzgün işliyor.
Sorun olarak şu söylenebilir ki zaten şikayet ettiğin konu; Daha önce yaptığım zaman siliniyor en son yapılan zaman kayıtlı kalıyor.
Ertesi gün tekrar bakayım diye girip derece yaparsam bir önceki zamanım siliniyor.
Site bu şekilde işliyor maalesef ve elimizde oyun içinden database oluşturacak başka kaynak yok. Umarım 2. oyun geldiğinde bu problem olmaz.
Teker teker herkesi bulmaya çalışmak, derecelerini tarihleri okumak bunları işlemek hemde gecenin 3 ünde yapmak zor iş. Kimseye de bunu yap diyemeyiz.
Şartlar bu, belirtilen zaman aralığında araç ve pistde gerekli ayarlar yapılı halde zaman turu atmak.
Buna çok takılı kalma derim
Kullanıcı avatarı
oXideX
Ad: Kemal Altıparmak
Has thanked: 158 time
Been thanked: 221 time

Mesaj gönderen oXideX »

Hakan abinin yoğun olduğu dönemde destek amacıyla sonuçları ben paylaşacağım. Daha sonra önceki formatı Hakan abiden aldığımda görsellerimiz yine önceki gibi güzel olacak, şimdilik bununla idare edin :D

Resim

Katılan herkese teşekkürler.

@EV0T3CH kardeşim maalesef ayarların TT kuralları dahilinde değildi, bu sebepten süren geçersiz sayıldı :(

@ozgurx aramıza hoşgeldin :)
Resim
Kullanıcı avatarı
EV0T3CH
Ad: Ali
Has thanked: 102 time
Been thanked: 42 time
İletişim:

Mesaj gönderen EV0T3CH »

Bir tek UDP açık farklı olarak o da ikinci ekran kullandığım için. nasıl kabul edilmedi anlamadım. Neyi yanlış yapmışım görünüyormu acaba?
Resim
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Bende tur atmıştım gözükmemişmiyim

“Special Events” sayfasına dön