Special Events22-Şubat-2017 Formula B @Sakitto GP

Project Cars Special Events

Moderatörler: Moderatörler, PCars Admin, PCars Moderator

Kullanıcı avatarı
okufa
Ad: Fatih Kürşat
Has thanked: 182 time
Been thanked: 120 time

Re: 22-Şubat-2017 Formula B @Sakitto GP

Mesaj gönderen okufa »

Kullanıcı avatarı
COJ
Ad: Semih İzgi
Has thanked: 99 time
Been thanked: 154 time

Mesaj gönderen COJ »

[align=center]Resim
Resim
Resim
Resim
Resim[/align]
Kullanıcı avatarı
ozkan_343
Has thanked: 511 time
Been thanked: 135 time

Mesaj gönderen ozkan_343 »

evet hayaldi gerçek oldu :D bu forumda benim bildiğim ve tamamlanabilen ilk project cars etkinliği yapıldı ve cokta güzel oldu katılan herkese teşekkürler. server ve oyun gayet sorunsuz çalıştı yarışın başındaki ufak bir lag (tahir için BÜYÜK bir lag :D ) haricinde sistem sorunsuz çalıştı her yarışta olduğu gibi pilotların çeşitli şansızlıkları oldu ama neticede etkinlik tamamlandı.

yarışın başında formasyon turu harikaydı startın ardından ilk viraja gelirken risk almak istemedim yavaş kaldım sonrasında 4. lüğe kadar geldim ve kemal i takip etmeye başladım düzlüklerde uçuyordu virajlı kısımda farkı azda olsa indirmeye çalıştım taki pite kadar pitte araçtaki hafif hasarı onarsın istedim ama neredeyse hiç bitmeyecek sandım :D çıktığımdaysa farklar baya açılmıştı nedimin de talihsizlik yaşaması sonucu 2. liğe kadar yükseldim yarış güzeldi ben keyif aldım ve eğlendim katılan tüm arkadaşlara tebrikler.
Kullanıcı avatarı
Vince
Has thanked: 226 time
Been thanked: 147 time

Mesaj gönderen Vince »

evet MAALESEF henüz yarışın ilk saniyelerinde @Zin lastiğimi cantımdan sıyırıp aldı. büyük bir komploya maruz kaldım.
ben yarış dışı kalınca da meydan Semih gibi noob'lara kaldı tabi :P
henüz 1. lap'te böyle ciddi bi talihsizlik yaşamasam çok daha güzel olurdu tabi ama yarışta bunlar var :)

izlemesi de oldukça keyifliydi. üst sıralar epey el değiştirdi. özellikle de yarışa 8 kişi başlayıp sadece 2 (yazıyla iki) kişinin bitirebildiği düşünüldüğünde :D

bu kadar aksilikle dolu bir yarış olmasına rağmen çok eğlendik. o yüzden katılan tüm arkadaşlara teşekkürler.

bu arada özellikle formasyon turu fotoları harika.

P.S: baştan 4. foto @Zin'in aracımı sabote etmesinden hemen öncesini yakalamış. Dikkatli bakıldığında pilotun arka tekerime doğru uzanan sol eli ve elindeki tornavida seçilebiliyor. just sayin'
Kullanıcı avatarı
ozkan_343
Has thanked: 511 time
Been thanked: 135 time

Mesaj gönderen ozkan_343 »

Vince yazdı:P.S: baştan 4. foto @Zin'in aracımı sabote etmesinden hemen öncesini yakalamış. Dikkatli bakıldığında pilotun arka tekerime doğru uzanan sol eli ve elindeki tornavida seçilebiliyor. just sayin'

Kontrol kalemimi o :twisted: :o hic yakismadi hakan abi

Sakitto cezalar:
hakan kara tahiri sabote etmekten 30 şınav bir lastik bir jant :mrgreen:

Semih yanlıs bilgiden (hasar vardiyorsun hala uzuyosun) bir tepsi Fistikli antep baklavasi :lol:
Kullanıcı avatarı
NedimGBT
Ad: Nedim GBT
Has thanked: 135 time
Been thanked: 67 time

Mesaj gönderen NedimGBT »

Beyler elinize , emeğinize sağlık.
Yarış öncesi hazırlıklarından tutun da yarış sonrası foto ve replay dosyalarına hatta, Yarışın hemen sonundaki Fatih in canlı youtube kaza inceleme yayınına kadar herşey mükemmeldi. @okufa Teşekk
rler.
Benim için yarış ilk pit stop a kadar iyiydi.
Semih Ve Kemal in tam arasında ne uzar ne kısalır misali kalmıştım.
İlk pitstop a girerken fren deki blokaj la pit duvarına yandan çarpmam pit çıkışında da direksyonumun yamulduğunu hissetmem ile hüsran oldu.
@COJ o hız nedir öyle ?
İyi kötü yamuk direksyonla 10 tur dayanıp 34. turda araba ben daha gitmiyom bu halde deyip vurdu kendini bariyere :lol:

Sonraki organizasyonlarda Hatasız ve kazasız yarışlar geçirmemiz dileği ile ....
Kullanıcı avatarı
COJ
Ad: Semih İzgi
Has thanked: 99 time
Been thanked: 154 time

Mesaj gönderen COJ »

Yarış çok keyifli geçti, Araçların hassasiyeti bizi zor durumda bıraksa dahi mükemmel bir şekilde baştan sonra organize olduk. Bu organizasyon için @Zin Hakan abiye teşekkürler.

@NedimGBT baştan sona çok güzel bir mücadelemiz oldu, Pitler öncesine kadar hatasız sürdük, lakin pitten çıktığımda lastik basınçlarımda biraz sorun oldu ve understeer başladı.

Sende o sırada doğru pit stop stratejisi ile farkı bi anda erittin. :) Pitler sonrası aramız 2sn iken bi kaç tur içinde hayli açılınca aracında bi sıkıntı olduğnu anladım, Yol tutmayan lastiklerim ve boşalan depom ile aramızdaki farka güvenip en hızlı tur zamanı denemesi yaparken bi anda 4. virajda arka tekerimi kuma kaptırıp çok sert spin atarak aracın arkasını bariyere vurdum. Sağ arka süspansiyon kırıldı, pit ayarı vs derken beni geçtin fakat tam peşine düşmüşken sende benzer bi kaza ile yarışı tamamladın.

Dram ve trajedilerle dolu bir yarıştı ama birlikte vakit geçirmek süperdi. Tüm dostlarımın direksiyonuna sağlık :)

GT3 sezonunda görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
okufa
Ad: Fatih Kürşat
Has thanked: 182 time
Been thanked: 120 time

Mesaj gönderen okufa »

Arkadaşlar inanılmaz eğlendim.
Pit hesabıma göre 18 veya 19 da girmeyi planlıyordum ki 18. turda pit öncesi son düzlükte aşınmış lastikler ve yanlış setup yüzünden birazda (uykusuzluk) pist dışına çıkıp lastiği bıraktık. Belki pite gidebilirim derken bu oyunda ilk defa motoru patlattım.
Ama çok eğlendim.
GT3 ligi bu kadar acımasız geçmeyecektir.
Hepinize teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
oXideX
Ad: Kemal Altıparmak
Has thanked: 158 time
Been thanked: 221 time

Mesaj gönderen oXideX »

Bu etkinliklerin tek yapılma amacı vardı o da eğlenmek ve gerçekten de böylesine çabuk sürede tanışıp organize olup böyle keyifli geçen bir yarış yapmak tek kelimeyle mükemmeldi.

Green ardından gelen güzel start ile 2 sıra birden aldım ve yardırmaya başladım, Nedim e yetişir gibi oluyordum ama yetişemiyordum üstüne bir iki pistten çıkma gelince arkadan Özkan yaklaşmaya başladı, tamam artık sakinim ve yaklaşan pitten sonra daha konsantre gidicem diye düşünürken tahminen 17. turda internetim koptu, baktım herkes pist dışında takılıyor, normal değildi bu sonra zaten disconnected yazısı ve giden TS bağlantısı ile birlikte soğuk bir sessizlik... Ama bunun eğlencemize engel olmasına izin vermek istemedim, DTM de olsa çoktan başka oyun açmış ve yaşadığım siniri unutmaya çalışırdım ama burada öyle mi :D iyi ki de öyle değil, Fatih abinin pek kalitesiz :lol: canlı yayını ile ortama dönmeye çalıştım ama tabi kaza analizi çok hoştu onun hakkını vereyim :D ilk tur sonunda pist ortasında bir araba görüp araba var lan yolda! (adam suya düştü edası ile) diye herkesin yorumda bulunması komikti. Tahir neden kazadan sonra bir şey demedi acaba Hakan abi yanlışlıkla çarparda öcümü alırım düşüncesi mi vardı :lol:

Sonuç olarak çok iyiydi ve ileride daha iyilerinin olacağının sinyallerini verdi. Aldığımız tecrübeleri ve GT3 arabalarının daha rekabetçi olduğunu düşünürsek çok daha güzel olacağını rahatlıkla anlarız.

İnadına pcars!
Resim
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

Dün akşam bir yarış yapıldı.

Yarışta neler olmuş, kim kime çarpmış, kim kopmuş, kim birinci gelmiş? Anlatmış arkadaşlarım çok güzel. Resimler paylaşılmış, bugün yarın videosu da paylaşılır.

Ben size başka bir şey anlatacağım.

Bir adam düşünün, yarışın 5.saniyesinde arka tekeri kopuyor. O an kızıp serveri terketmiyor. 35 tur boyunca bizimle kalıp yarışı izliyor.
Bir adam düşünün, yarışın 17. turunda interneti kopuyor. Geri geliyor TS de bizi yalnız bırakmıyor.
Bir adam düşünün, defalarca spin atıyor en son lastiği kopuyor. Yarıştan kopmuyor. Pitten bizi izliyor.
Bir adam düşünün, o da lastiğini kaybediyor. TS den çıkmıyor, internetten kopan arkadaşı için canlı stream açıp ona izlettiriyor yarışı.
Bir adam düşünün, arabası çok çok ciddi hasar alıyor 33 tur cebelleşe cebelleşe yarışı tamamlamak için yırtınıyor. Bitiremiyor ama kahkahalarla ayrılıyor yarıştan
Bir adam düşünün, herkese mutlaka benzininizi kontrol edin diyor. Kendi 1 tur eksik benzin koyuyor final lap'da diskalifiye oluyor. o da yarışın sonunda gülüyor. :)
Bir adam düşünün, adam defalarca ceza yiyor, allem ediyor, kallem ediyor yarışı bitiriyor
Bir adam düşünün, son turlarda arabasını pert ediyor. pite dönüyor yarışı birinci bitiriyor.

Bir yarış düşünün arkadaşlar, kazananın önemli olmadığı, hiç bir lisans ceza hakem kaygısının olmadığı, kaza yapınca ne kadar üzüldüğüzü TS de dile getirebildiğinizi, yani konuşabildiğiniz bir yarış düşünün arkadaşlar
Ve her saniyesinde çok keyif aldığınız bir yarış.

Son lafım da dün akşam yarışan arkadaşlara:

Dün akşam biz yarışmadık arkadaşlar, daha güzel bir şey başardık. Çok güzel bir süreci başlattık. Bu süreçte herkesin emeği var. Ben hepinize şahsım adına tek tek teşekkür ediyorum, yalnız bırakmadınız.

Umarım bu güzel dakikalar, ilerki yarışlarımızla pekişir. Daha da büyür, daha da eğleniriz..

Saygılar, sevgiler
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT

“Special Events” sayfasına dön