Special EventsPCars SE AMG DTM @ SPA

Project Cars Special Events

Moderatörler: Moderatörler, PCars Admin, PCars Moderator

Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

PCars SE AMG DTM @ SPA

Mesaj gönderen Zin »

Öncelikle tüm "racing simsever" arkadaşlar lütfen kusura bakmayın. 3-4 aylık yoğun bir tempodan dolayı, formumuza pek uğrayıp ilgilenemedim.
Yokluğumda çok güzel SE'lar yapmışsınız ellerinize sağlık.
Dün akşam'da bir SE yapıldı. Önceden haber verilemedi, duyurusu yapılamadı. Gerçi 1 hafta önceden benim haberim vardı ama bir türlü fırsat bulup buraya işleyemedim. Bu seferlik sadece sonuçlarını sizlerle paylaşıyorum.
Tekrar kusura Bakmayın.

İlk kez DTM araçlarıyla, 24 saat döngülü yaptığımız yarışımızı kazanan @ZaferDerelioğlu nu tebrik ediyorum. Katılan tüm arkadaşlarıma da teşekkürlerimi sunuyorum.

Önümüzdeki haftadan itibaren PCars 3. Sezon LMP2 http://www.simracerstr.net/forum/viewtopic.php?f=104&t=989&p=12711#p12711(Muhtemelen son Sezon PCars için) başlayacak. Canlı yayınlarımıza Hepinizi bekliyoruz..

Resmi Yarış Sonuçları
http://simresults.net/170927-7dc
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
okufa
Ad: Fatih Kürşat
Has thanked: 182 time
Been thanked: 120 time

Re: PCars SE AMG DTM @ SPA

Mesaj gönderen okufa »

Dün akşam benim açımdan çok zevkli geçti. Geçen haftaki yarışa başlamadan işe gitmiş, yarışın yapılmadığını sonradan öğrenmiştim.
Vardiya zamanlarım yüzünden hazırlanamadım bir de Project Cars 2 çıkınça ilgi o tarafa kaydı doğal olarak. Kısacası hazırlanamadım.
Setupını paylaşan semihe ayrıca teşekkür etmek gerek, kendime göre biraz modifiye ettim ve bana göre güzel bi setup oldu.
Yarışta aracın lastik aşınmasını bilmediğim için şağlam olsun diye yüklü benzin ve medium slick lastiklerle başladım. İlk turlarda ara açılmaya başladı. Daha sonra yarış ritmini bulunca öndeki arkadaşlara yaklaştım. Pit sonrası soft lastik seçimi yaptığım için olabildiğince geç pite girdim. Bu sırada gece pist ısısının düşmesini hesaplayamayınca pistten çıkıp duvara temas ettim. Araç fazla hasar almamış gibi geldi bana.
Pit sonrası pistin de ısınmasıyla iyi süreler gelmeye başladı önce barış daha sonra alinin arkasına geldim. Son tur olduğunu zafer söyleyince atak yaptım ve sonunda üçüncülük geldi.
Bana göre hissiyat araç pist kombinasyonu ve gece gündüz döngüsüyle çok zevk aldığım bir yarıştı.
Katılan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
mstbrnc
Ad: Mustafa Birinci
Has thanked: 25 time
Been thanked: 37 time
İletişim:

Mesaj gönderen mstbrnc »

Dün gece yapılan yarışta bazı basit hatalar yaptım, en çok sorunu da frenaj konusunda yaşadım.

Yarıştan önce farklı kurulum denemek için hali hazırda olan düzenimi bozarak biraz risk alayım dedim ama bu risk benim için sağlıklı olmadı, fren dengesini yakaladığım araçta dengeyi yeni düzenlemeyle biraz bozdum ancak bunu geri döndürmeye çalışsam da teknik bilgi yetersizliğinden dolayı tam manasıyla yapamadım. Aynı zaman da kaçıncı tur olduğunu hatırlamıyorum ama bir yerde fren hasarı aldıktan sonra pit stratejisinde fren tamirinin kapalı olduğunu unutum pit yaptım, sonradan hatırladığım da da ikinci defa pit yapmak zorunda kaldım. Neticeye gelecek olursak o moral dağılımıyla eau rouge virajında güzel bir spin sonrası duvara girmememle yarıştan tamamen koptum ve aracı pite çekmek zorunda kaldım.

Değinmeden geçmek istemiyorum, yarışın son 2 turunda Ali ve Fatih abi arasında harika bir kovalamaca vardı. Pite çekmiş olmanın rahatlığıyla monitörden izliyordum, bazı virajları yan yana dönüyorlardı ki Ali artık baskıya yenik düştü görebildiğim kadarıyla ve Fatih abi harika bir sürüş çıkarı. Kazanan Zafer olmasına rağmen Fatih abiyi ayrıca tebrik ederim. Zafer ve Semih'e de muhteşem performansları için teşekkürler. Eğlenceli ve güzel bir yarış oldu.
Resim
Kullanıcı avatarı
ZaferDerelioğlu
Ad: Zafer
Has thanked: 158 time
Been thanked: 64 time

Mesaj gönderen ZaferDerelioğlu »

Setupta kararsız kaldım ve defaulta dönüp kendime göre bir kaç değişiklik yaptım. Sıralama turlarında Semih çılgınca sürdü. 0.1 den daha az bir farkla zar zor pole alabildim. Yarışın yakın geçeceğini düşünüyordum. Ancak yarışın başlarında farkı açabildim. Pit öncesi havanın soğuması ve lastiklerin bitmesi nedeniyle ciddi bir kaza yaptım bu yüzden uzun bir pit yaptım. Pitten çıktığımda Semih yetişmişti. Yarış yeniden başladı derken sanırım Semihten bir hata geldi ve farkı koruyarak bitişe geldim. Arkadaşları tebrik ederim güzel bir mücadele oldu.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
schumacher
Ad: MSC
Has thanked: 35 time
Been thanked: 19 time

Mesaj gönderen schumacher »

Harika start aldık ve her grupta çok yakın rekabet vardı. Pek çalışamadığım yarışta amacım 6. Tahir ve 7. Hakan abi 'den fazla uzaklasmadan, mustafa'nın önünde yarışı hatasız bir şekilde tamamlayabilmekti. 4 Tur içinde piste ve aracımın setine alıştım. 4. turda Hakan abi ve Tahir'in mücadelesinde Hakan abi ufak bir hata yaptı ve biraz yaklaştım, tamda bu sırada son sektörde bilgisayarımda kaynaklanan bir arıza sebebiyle ekranımı kaybettim ve maalesef servera geri döndüğümde bu mücadeleden kopmustum. Aracım ağır hasarlı bi durumdaydı. Bu güzel yarışı tamamlayamadıgım icin cok üzgünüm. 1. Zafer'i tebrik ediyorum. Dün gece pistin en hızlısı Fatih abimizi tebrik ediyorum. Semih'e özel paylaşımından dolayı teşekkür ediyorum ve paylaşımlarının devamını diliyorum. :D ( Ayrıca tüm arkadaşlarımın sabrı içinde teşekkürler :D )

Gündüz gece döngüsü Project CARS'ın çok güzel bir özelliği. Bu yarıştada harika bir atmosferde yarış tamamlandı.

Önümüzdeki hafta başlayacak olan sezon 3'ü büyük bir heyecanla bekliyorum ve sabırsızlanıyorum.

Emeği geçen herkese teşekkürler.
Resim
Kullanıcı avatarı
COJ
Ad: Semih İzgi
Has thanked: 99 time
Been thanked: 154 time

Mesaj gönderen COJ »

Ekip gittikçe daha rekabetçi hale geliyor. Farklar azalıyor, hızlar artıyor,

Ön tarafta ciddi rekabetler yaşandı, aramızda bulunamayan pilotlarımızdan Özkan ve Kemalde olsaydı neler yaşanırdı çok merak ediyorum :)

Sıralamalarda polü alacak turu atamadığımın farkındaydım, bir kaç virajda dengesizlik yaşadım ve pole tam tahmin ettiğim kişiye gitti :) yinede tur zamanlarımız gerçekten güzeldi.

Yarışta beklenmedik şekilde çok fazla oversteer yaşadım. Ne eski yarış denemelerimizde ne de serbest antremanlarda başıma gelmeyen birşeydi, bu da çoğu virajda erken frenaja ve geç hızlanmaya sebep olarak Zafer'le farkın açılmasına sebep oldu. Üstüne birde motorda hararet ve %20-25e kadar aşınma gerçekleşti. :) Motoru korumak adına düşük devirlerde vites atmam ciddi zaman kaybettirince Barışa'da geçildim ve pite girdim.

2. set mediumlarla hızlı bir çıkış yakalasamda zaferin arkasında bus stopta drs açıkken arka tekeri çimene kaptırıp spinle sol tarafı duvara çarptım. En çok yük binen sol tarafın hasar görmesi hayra alamet değildi :) zaten çok hızlı giden Zafer tekrar farkı açıp gözden kayboldu ve arkamda Barışı geçen Ali farkı bi ara ciddi azalttı.
Hava aydınlanıp pist ısınırken bende biraz daha konsantre olup Ali ile aynı turları atarak farkı dengeledim ve yarışı başladığım pozisyonda bitirdim.

Yarışı kazanan Zafer'i ve yarış sonlarında mükemmel stratejisi ve sürüşü ile 3.lüğü Ali'den alan ve peşime düşmesine rağmen turu kalmayan Fatih Kürşat'ı tebrik ederim :D

Çok keyifliydi. Tur bindirmelerde hiç sorun yaşatmayan dostlarımıza ayrıca teşekkürler. Pistteki en öndeki araçtan en arkadaki araca kadar kalite ortada. 8-) ;)
Kullanıcı avatarı
COJ
Ad: Semih İzgi
Has thanked: 99 time
Been thanked: 154 time

Mesaj gönderen COJ »

Yeni fark ettim ki :D pilotlarımız Soft + soft lastiklerle çıkmışlar. Ben yeterli olmuyordur dye Medium + mediumla çıkmışım. Brava.

#dirensemih
Kullanıcı avatarı
Vince
Has thanked: 226 time
Been thanked: 147 time

Mesaj gönderen Vince »

Gerçekten çok keyifli ve heyecan dolu bir yarıştı. Semih'e paylaştığı setup için ben de teşekkür etmek isterim. Alıştıktan sonra çok istikrarlı ve öngörülebilir bir araç oldu benim için. 24 saat döngüsü ve buna göre değişen pist koşulları şahaneydi.

Sıralama turlarından itibaren Hakan Abi'yle yakın bir çekişme içine girdik, bu yarışın bitimine kadar da sürdü. Anlık bir dikkat dağınıklığıyla duvara temas etmem sonucu planladığımdan birkaç tur önce pite girmek ve yaklaşık 5 yıl süren bir tamir süresine katlanmak zorunda kaldım :) Çıktığımda Hakan Abi beni geçmiş, üzerine de 45 saniye kadarlık bir fark oluşmuştu. O de benzer şekilde hasar alıp pit yapınca fark 4-5 saniyeye düştü, daha sonra kendisini ancak yaptığı bir pist dışını değerlendirerek geçebildim. Sonra da arka arkaya denebilecek mesafede yarışı tamamladık. Ter içinde kaldım ama değdi :)

Katılan tüm arkadaşlara teşekkürler. Lider ekipteki arkadaşlar da süper turlar attılar. Onlara ayrıca tebrikler.

“Special Events” sayfasına dön