Porsche GT3 Cup 2017 SEZON 1SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 10 Circuit De SPA 07.09.17

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Re: SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 10 Circuit De SPA 07.09.17

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Alper haklı. Red Bull F1 takımı özellikle V8 çağında arka tarafın yüksekliğini çok artırıp aracın eğimli olmasını sağlıyordu. Bu da onlara oldukça düşük açılı bir arka kanat kullanma fırsatı sunuyordu. Cevabının ikinci kısmında bahsettiği süspansiyon yolunun bitmesi olayı, hatta aracın altının dahi yere sürtmesi ihtimalini ben de düşündüm dün ancak en az 90 mm yüksekliğinde, spor otomobilin arkasına kanat yerleştirerek üretilmiş bir yarış aracının o kadar da fazla downforce üretemeyeceğini düşündüm. Alper'in bu yazısını gördükten sonra aklıma Porsche'nin içinde 4 litrelik motor barındıran koca poposu geldi ve kendisine hak verdim :) Teşekkür ederim bilgiler için.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Evet final yarışına geldik dereceler hemen hemen birbirine çok yakın finale yakışı çekişmeli ve zorlu bir yarış olacak gibi.
Kullanıcı avatarı
sensei
Ad: Ertekin Dal
Has thanked: 319 time
Been thanked: 234 time
Ertekin Dal’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen sensei »

Apt toplantisi sebebi ile katilamayabilirim.Yetisirsem yinede girerim.
Resim
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Çok yazık oldu. Sıralamalar fena geçmedi, herkesin bulamadığı 0.1-0.2 saniye vardı ve şanslı olan bendim. Yarış başladığında ise tempomun iyi olacağını bildiğimden pol pozisyonunu kazanmam oldukça önemliydi tempoyu temiz havada kontrol etme açısından. Antrenman turlarında dolu depoyla attığım turlarda 2:20.6'ları görüyordum ilk turlarda, sadece bunu tekrarlamam gerekiyordu. Açıkçası son yarışın heyecanıyla da ilk turlarda birkaç hata geldi ancak Ufuk'un çok yaklaştığı ve sonradan hata yapıp arkaya düştüğü andan sonra yavaş yavaş kendimi bulup tempoyu artırma ve bu sırada da Serkan'ı Ufuk'un önüne atma çabam vardı. Her şey istediğim gibi gitti ve farkı 1 saniyenin üzerine çıkararak son şikanı döndüm. Fakat oldukça talihsiz bir olay sonucu Serkan'la beraber yarışımız mahvoldu. Sağlık olsun diyorum, kendisinin de yapacak bir şeyi yoktu ve yarış sonrasında hemen özür diledi zaten. Ufuk'un da temposu çok iyiydi, biz gittikten sonra fazla zorlamadan temposunu güvenli seviyede tuttu. Yarı spin attığı ve lastikleri yaktığı andan sonra bile temposu fazla düşmedi ve kendisinden beklediğimiz istikrarlı ve hızlı sürüşü sürdürdü. Onu da galibiyetten dolayı tebrik ederim. Muazzam bir rakip oldu benim için, sınırlarımı zorlamamı sağladı. Başka etkinliklerde görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
Emin Babaoglu
Moderatör
Ad: Rustoocas
Has thanked: 195 time
Been thanked: 295 time
İletişim:

Mesaj gönderen Emin Babaoglu »

Son anda çıkan bir aksilikten dolayı bu yarışa katılamadım. Kendi açımdan çok varlık gösteremediğim bir sezon oldu, araca çok ısınamadığımdan ilk 10'a girip de bitirdiğim yarış yok zannediyorum. Sezonun geneline baktığımda ise daha çok Furkan-Ufuk çekişmesi olsa da farklı yarışlarda bir yandan Arda, diğer yandan Serkan, öbür taraftan Erşan galibiyet ve üst sıra mücadelesi verdi ki izleyenlere de heyecanlı anlar yaşatmıştır düşüncesindeyim. Buradan canlı yayın spikerlerimiz Efe Can ve Alper'e de teşekkür eder, sezonu tamamlayan pilotları tebrik ederim :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Dün akşam Fırat ile bir kaç tur baya yakın ilerledik. Sonra ondan ufak bir hata geldi sanırım ve geride kaldı. Sonra ara giderek açıldı. Orta sıralarda yarışan bir pilot olarak benim için keyifli bir akşamdı. rouge yüzünden minorating C grade oldu :(
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

KEyifli çekişmeydi. Bir ara daha da hızlanabildiğimi farkettim ve Mehmet' in arkasına yapıştım. bir ara virajlarda yanyana geldik. Ancak temkinli davranıp frene erken oturdum. Ardından bir iki kayma ile fark açıldı. fark açıldıktan sonra en hızlı turumu geliştirsem de hızlı tur atmaya çalışırken istikrarımı yitirdim. Bana faydadan çok zararı olmuş oldu. dereceleri geliştirmek yine de eğlenceliydi. Bu güzel sezonda emeği geçen ve şampiyonayı podyumda tammalayan tüm arkadaşları tebrik ederim.
Kullanıcı avatarı
Ufkbba
Ad: Ufuk
Has thanked: 27 time
Been thanked: 18 time

Mesaj gönderen Ufkbba »

Kazaya kadar güzel bir yarış oldu. Serkan kayıp şansız bir şekilde Furkana çarpınca yarış erken sonuclandı. Geçmiş olsun diyorum iki pilotada. Furkanı burdan şampiyonluk için tebrik ediyorum, güzel istikrarlı bir sezon gecirdi. Keşke bütün yarışları katılabilseydim, çok daha keyifli bir şampiyona izleyebilirdk.
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Benim adıma da katılabildiğim kadarıyla farklı bir tecrübe oldu Porsche Cup.Katılan ve organize eden herkeze teşekkür ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Lisanslar güncellendi