Porsche GT3 Cup 2017 SEZON 1SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 2 IMOLA 18.05.17

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
adnaneren1977
Ad: Adnan Eren
Has thanked: 68 time
Been thanked: 82 time
İletişim:

Re: SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 2 IMOLA 18.05.17

Mesaj gönderen adnaneren1977 »

EmreDFace yazdı:
adnaneren1977 yazdı:Yarışı özetliyecek olursam KÖTÜ :D Ya bana DFGT aldıracaksınız zorla onumu istiyonuz? :mrgreen:
FANATEC OUT DFGT IN :D :mrgreen:

Ne kadar basit bir set kullanırsan okadar başarılı olursun.Bencede dfgt hatta momo filan iyi gider sana.

Araç boşta motor çalışırken direksiyonun titremesi,fren ve gaza bastığında ayağına uygulanan titreşim kerbler - yol detayları-abs gibi bir sürü ıvır zıvırlar aslında çok daha iyi süreler yapmak için değil , daha fazla zevk almak için.

Ben newbie de yarışırken sürekli bir fanatec aldı öyle oldu yok pedaldan falan filan zırvalıyorlardı.Alakası yok.Mevzu tamamen yarışı ve yarışmayı tecrübe etmek.En iyi set diye bîrşey yok.Alıştığın set en iyisi

SNOPY TİTREŞİMSİZ OLANINDAN ALMAYA KARAR VERDİM EMRE.O BANA İYİ GİDER BENCE.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Snopy diyince aklıma geldi şimdi, canlı yayında birisi benim direksiyonu soruyor Efe Can da "Snopy kullanıyordu o sanırım" diyor evde bağırdım "daha ölmedik o kadar" diye :lol: :lol: Snopy kullanan bir insan şu ortamda herhangi bir yarış kazanırsa siteyi, forumu komple kapatıp dağılalım bence :D

Ayrıca Emre'ye genel olarak katılmakla beraber direksiyonun kesinlikle etkisi olduğuna inanıyorum. DFGT'de özellikle önden ve arkadan kaymalar yeterince hissedilmiyor, pedal geri bildirimi yok. Mecburen aracın tepkilerine karşı direksiyonun verdiği az, çok, yanlış, doğru geri bildirimlere bir yerden sonra alışıyor ve ona göre hareket ediyorsunuz. Geçen sırf bunu Ferrari 599XX'le Nordschleife'de turlarken denedim, yaptığım şey force feedback'i (FF) %0'a çekmekti. Birçok kez arkadan kayma yaşadım fakat sadece kulağımdan ve aracın davranışından gelen bildirimlerle tüm ani arkadan kaymaları topladım. Buna alışmak doğal bir süreç değil ne yazık ki.

Fakat bir Fanatec, hatta Thrustmaster bile aldığınızda elde ettiğiniz şey pürüzsüz ve doğal bir feedback. Motor refleksler doğal FF ile uyumlu bir şekilde gelişiyor ve beynin çoğunu limitlerde kalmaya harcıyorsunuz. Daha az profesyonel bir setle (DFGT, G25 vs.) ise hem bu limitlerde kalmaya çalışıyor hem de ezberlemek zorunda kaldığınız hareketleri bellekten çekiyorsunuz :) Bu da o ekstra ondalıkları bulmayı ve onları bulduktan sonra orada kalmayı daha yapay ve zorlu bir hale getiriyor.

Öte yandan saf hız olarak bence bir fark yok, olay alışmakta bitiyor. Tek fark yukarı da bahsettiğim limite giden taşlı yolda çektiğimiz çile, DFGT'nin basitliği kolaylık değil zorluk çıkarıyor yani bu süreçte :D

Son olarak tebrik eden arkadaşlara teşekkürler.
En son FurkanOzcan tarafından 20 May 2017, 00:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
adnaneren1977
Ad: Adnan Eren
Has thanked: 68 time
Been thanked: 82 time
İletişim:

Mesaj gönderen adnaneren1977 »

FurkanOzcan yazdı:Snopy diyince aklıma geldi şimdi, canlı yayında birisi benim direksiyonu soruyor Efe Can da "Snopy kullanıyordu o sanırım" diyor evde bağırdım "daha ölmedik o kadar" diye :lol: :lol:

BENDE VAR SNOPY ARADA TAKIIYORUM HATTA OZAMAN BEN ÖLDÜMMÜ FURKAN :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Aranel Ciryatan yazdı:@emredface emre sana bi yerde ucarak daldim kusuruma bakma cunku araba kontrolden cikti yan yan geldi vurdu sana. Hakemlere yazcam yarin baksinlar duruma.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet çarpışma anı ile ilgili hakem arkadaşlara bilgi vermemişsin.

Diğer arkadaşlara da haksızlık olmaması açısından konu ile ilgili bilgilendirmeyi yaparsan sevinirim.
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Aynı zamanda Sevgili Efe,

Adnan ile ilgili mücadelemizde yarış etiği içerisindemidir değilmidir diye bir yorumda bulunmuşsun.

Burada bana söz hakkı doğuyor.Ben o noktada viraj öncesinde olmam gereken en doğru çizgideyim.Adnan sağdan çok zor bir noktadan atak yapmak istedi.Belli noktalarda savunma yaptığım doğrudur.Ama etik olmayan bir durum yok o mücadelede.

Adnanı rahatsız eden bir durum varsa oda yazabilir.Sürüşle ilgili bir hatam varsa bildirsin.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Re: RE: Re: SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 2 IMOLA 18.05.17

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

EmreDFace yazdı:
Aranel Ciryatan yazdı:@emredface emre sana bi yerde ucarak daldim kusuruma bakma cunku araba kontrolden cikti yan yan geldi vurdu sana. Hakemlere yazcam yarin baksinlar duruma.

Mehmet çarpışma anı ile ilgili hakem arkadaşlara bilgi vermemişsin.

Diğer arkadaşlara da haksızlık olmaması açısından konu ile ilgili bilgilendirmeyi yaparsan sevinirim.

Yazdim Emre. Hatta serkan tekrar bakti simdi. Tamam bakmisim dedi. ;)

The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

EmreDFace yazdı:Aynı zamanda Sevgili Efe,

Adnan ile ilgili mücadelemizde yarış etiği içerisindemidir değilmidir diye bir yorumda bulunmuşsun.

Burada bana söz hakkı doğuyor.Ben o noktada viraj öncesinde olmam gereken en doğru çizgideyim.Adnan sağdan çok zor bir noktadan atak yapmak istedi.Belli noktalarda savunma yaptığım doğrudur.Ama etik olmayan bir durum yok o mücadelede.

Adnanı rahatsız eden bir durum varsa oda yazabilir.Sürüşle ilgili bir hatam varsa bildirsin.

Sevgili Emre,

Sen bu mesajı okurken ben buralarda olmayacağım. Bulunurum istediğim gibi yorum yaparım istersem ooo katil Emre derim. :D ama neticede kararı hakemler veriyor. Ben orada olayı anlık görüyorum ve dillendiriyorum. Ayrıca seni öpüyorum.

Teşekkürler.

“Porsche GT3 Cup 2017 SEZON 1” sayfasına dön