GT3 EnduranceGT3 Endurance 4. Yarış Spa

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Re: GT3 Endurance 4. Yarış Spa

Mesaj gönderen antking »

Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Ne yaristi be! Podyumu ve katilan herlesi tebrik ederim. Ayrica efecan a da keyifli mucadele icin tesekkurler.
Yaris saat 10 da saniyordum. Server a bir girdim siralamalar baslamis:) ilk yarista hazirladigim acemice bir setupi takip ciktim. Iki tur araci dinledim. Daha forcefeedback ayarim bile garipti. Pite donup ayarlari duzelttim. Sadece kanat acisini ayarladim. Ve siralama turunu attim. Efe canin arkasinda 6. Basladim yarisa. ilk turlar aracta tutunma hic yoktu ve bu sirada sinirda ama adil keyifli bir mucadele yasadik orta grupla. BIr kac spin ile gerilere dustum. Efe ile arkalarda zaman farki kollayarak yaristik. Onun erken pite geldigini gorunce iki pit yapacagini anladim. Ve farki belli bir seviyede korumaya calistim. Pek beceremedim. Pite geldigimde efenin ve mustafanin arkasindaydim. Benzer tempoda gittik. Benzer hatalar yaptik. Sonunda arkadaslar pite girince onlerinde ciktim. Yarisin son bolumunde uykum geldi:) dikkatim cok dagildi efe ile arada 25 saniye vardi bunu yavas yavas eriterek pite gelmeyi planladim . Her an spin de atabilirdim. Bir ara fark 7 saniyeye indi ancak efe spin atti. Fark 12 saniyeyken de atmisti 25 lere cikmisti. Yaris sonunda beni tekrar yakaladi ancak yaris bitti. Spinler olmasa beni gecerdi.

Bu yaris setup eksikliginin sikintisini cok cektim. Efe bir ara discord dan sorma ihtiyaci bile duydu. Her viraj arka kayiyirdu. Surekli kontra ile surdum araci. Setup konusunda benle ayni araci kullanan arda ya buradan acik mektup. Setup konusunda yardimini rica ederim. Son yarisa audi team olarak girelim. Diger araclardaki bu takim davranisi beni ozendiriyor:)

Son yaris bir ay sonra bu yarista en hizli turlara baktigimda newbie deki gibi calisma sansi yakalasam podyum mucadelesi verebilirmisim. Pek cok kisi cok az calisip geliyor. Yarisa hazirlanan aradan siyriliyor. Bu sampiyonaya da guzel bir veda icin son yarisa kadar elimden geleni yapacagim.

Yayinda ve yapimda emegi gecen herkese tesekkurler
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

Bu haftaki ozel islerim ve Pcars 2 denemelerim sebebiyle hic antreman yapamadan ciktigim bir yaris oldu. Siralamalarda zaman yapmak yerine setup a ve araca alisabilmek icin dolu depo turlar atmak durumunda kaldim.

Siralamalarda tempom iyi gibi gozukuyordu fakat bu tempoyu yarisa aktaramadim. Yine de şansa da olsa podyumda bitirebildim.

Tuna ile eau rouge'a yan yana girisimiz cok iyiydi. Tuna da ben de cizgimizi koruduk.

Bentley boys olarak yine podyumda bitirdik. Takim sampiyonlugumuzu da ilan etmis olduk.

Katılan herkesin eline saglik, guzel yaris oldu.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Yarış başında canlı yayına destek olmaya çalışırken aracın kesiciye girmesi sonucu yarışa %50 motor hasarı ile başladım. aracım düzlükte 240'ı geçmemeye başladı zamanla. Puan almak için yarışı tamamladım. Katılan herkese tebrikler.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Aracı kendi sürüşüme göre iyi hazırlamıştım, kendime göre. :) Ama hala eksiklikleri vardı. Bir kaç gün daha çalışabilseydim, çok daha güzel olabilirdi.
Formasyon bitişi son şikanda, düzlüge çıkarken Mustafa abiye ufaktan dokundum. Allahtan spin atmadı. Çok kötü olurdu. Bunu ucuz atlattıktan sonra, her şey iyi gidiyordu. Mücadele içindeydik. Taa ki, Engin abnin, son şikan frenajı kaçırıp bana arakadan vurması ile, ön gruptan koptum. Olabildiğince hızlı bir şekilde yola girip tempomu yakalamaya çalıştım. Bir süre böyle giderken, kazalar kendi hatalarım falan derken. Bir kaç sıra öne geçip son o sıraları geri verdim.

Yaptıgım pitstoplar aslında iyiydi. Biraz lastik koruyup, birazda yakıttan tasarruf yapabilseydim. 7. Sırada bitirebilecektim. Ama son tur 4 L benzin kalınca ve Mustafa abininde bana yakın oldugunu görünce riske atmayıp, yakıt tasarrufuna geçtim. Ve yarışı 8. sırada tamamladım. Benim için yarışı tamamlamakta önemliydi.

Nordschleife'a için aracı hazırlamaya başlasam iyi olur. :) Zorlu bir yarış olacak.

Podyuma ve yarışı bitirenlere, tebrikler.
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

Öncelikle 144 dakika tamamlayan bütün pilotlara tebrikler. Engin yakıt alamadığı ve serkan son turda pit duvarına çarptığı için yarışı tamamlayamadı.

Yarışa pcars 2 yüzünden çok çok az bir antreman ile katıldım. Her zaman olduğu gibi sıralama gene benim için kabustu. Yarış tempom bana yarış için çok kötü geldi. Ama yarış sonrası kontrol ettiğimde 20.5xx 21 5xx arasında gitmişim. Tek sıkıntım 8 9 turda spin atmak ve bu bana bir iki sıra daha kayıp etmeme sebep oldu.

Yarış başında tuna ve fırat ile baya mücadele içine girdik güzel kovalamacalar oldu. Temkinli sürüp kazasız atlatıldı bu mücadeler. Ama birbirimiz ile boğuşurkrn ön tarafı elimizden kaçırdık.

Nordu pek sevmiyorum o yüzden iddialı değilim. Yarışı tamamlamak benim için başarı olacak.
Kullanıcı avatarı
serkan kaplan
Süper Moderatör
Has thanked: 111 time
Been thanked: 172 time

Mesaj gönderen serkan kaplan »

Silin bu yarışı olmadı bu[emoji2]

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
TuNaXi
Ad: Tuna Geredelioğlu
Has thanked: 68 time
Been thanked: 35 time

Mesaj gönderen TuNaXi »

Uzun bir aradan sonra güzel bir dönüş oldu benim için.
Setup konfigürasyonum da fena değildi. Yeterince önde tuttu beni. Ama Corvette layout u sebebiyle hata affetmiyor. Alper'in arkasındayken yaptığım iki hata öndeki dörtlüden kopmama sebep oldu.
Alper ile olan mücadele keyifliydi. Bentleylerin düzlük hızına yetişmek zor. :)
Ön tarafla olan fark açıldıktan sonra 1 saatten fazla uzun yol kamyon şöförü gibi yollarda tek başımaydım. Baya canım sıkıldı :D
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Mesaj gönderen Taner »

Tuna ile Fırat bu yarışa gerçekten bir renk kattı. Umarım sürekli gelirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Mesaj gönderen Taner »

Sıralama: Çok yakın geçeceğini tahmin ediyordum. Az biraz daha düşük kaldım tahmin ettiğim sıralama turundan ama 3.cebe oturunca yeterli geldi bana.

Yarış: Sprint yarışı gibi başladı ve bir sıra kaybettim başlangıçta Efe'ye. Onun pist dışı gezintisi ile tam yerimi almışken bu sefer Alper atak yaptı ve yine yerimde kaldım. Yaklaşık bir tur sonra Alper'in minik bir çizgi kaybıyla yerimi aldım. O da fazla zorlamadı zaten. Bir nevi takım arkadaşı değişimi oldu diyebiliriz. Tuna'nın 2-3 tur zorlamasına dayandıktan sonra öndeki ikili ile arayı korumaya çalıştım ama her tur yarım yarım uzaklaşıyorlardı. Serkan'ın benzini yettiremeyeceğini ve lastiklerini mahfedeceğini iyi biliyordum. O yüzden lastikleri yıpratmadan sürmeye çalıştım özellikle pite girip çıktıktan sonra sürüşümü sabitleyip 2.19 xxx'lere endeksledim. Nitekim düşündüğüm gerçekleşti. Yıpranan lastikler Serkan'ı pite zorladı ve çıktığında arkamdaydı. 40 dakika; ve arkanda Serkan Kaplan var ve gıcır lastiklerle. İlk 3-4 tur tarttım. Stabilitemi bozmayınca aradaki fark kolay erimedi; bu bana cesaret ve moral verdi. Süre azaldıkça baskı arttı ama çizgiyi hiç bozmadım. Beni geçebileceği tek yerin orta sektör olduğunu biliyordum. Çünkü diğer yerlerde benim aracım güçlüydü. Son 6-7 tura kadar lastiklerim iyi idare etti. Ondan sonra ciddi önden kayma sorunları başladı. Serkan'da da aynı sorunların başladığını farkettim çünkü o da çok güçlü çıkamıyordu özellikle Eau Rouge'dan. Tek gözüm aynada tek gözüm yolda son 40 dakikayı atlattım ve 2.liği aldım.

Arda'yı aldığı birincilikten dolayı tebrik ederim. Takım arkadaşım Alper'de şampiyona için çok değerli bir podyum aldı. Artık her şey son yarışa kaldı. Matematiksel olarak 3 aday var. Yarış çizgisini geçene kadar mücadele edeceğiz. Bentley boys şampiyonanın ilk üç sırasından iki yeri rezerve edeceğine inanıyorum.

Yarışı sabırla bitiren herkesi de kutlarım. İyi iş çıkardınız.

“GT3 Endurance” sayfasına dön