WTCC (World Touring Car Championship) 2. SezonWTCC 2. Sezon 5. Yarış Portimao

Çok sevdik

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Re: WTCC 2. Sezon 5. Yarış Portimao

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

sadece 1.5 gün çalışabildiğim bir yarıştı. Fakat Honda'm yüzümü kara çıkarmadı ve beklediğim performası verdi (Efe'nin Setup'ın da hakkını yememem lazım tabii ki). İlk yarış canlı yayına gözümün kayması nedeniyle hata yaptım ve Taner ile Efe'ye geçildim. Sonrasında birde ceza yedim ve ön gruptan iyice koptum. Efe'nin yediği ceza ve hataları sonrası kendisine yetiştik ve Kemal'i beraber kovalamaya başladık. Takım arkadaşım Efe'nin cezasını çekmek için pite gireceğini biliyordum fakat bana yol vermediği için Kemal'in arkasında biraz geride kaldım ve "artık napalım 4. bitiririz diyordum." sonra baktım hızlıyım ve aradaki zaman farkı kapanıyor. Kemal'in tamponuna yapıştım. 1-2 tur sanırım öyle gittik ve en son artık Kemal'in hatası sonrası ceza alması ile beraber önünde tamamladım ilk yarışı.

2. yarış ters grid de geride başlamış olsam bile hızlı olduğumu biliyordum. ilk virajdaki kaza sonrası zaten aralar pek açılmadı. Uzun süre Taner'in arkasında kaldım ve arada pandik attım kendisine :D Sonra zaten Taner'i geçmemle beraber ön tarafı zorlamaya başladım. İkinciliğe yerleştikten sonra artık benim için çok hızlı olmayan stabil bir sürüş zamanı gelmişti. Uzun süre hem ön hemde arkam arasında 7 sn olacak şekilde sürdüm ve yarışı 2. olarak tamamladım.

Gerçekten çok güzel yarıştı. Katılan tüm dostlara teşekkürler.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Mesaj gönderen Taner »

Sadece 20-30 tur çalışabildiğim araçtan iyi performans çıkardım. Arda'nın hızına yetişemesem bile onun temposuna yakındım. Mehmet ile Efe'yi rahat geçecek tempom zaten vardı. İkisini de silkeledim ilk yarışta zaten. Genelde ikisi de saygılı çocuklardır, aynada beni görünce elleri ayakları dolaşıyor. " Raadolun koççum" diyorum ama çocuklar heyecanlı napsınlar. Neyse bunları ilk yarış rahat rahat silkeledim avans bile verdim startta. :D
İkinci yarış biraz konvoy oldu bu yüzden Mehmet benim hızımda gibi gözüküyordu. Bu ona cesaret verdi. Durmadan kafa çıkarıyor ama bir işe yaramıyor tabii. Konvoydan dolayı tempo düştü. U virajda da yandaki metal bariyere vurunca BİNGO! " aero damage ". Yine de bir şekilde tutundum. Kemal'i zor da olsa geçmeyi başardım. Tam Efe il Mehmet'e dayanmıştım ki araç fazla dayanamadı " Allahım sana geliyorum " deyip son virajda bıraktı kendini. :D Yoksa Hondalar podyum modyum göremezdi yani. Neyse züğürt tesellisi olsun onlara şimdilik bu. Bir daha ki yarış Engin Baba piste döndüğünde Hondalar da hakettikleri yere geri dönerler. :D
Saygılar
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »