SimRacesTR Akademi Sezon 3 (Newbie CUP)9. Yarış (Final) Montreal 09 Mayıs 2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

9. Yarış (Final) Montreal 09 Mayıs 2017

Mesaj gönderen car_lover »

Île Notre-Dame, Kanada'da yapılmış olan F1 pistidir. 2007 yılında Nascar yarışlarınada ev sahipliği yapmıştır. Pist uzunluğu 4,361 km'dir. Michael Schumacher 94-97-98-00-02-03-04 yıllarında kazanarak en fazla galibiyet alan isimdir.
Resim
Uzunluk : 4.361 km (2.71 mi)
Viraj : 13
Lap record : 1:13.622 (Brazil Rubens Barrichello, Ferrari, 2004)

Resmi antreman 20:00
Sıralama 21:00 15 dk
Yarış 21:15 30 tur

Tatuus lar ile en hızlı tur ise 1:36.126 ile Cem Ünalan a ait.Geçtiğimiz sezon da bu yarışı Cem kazanmıştı.

Son yarışa girerken Furkan garantilediği şampiyonluğun resmiyet kazanmasını bekleyecek.
Hemen arkasında Necdet te ikinciliği garantilemiş durumda.
Fakat 3. sıraya gelirsek orada büyük bir mücadele var. Matematiksel olarak 5 pilot üçüncü olabilecek durumda. Fakat biraz daha gerçekçi olacak olursak mücadele daha çok aynı puanda olan Ogün Kaya ve Barış Karacaören arasında geçecek gibi duruyor.

Yarışı heyecanla bekliyoruz. Herkese başarılar !
En son Boundless tarafından 09 May 2017, 18:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Unutma Unutturma :)
tarkanbeyaz
Ad: tarkan
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 time

Re: 9. Yarış (Final) Montreal 09 Mayıs 2017

Mesaj gönderen tarkanbeyaz »

ekran kartımdaki problem nedeni (şimdilik öyle gözüküyor) ile pc açılmıyor. Ancak dahili ekran kartı ile açabildiğimden yarın ki yarışa katılamayacağım. Herkese başarılar.
Kullanıcı avatarı
blade036
Ad: Barış Ç.
Has thanked: 89 time
Been thanked: 90 time
İletişim:

Mesaj gönderen blade036 »

Server yok mu? ben mi göremiyorum?
Kullanıcı avatarı
COJ
Ad: Semih İzgi
Has thanked: 99 time
Been thanked: 154 time

Mesaj gönderen COJ »

Ben bugun yokum, tum katilimcilara iyi yarislar
Kullanıcı avatarı
KobraAbiniz
Ad: Erdem Aras
Has thanked: 178 time
Been thanked: 116 time

Mesaj gönderen KobraAbiniz »

Bana her şeyi yaşatan çok eğitici bir sezon oldu. Öncelikle son yarışa kadar büyük emek harcayan SRTR ekibine teşekkür ederim.

İlk turlarda Barış ile olan mücadelemde yumuşak lastiklerin avantajı ile kendisini geçsem de sonrasında onu arkamda tutmayı başaramadım ve ikonik u virajında aracın arkasını kaybetmem ile Barış'ın beni geçmesi aynı ana denk gelince aracım büyük hasar aldı. Sonrasında kendisine yol vermek için bir süre bekledim ardından hemen pite girdim. Ancak pit app'in azizliğine uğrayarak aracımın tamir edilmesi seçeneğini bir türlü aktive edemedim:) ardından bir daha pite giridm ve sonrasında tüm iddiamı kaybetmiş olmam ile birlikte sadece iyi turlar atmaya çalıştığım ve arkamdan gelenlere yol verdiğim 20 tur yaşadım.

Son yarışlara doğru katılım büyük ölçüde azalmış olsa da sezon boyu mücadele eden tüm pilotları tebrik ediyorum. SRTR ailesine çok iyi pilotlar dahil olmuş oldu. Gelecek mücadeleleri heyecanla bekliyorum. umarım bu sefer daha iyi hazırlanacağım. Sezon başında MX-5 ile epey antrenmanlı olduğum için az hata yapıyor ve güzel mücadelelere giriyorken sonraki araçlara alışacak vakit bulamadım. Hatta MX-5'i o kadar sevdim ki şakasını yaparken kendimi mazda bayiinde buldum ve bir mx-5 sahibi oldum.

Son olarak Furkan'ın kilosunu merak ediyorum. Bu kadar hızı nereden bulduğunu anlamadım, ya da yakıtından bir litre alıp uluslararası bir komisyon tarafından değerlendirmeye tâbi tutalım, bir şey yapmak lazım. Ben 80 kiloyum, hatta yarıştan önce de kebap yedim. Tur başına 1 saniye fark eder nereden baksanız. Yarışçıları bu konuda uyarmak gerektiğini düşünüyorum. Sevgiler saygılar
Resim
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Ben de 80 kiloyum ama yarıştan önce kebap yemedim. Oradan kaybetmişsin hocam sen; ama suç biraz da sende 9. yarışa gelmişiz yarıştan önce yemek yiyorsunuz olmaz :D
KobraAbiniz yazdı:Son olarak Furkan'ın kilosunu merak ediyorum. Bu kadar hızı nereden bulduğunu anlamadım, ya da yakıtından bir litre alıp uluslararası bir komisyon tarafından değerlendirmeye tâbi tutalım, bir şey yapmak lazım. Ben 80 kiloyum, hatta yarıştan önce de kebap yedim. Tur başına 1 saniye fark eder nereden baksanız. Yarışçıları bu konuda uyarmak gerektiğini düşünüyorum. Sevgiler saygılar
Kullanıcı avatarı
KobraAbiniz
Ad: Erdem Aras
Has thanked: 178 time
Been thanked: 116 time

Mesaj gönderen KobraAbiniz »

FurkanOzcan yazdı:Ben de 80 kiloyum ama yarıştan önce kebap yemedim. Oradan kaybetmişsin hocam sen; ama suç biraz da sende 9. yarışa gelmişiz yarıştan önce yemek yiyorsunuz olmaz :D
KobraAbiniz yazdı:Son olarak Furkan'ın kilosunu merak ediyorum. Bu kadar hızı nereden bulduğunu anlamadım, ya da yakıtından bir litre alıp uluslararası bir komisyon tarafından değerlendirmeye tâbi tutalım, bir şey yapmak lazım. Ben 80 kiloyum, hatta yarıştan önce de kebap yedim. Tur başına 1 saniye fark eder nereden baksanız. Yarışçıları bu konuda uyarmak gerektiğini düşünüyorum. Sevgiler saygılar

Adı üstünde newbie ligi. Son yarışta da olsa çözdüm:)
Resim
Kullanıcı avatarı
RevHead
Ad: Onur Şanal
Has thanked: 79 time
Been thanked: 28 time

Mesaj gönderen RevHead »

Katılım çok olmasa da güzel bir yarıştı. Ders yükü sebebiyle bu pisti yarıştan 1.5 saat önce ilk kez tecrübe edebildim ve setup yapmadan pisti öğrenmeye odaklandım. İzlediğim birkaç video ve 1.5 saatlik sürüş çok işime yaradı ama yeterli değildi. Elimden geleni yaptım ve ilk virajlardan iyi çıktım ancak sonrasında ufak hatalar birikti ve tempomu kaybettim. Yarış öncesi depoyu doldurmuştum ki pitte lastik dışında benzine ekstra zaman gitmesin ve daha geç pit yapabileyim. Bu şekilde pist üstünde zaman kaybettim ancak pitte zaman kazandım.

18.turda pitten çıktığımda Yahya Taşkın'ın hemen arkasındaydım ve fırsatı kaçırmak istemedim ancak atak sırasında lastiklerimi kitleyince istemeden de olsa büyük bir temasım oldu. Ben temas etmeseydim belki de daha üst sıraları zorlayacaktı bilmiyorum ama hızı sayesinde yine kaybettiği sıraları aldı eline sağlık. Temasımı hakem heyetine bildirdim.

Son turda ise Fırat Şan'ı takip ediyordum. Daha taze olduğunu düşündüğüm lastiklerime güvenerek iyice zorladım ve son virajda atak yaptım. 0.049 saniye farkla çizgiyi geçtik. Foto-finiş gerçekten çok gergin bir şeymiş onu da ilk defa burada tecrübe etmiş oldum :)

Akademi ligi benim için de gerçekten çok eğitici ve eğlenceli oldu. Zaman buldukça antrenman yaptım ve akademi ligi boyunca Assetto Corsaya ayırdığım zamanda hiçbir offline ya da online yarışa girmedim tüm zamanımı antrenman yapmaya harcadım ki ucunda ciddi bir yarış olunca o bile yeterince zevkliydi. Bu şampiyonada emeği geçen hakemlere, yöneticilere ve yarışlara sonuna kadar katılmaya çalışıp emek gösteren pilotlara teşekkür ederim, emeğinize sağlık. İyi ki Simracerstr'yi bulmuşum.

Bu arada Erdem Aras, MX5 hikayene çok güldüm güle güle kullan :)
Kullanıcı avatarı
mert_sch
Ad: Mert
Has thanked: 20 time
Been thanked: 8 time

Mesaj gönderen mert_sch »

Sıralamada güzel bir farkla pole aldım ki 0.1-0.2 civarı daha geliyordu derken hata yaptım turu bıraktım ama yinede pole almama yetti..Yarışta mediumlarla başladım sonra harda dönecektim ama yarış sırasında hem pit app hemde pit config hiç biri çalışmadı hasarlardan dolayı heryeri sapsarı olan aracı tamir ettiremedim vede pite girmeden önce medium lastiklerin ömrü 53-55 civarıydı stratejiyi değiştirmeye çalışsamda değiştiremedim ve hard lastiklere geçtim hard lastiklere geçince sanki başka bir aracı kullanıyormuş gibiydim mediumların aksine hiç rahat değildim büyük ihtimalle tamir ettiremediğim hasarın büyük etkisi vardır..ilk stintte güzel bir fark açmıştım tekrar medium alsaydım yine farkı koruyacağımı düşünüyordum furkan pite girene kadar sonrasında farkı kapatsa bile 8 turda geçebileceğini düşünmüyordum pit stopa kadar çok iyi giden yarış pit app bozulması ve hasarları tamir ettirememem yarışı kabusa çevirdi kısmet değilmiş,ilk iki yarışa göre mücadele edemedik ama yine de iyi bir yarıştı hızımı görmem açısından Furkan'ı da yarışı ve şampiyonluğu (daha önce kazanmasına rağmen) tebrik ediyorum Porsche Cup'ta başarılar diliyorum..iyi kötü bir newbie geçirdik ben çok keyif aldım newbie sezonundan bazı yarışlarda son sıralara kadar düşüp 4-5. sıralara kadar yükselmiştim ama sonralarında temaslardan dolayı yarış dışı kalmıştım yinede herşeye rağmen güzel bir sezondu Canlı yayında anlatımda ve sitede emeği geçen herkese teşekkürler başka yarışlarda görüşmek üzere..Bu arada dün yarıştan sonra canlı yayına girdim sadece araçları görünce canlı anlatım yok zannettim o yüzden direk çıktım TS'e gelineceğini bilmiyordum :D
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Sezon başından beri her yeni araçta iyi derecelerle mücadele edebilmem için o aracın 3. yarışina kadar beklemem gerekti. Geçen haftalardaki zayıf performanslarımdan sonra bu hafta sonu Kullandığım Lotus 98T aracı, açık tekerlekli araç kullanımı açısından müthiş bir tecrübe oldu benim için. Sonuç olarak sıralamalarda iyi bir pozisyon alabildim. Daha önce liderlerden 3 saniye fark yerken bu yarışta 1.5 saniyeye kadar indirebildiğimi görmek motivasyonumu yükseltti.

Önceki yarışlarda orta gruba yaklaştığım sıralamalar sonrası yarışta istediğim tempoyu tutturamayarak ya da şanssızlıklarla gerilere düşmüştüm. Son yarışta tek istediğim istikrarlı bir yarıştı.

Startta Yahya yavaş kalınca ani bir refleks ile yanından sıyrıldım. İlk virajlara aşırı temkinli girerek bir sıra kaybettim sanırım. Bundan sonra Yarış sonuna kadar Yahya Barış Onur ve benim aramda çok güzel bir mücadele geçti. En hızlı turlara baktığımda grup birbirine gerçekten çok yakındı. Yarışın 3 te 1 lik kısmına geldiğimizde onura yaklaşıyordum. tempom iyiydi. Ancak arka düzlüğün sonunda aracı çimlere kaptırdım ve yıllar önce Montoya' nın yaptığı spine benzer bir spin attım. Canlı yayına yansımış. Hiç bir sorun yaşamadan tur kesme cezası da yemeden piste dönmek benim için çok büyük şanstı.

Yarışım bu spinden öncesi ve sonrası olarak iki bölümden oluştu. Spin sonrası korku yaşadım ve tur zamanlarım 1 saniye kötüleşti. Pit stop sonrası önümde bir kaç temas yaşandı ve kendimi yine üst sıralarda buldum. bundan sonra yarış sonuna kadar posizyon koruma mücadelesi verdim. ilk bölümdeki istikrarlı turlarımı bir türlü atamadım.

Ve yarışın son turu, son viraj, start finiş düzlüğünden hemen önce arkamda Onur'un olduğunu biliyordum. Son viraja aşırı temkinli girdim. Böyle bir fark yaratacağını düşünmemiştim. Bir anda Onur yanımda çıktı. Finişi birlikte geçtik. 0.049 saniye farkla 5. oldum. Ve o anın heyecanı o kadar güzeldi ki. Gülümsemekten sıra kaybettiğime üzülemedim bile. Hala da üzülmüyorum. Onur' a tebrikler.

Kendi adıma sezonun en iyi yarışıydı. 9 yarışlık maraton ve diğer special eventler sayesinde sürüşümü çok geliştirdiğime inanıyorum. Tabii ki hala almam gereken büyük bir yol var. Ama yarışlardaki motivasyonumu geri kazanmamı sağladı bu son yarış.

Sezon boyunca temas yaşadığım arkadaşlardan tekrar özür dilerim. Temiz sürüş her zaman benim için birinci öncelik olmasına rağmen bir kaç kez heyecanıma yenik düştüm. Yarışan mücadele eden tüm pilot arkadaşlarıma teşekkürler.

Simracerstr ailesine de çok teşekkür ederim. 2002 yılından beri çeşitli yarış oyunlarının içindeyim. Ancak online olarak ilk kez bu kadar uzun soluklu bir mücadele verdim. Bizi bu kadar güzel bir platformda bir araya getirmeniz harika.

Son olarak Porsche Cup' ta yapıldığı gibi Sonraki sezonda yarışılacak yarışa referans olması için Hot lap videosu eklemeye devam edebilir misiniz? Telemetri uygulaması çok iyi ancak video izlemenin de yarışacak arkadaşlara yardımı çok fazla olacaktır. Doğru çizgi, fren ve gaz kullanımları konusunda eğitici olabilir.

Sonraki yarışlarda görüşmek üzere.

“SimRacesTR Akademi Sezon 3 (Newbie CUP)” sayfasına dön