SimRacesTR Akademi Sezon 3 (Newbie CUP)7. Yarış Hockenheim 25 Nisan 2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
adnaneren1977
Ad: Adnan Eren
Has thanked: 68 time
Been thanked: 82 time
İletişim:

Re: 7. Yarış Hockenheim 25 Nisan 2017

Mesaj gönderen adnaneren1977 »

Aynen ya bide bu moda oldu kaza yap yol ver lisansı etkilemesin bence çok saçma yaptıysan bi hata sonucuna katlanacaksın.kaza yapıp yol vermede anormal bir durum yok anormal olan kaza yapıp kaza yapmamış gibi gösterilmesi .
GAYET AÇIK VE NET YAZMIŞIM ASLINDA SONUNA KADAR OKUNMAMIŞ HERALDE.NEYSE UZATMAYADA GEREK YOK
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Arkafaşlar cezalarla ilgili anlamadığınız birşey olursa hakem heyetine özel msj ile sorabiliyorsunuz. Bir çok arkadaşınız cezalardan sonra bunu yapıyor.

Kazalarda lisans puanı düşürülüp düşürülmemesi hakem heyetinin tasarrufundadır. Çarp yer ver lisans etkilenmesin diye bir durum söz konusu değil. Siz kaza yaptınız yer veremediniz nasıl yer verecem gibi bir soru hem anlamsız hemde saçma. Ben iyi gidiyordum birinci olmam lazımdı olamadım gibi bir soru oluyor. Cezalar gayet net ve açık kural ve cezaları okumadan yorumlar yapıldığını düşünüyorum.

Ayrıca baştan veri söylüyoruz ama tekrar hatırlatalım akademi ligindeki cezalar çok daha katı ve kurallarda esneme olmadan değerleniyor. Burada öncelikle içinizdeki agresifliği törpüleyip çalışma ve yeteneyinizle birleştirip ortaya temiz sürüşle en iyi noktalara gelmeyi hedefleyen bireyler haline gelmeniz için uğraşıyoruz. Temas olacakken fren yapıp temas olmasını engellemeniz demek üst liglerde kazasız yarış bitirip hem sizlerin hem karşınızdaki pilotların keyif alarak yarışması anlamına gelecektir. Temas yaşandığı zaman yalnızca karşı taraf değil sizde etkileniyorsunuz.
Burada sizlerden mesela " düzlükte nerede yavaşlamam cezayı ödemem gerekirdi" gibi öğrenmeye yönelik yapıcı sorular bekliyoruz. Ceza Sistemi daha iyisini yapana kadar en iyisi budur arkadaşlar. Hemen hemen her yarışı izleyip varsa Açıkları ve hataları düzeltiyoruz.

Liglerimize Katılıp Bizlere destek olduğunuz ve bu keyifli anları yaşattığınız için teşekkür ederiz. Kazasız ve bol kovalamacalı yarışlar dilerim.
tarkanbeyaz
Ad: tarkan
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 time

Mesaj gönderen tarkanbeyaz »

Bizlerden temiz süren yetenekli bireyler çıkarma ve yarışlarda keyfi, sağlam mücadeleyi arttırma çabanız takdir ettiğim bir nokta ama verdiğim örnekteki durum saçma ve anlamsız değil. Yer veremedim gerek yoktu kısmından sonraki aracı kenara mı çekmeliyim kinayesine takılırsanız asıl konudan uzaklaşır ve durumu saçma bulursunuz. İzah ettiğim noktada bana göre dengesiz bir durum var ve o hata yapıldıysa ceza çekilmeli. Yarış içindeki verdiği yer bakımından cezadaki süreyi azaltmak hatta süre cezasını tamamen kaldırmak güzel bir uygulama ancak lisansa hiç etki etmemesi.. işte ben burada geliştirilmesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum. Ancak dediğim gibi bu benim fikrim ve bana göre. yapılan hata lisansa etki etmeli. Yer verene de vermeyene de.

Güzel organizasyon ve içinde bulunmaktan keyif alacağıma; sevdiğim oyunda, temiz sürebileceğim insanlar ile zevkli yarışlar çıkaracağıma inandığım için topluluğa katıldım. Fakat zamanla düzeltilmesi oynanması gereken yerler olacaktır ve bahsettiğim nokta bana göre bunlardan bir yeri gibi geliyor.

Umarım fikrimi söylüyorum diye yargılamazsınız. En azından gereksiz esprilere maruz bırakmayın yeter.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Kimseyle Temas yaşamazsanız eğer yer vermek gibi bir endişeniz olmaz. Enerjinizi temas etmemeye harcayın kazadan sonra nasıl cezadan yırtarıma değil lütfen.

Eğer araç arkanızdaysa ve yol verebilecek konumdaysanız yol verirsiniz değilse yol vermezsiniz Tekrar söylüyorum yol verdi diye illa cezalarda indirim olacak veya başka birşey gibi bir durum söz konusu değil.Bu o kadar karmaşık ve soru işaretleri yaratacak bir durum değil.
Sizin sorunuzdan sonra "ben araca çarptım ağır hasar aldı pite gitti pitten başladı ama ben ona yol verecektim veremedim" gibi bir soruda gelebilir. Lütfen mantı çerçevesinde düşünerek daha yapıcı ve temasları önleyici konular üzerinde soru sorunuz.
F1 yarışlarını açıp izlerseniz orda bu sistem nasıl işliyor anlarsınız.
tarkanbeyaz
Ad: tarkan
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 time

Mesaj gönderen tarkanbeyaz »

Özür dilerim ben kendimi iyi ifade edemedim. Yazdıklarımda cezadan kaçmaktan çok cezanın verilmesi gerektiğinden bahsetmek istemiştim aslında. Yapılan temas sonucunda hatalı olan tarafın yer vermesi ile hakem heyetinin uygulamış olduğu ceza indirimleri içinde lisansa etki etmemesi kısmının bence gereksiz ve olmaması gerektiğini düşünüyorum. Yarış teması dışında, dikkatsizlik sonucu veya agresif atak sonucu, her ne olursa olsun yanlış yapılan bir durum karşısında gerçekleşen temas ile hatalı kişi yer verse dahi lisans puanına da bu hatası yansımalı. Yer vererek zaten hem centilmence hareketi hem de orada bu centilmenlik ile kaybettiği zaman da düşünülerek yarış içi süre cezası indirgenebilir ya da kaldırılabilir. Fakat tekrar söylüyorum yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için: Lisans puanına etki etmeli. Burada dediklerimin hiç bir yerinde yukarda yazdıklarımda anlatmak istediğim hiç bir yerde cezadan yırtma kısmına vurgu yapma niyeti gütmüyorum ve tekrar umuyorum ki demek istediğimi iyi ifade edebilmişimdir.

“SimRacesTR Akademi Sezon 3 (Newbie CUP)” sayfasına dön