SimRacesTR Akademi Sezon 3 (Newbie CUP)1. Yarış Vallelunga Club 14.Mart.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Re: 1. Yarış Vallelunga Club 14.Mart.2017

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Sıcak Sıcak sonuçlar.

http://server.simracerstr.net:50040/ses ... ionid=448#

Arkadaşlar çok güzel bir yarıştı. Hepinizi tebrik ediyorum. Ufacık pistte gerçekten çok az ciddi kaza yaşandı. Keyifle sunduk canlı yayında.
The World is Mine!
Tarikklc12
Ad: Tarık
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 time

Mesaj gönderen Tarikklc12 »

yarış çok zevkli geçti tamamlayamadım araçta sıkıntılar çıktı setupumun psi sı tutmadı camber ayarlarını tam ayalayamadım ptracker yüzünden setuplarım gitmişti en azından güzel devam ederken birden yakıt bitti ve pite girmek zorunda kaldım zaten yarıs ordan koptu 18. Sıradan 11 e çıkıp benzin bitmesi biraz koymadı değil tüm kullanıcılara başarılar dilerim atakan abicim çok zevkliydin [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tarikklc12
Ad: Tarık
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 time

Mesaj gönderen Tarikklc12 »

Ptrackeri ayarlamak için oyunu silip yükledim setuplarda silindi keşke silinmeseydi hesef ilk 6 ydı olsun herkeze başarılar bir sonraki yarışta görüşmek üzere

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Sezona erkan kayıt yaptıranlardan biriydim. Uzun süredir bu yarışı bekliyordum. Antrenmanlarla acemi sürüşümü üzerimden attığıma inanıyordum. Hafta sonu server a girmek yerine offline çalıştım. Bu dün yaşadığım problemlerin başlangıcı oldu. Akşam 8 de server a girmeyi planlarken eşim rahatsızlandı ve hastaneye gittik. 20:55 de eve dönüp bilgisayar başına attım kendimi. Daha önce Endurance yarışına sorunsuz katılmıştım. Bu seferse online search ayarlarını değiştirmişim bir türlü arama sekmesinde simracerstr yi çıkaramadım. Çok telaşlandım. Teamspeak e giriş yaptım ancak sesleri duymama rağmen benim sesim arkadaşlara gitmedi. TS den yazdım kimse görmedi. En son youtube yayını geldi aklıma oradan sesimi duyurabildim. Yardımcı olan herkese çok teşekkürler.
Sıralamaların bitmesine 5 dk. kala oyuna girince direksiyonun çalışmadığını gördüm. İki kez girip çıktım. Direksiyonu usb den tekrar bağladım. Ancak olmadı. Son anda Oyunun control ayarlarından en son gamepad e ayarladığımı hatırladım. Aceleyle Kontrol ayarlarını düzelttim. Sıralamaya girdiğimde 35 saniye kalmıştı ve ne yazık ki sıralama turu atamadım. Yine de yarışa başlayabilecek olmak benim için yeterliydi.

Sıralama hızlarına göre ilk 8 içinde olabileceğimi gördüm. Yarışın başında temkinli bir sürüş yaptım. Kimseye çarpmak istemedim. Replay de izledim kadarıyla canlı yayında bizim grup baya bir ekrana gelmiş, Geçişlerin bazılarını sizin yorumlarınızla izlemek çok heyecanlıydı. Arka gruptan kurtulunca orta grupla aramda 7 saniye olduğunu gördüm. Tempomu da o zamana kadar bulamamıştım. Normalden yarım saniye yavaş turlar atabildim. Yarışın ortasına geldiğimde hala heyecandan titriyordum. Bu sebeple orta grubu yakalayamadım.

Yarışın sonlarında Anıl' ın aracında müthiş bir lag problemi oldu. Furkan ile beraber riske girmeden geriden takip etmeyi tercih ettik. Son iki turda Anıl' ın düzeldiğini görünce fırsatı değerlendirmek istedim. İki turda 2.5 saniyelik farkı kapatsam da geçiş için yeterli zaman kalmamıştı ve 12 sırada yarışı tamamladım.

Benim için harika bir tecrübeydi. Bu organizasyonu gerçekleştiren simracerstr ailesine ve yarışta centilmence mücadele eden tüm rakiplerime saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

Cumartesi Endurance yarışında görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
blade036
Ad: Barış Ç.
Has thanked: 89 time
Been thanked: 90 time
İletişim:

Mesaj gönderen blade036 »

İlk 3'ü tebrik ederim. Kısa bir piste çok kalabalık bir ekiple başladık. Benim açımdan güzel başlayıp kötü sonuçlanan bir yarış oldu. Her ne kadar temas az olarak belirtilse de gerçekten kötü temaslara maruz kaldım. Bu durumu ilk yarış olmasına ve acemiliğe bağlamak gerek sanıyorum. Yarıştan ve replaydan edindiğim izlenime göre bazı pilotların helicorsa uygulamasına sahip olmadığını fark ettim ki bu da geçişlerde epey sorun yaşamamıza sebeb oldu. Özellikle 2.turda malesef, büyük bir kaza yaşayarak en son sıraya kadar geriledim. Sonrasında hasarlı aracım ile 4-5 sıra kazanma şansım oldu ama tabi ki puan almak için yetmedi.

Bir dahaki yarış için aynı talihsizliği yaşamamak üzere antremanlara haftasonu başlayacağım.

Yönetimden ricam, daha temiz bir yarış için yarış öncesi brifing yapılması (sonuçta ilk yarışına çıkan kalabalık bir ekiple yarışmayan çok insan var) ve uygulama (helicorsa) kontrolü yapmaları..
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

İyi bir yarıştı kendi adıma. Sıralamalarda kalan 0.100-0.150'yi tek turda birleştiremesem de kendime göre gayet iyi bir tur attım. Yarışta da ilk iki virajda iç çizgiyi tutarak liderliği korudum. Tur bindirmeler esnasında Tarkan Beyaz'ın ilk virajın kör noktasında spin attıktan sonra aracını düzeltmeye çalışırken pistin ortasında kalması benim için büyük bir risk arz etti fakat şans ve reflekslerim de yardımıyla kurtuldum. Son turlarda Fırat'ın da dediği gibi Anıl'daki lag sorunundan dolayı arkamdaki büyük farkı bildiğimden risk almadım ve 8-9 saniye bıraktım. Sezonun devamında da bu formumu devam ettirmeyi düşünüyorum. Katılımcıların eline sağlık, sonraki yarışta görüşmek üzere.

[align=center]https://www.youtube.com/watch?v=S6mw-mhbyeQ[/align]
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Yarışı izlemek gerçekten keyifliydi katılan tüm pilotlara teşekkür ederiz.
Öncelikle ne kadar antreman yaparsanız o kadar stabil turlar atar ve puan alırsınız. Furkan arkadaşımız iyi bir pilot zaten ama bu başarısını çok çalışıp pisti ve aracı iyi öğrenerek kendisini daha da iyi hale getiriyor. Antremanlara bakarsanız podyuma çıkan arkadaşlar genelde pistte en çok tur atan pilotlar oluyor.
Temaslardan kaçınmak için helicorsa uygulamasını mutlaka kurmalısınız. Bu uygulama diğer araçların hangi konumda olduğunu gösterip daha dikkatli olmanızı sağlıyor. Sim Racers Akademi kısmında setup ve temiz sürüşle ilgili bilgiler bulabilirsiniz. Özellikle Temastan Korunma ve Temiz Geçiş konusunu her pilot okuyup uygularsa zaten temaslar minimum düzeyde kalır.
Ufak tefek kazalar olsada sorunsuz bir ilk yarışı geride bıraktık diğer yarışta herkese başarılar dileriz
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Teşekkür ederim hocam. Ayrıca dediğine katılıyorum. Server'da 227 tur atmışım, en hızlı turuma 0.3 saniye yakın turları ilk 15-20 turdan sonra atıyordum. Ama iş tek turda bitmiyor. O ilk 20 turdan sonraki 200 tur tamamen bu tek turluk tempoyu yakıt yüküyle ve uzun süre korumak için harcanıyor, bu sırada da kalan 0.2-0.3 de kendiliğinden geliyor zaten.

Boundless yazdı:Yarışı izlemek gerçekten keyifliydi katılan tüm pilotlara teşekkür ederiz.
Öncelikle ne kadar antreman yaparsanız o kadar stabil turlar atar ve puan alırsınız. Furkan arkadaşımız iyi bir pilot zaten ama bu başarısını çok çalışıp pisti ve aracı iyi öğrenerek kendisini daha da iyi hale getiriyor. Antremanlara bakarsanız podyuma çıkan arkadaşlar genelde pistte en çok tur atan pilotlar oluyor.
Temaslardan kaçınmak için helicorsa uygulamasını mutlaka kurmalısınız. Bu uygulama diğer araçların hangi konumda olduğunu gösterip daha dikkatli olmanızı sağlıyor. Sim Racers Akademi kısmında setup ve temiz sürüşle ilgili bilgiler bulabilirsiniz. Özellikle Temastan Korunma ve Temiz Geçiş konusunu her pilot okuyup uygularsa zaten temaslar minimum düzeyde kalır.
Ufak tefek kazalar olsada sorunsuz bir ilk yarışı geride bıraktık diğer yarışta herkese başarılar dileriz
Kullanıcı avatarı
KobraAbiniz
Ad: Erdem Aras
Has thanked: 178 time
Been thanked: 116 time

Mesaj gönderen KobraAbiniz »

Merhabalar,

Organizasyon sahiplerine tekrar teşekkür ederek başlamak istiyorum. Yarış keyifli geçti, antrenman ve sıralamalarda yetişmekte zorlandığım sürücülerden çok kopmadan yarışı kazasız bitirebilmek benim için başarıydı. İlk virajdan sonra istemeden sebep olduğum kaza Barış Bey'in ve Anıl Bey'in yarışını etkiledi bu açıdan üzgünüm daha kontrollü girebilirdim ancak Anıl Bey'in içeri çizgiyi kullancağını ön göremedim ve o geldiğinde benim tampon zaten kendisinin yanındaydı. Silverstone yarışında görüşmek üzere.
Resim

“SimRacesTR Akademi Sezon 3 (Newbie CUP)” sayfasına dön