rFactor 2 TürkiyeCaspian Motorsport - VLMS - Imola - Round 4

rFactor 2 Türkiye forum alanı

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
ahmetis
Ad: Ahmet Demircan
Has thanked: 27 time
Been thanked: 172 time

Caspian Motorsport - VLMS - Imola - Round 4

Mesaj gönderen ahmetis »

Yeni bir hafta ile herkese merhaba.Sezonun 4. yarışı olan Imola'da bu hafta ortalık yine karışabilir.Bu sefer birazcık şansımız olsa bari diye içimden geçirmiyor değilim ancak son 3 yarıştır gerçekten keyifli mücadeleler oldu dilerim böyle devam ederiz.

Resim

Imola yapısı itibariyle dar ve P2 ve GT ler arasındaki yer değiştirmeler diğer pistlere nazaran daha olaylı olacak.Sebring'deki gibi rahat rahat tur bindirmeler göremeyeceğiz muhtemelen.Pist limitleri aşmaya oldukça müsait ve hakemler bu konuda ciddi olacaklarını söyledi özellikle 12. viraja oldukça dikkat etmek gerekecek.

Resim

Olayın en karışık kısmı ise hava durumu. :) Dün tüm gün yağış gösterirken şimdi yağışın geceye kaymasıyla yarış sırasInda yağış gözükmüyor ama bu yarış gününe kadar değişiklik gösterebilir.O yüzden araç ayarları ve şemsiyeler hazır bir şekilde piste gideceğiz.

Resim

Bu cumartesi ben ve Melih olarak 2 pilot yarışa çıkacağız.

Cezalar bu sefer hayret ettirdi.GT lerden ceza alan yok P2'lerde de 2-3 takım kadardı.35 takım cezasız direk yardıracaz bitişe doğru :) Bu bana kötü haber oldu aracın boş depo performansını hala çözemedim bir haltlar dönüyor ama çok geriden kalkmasak bari diye umut ediyorum.Sıralamalarda ilk 5 cidden fazlasıyla yeterli olur.

Yayın olayı yine simracing.club un kendi yayını olacak.Sürpriz de yapabiliriz o konuda 1-2 güne eğer olursa burada paylaşırım.

Sorularınız varsa buradan yazabilirsiniz.VLMS dar pistlerdeki dayanıklılık yarışlarıyla baya aksiyon yaratıyor takımlara ki bu sefer pist pek uzun da değil.Önceliğimiz kesinlikle bitirmek.Sonuçta bu bir dayanıklılık yarışı.Sonrası beladan uzak durmak diyecem biz yine bir bela buluruz umarım çok zamana mal olmaz :) İzleyecek olanlara da iyi seyirler şimdiden.Yağmur gelirse aksiyon bitmez orası kesin.

Race date: 18. February
Race Length: 4 hours
Simulated Race Time: 14:00-18:00
Time accelerated: x1
Weather forecast: https://www.wunderground.com/q/zmw:00000.238.16147

Race schedule(TSİ):
16:00 - Server reboot
17:05 - Open practice (ensure only STARTING driver is on the server)
17:55 - All cars must be on the server
18:00 - 18:20 - LMGT Q (5 min break)
18:25 - 18:45 - LMP2 Q
18:45 - Warmup
18:55 - Start of formation lap - formation lap under pitlimiter
19:00 - Green flag announced on teamspeak "Green flag" when leader is between turn and S/F line.

Classes: LM-P2, and LM-GT

Servers: Build 1108
Liveview and FLT: http://simracingclub.liveracers.com/Liv ... s%20Series
Event on facebook: https://www.facebook.com/rf2vlms/?fref=ts
Flag rules: Black only
Broadcast: Yes
Kullanıcı avatarı
ahmetis
Ad: Ahmet Demircan
Has thanked: 27 time
Been thanked: 172 time

Re: Caspian Motorsport - VLMS - Imola - Round 4