rFactor 2 TürkiyeCaspian Motorsport - VLMS - Road Atlanta - Round 2

rFactor 2 Türkiye forum alanı

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
ahmetis
Ad: Ahmet Demircan
Has thanked: 27 time
Been thanked: 172 time

Caspian Motorsport - VLMS - Road Atlanta - Round 2

Mesaj gönderen ahmetis »

Takvim genel anlamda ayda 1 yarış şeklinde ilerliyor. 2. yarışa da gelmiş olduk.Bu cumartesi Road Atlanta 4h yarışındayız.Geçen yarış olanlardan sonra diğer arkadaşlara da tavsiyem bir dayanıklılık yarışında iseniz daima devam edip şansınızı denemelisiniz.

Resim

Pist koşulları oldukça zorlu.VEC serisinin aksine VLMS de pistler dar ve bu yüzden geçişler ve yol vermeler çok daha fazla riskli.Özellikle son 2 viraj atlayan P2 ler GT ler için tam bir bela.Pist limitleri olarak bu sefer Montreal e göre çok çok daha az problem yaşayacağımızı düşünüyorum hem olayı biraz kaptık hem de Road Atlanta yapısı gereği 5. virajı hariç öyle limiti aşacak bir yeri yok.Üstüne oyun saati 16.00-20.00 arası olduğundan güneşin batışında görüş iyice zorlaşacak dikkatli olmakta yarar var.

Resim

Asıl merak edilen konu ise event günü olacak hava durumu.Tahminler hafif yağış beklendiğini söylesede şimdilik ne olur bilemiyoruz ancak bir şey kesin ortalık yine oldukça fazla karışacak.Bir de üstüne geçen yarış Code80 e uymayan çoğu pilotun pitten geçme olsun 30sn dur kalk olsun yarış başında çekeceği birçok ceza bulunmakta.Bizde tabiki ceza falan yok tertemiz adamlarız biz ceza ne arar bizde :D

Resim

Son olarak yayın olayını bu yarış şu şekilde ayarladık.Zaten simracing.club sitesinin kendi yayını olacak.Kendi stintimizi ise benim stintin yayını olmayacak ancak celalin stintin yayını olacak.Celal kablolu internete geçti ve Azerbaycan'da internet de hiç öyle Türkiye'ye benzemiyo adamda 90mbit download 90mbit upload var :D OBS zaten o kadarını çekmiyor.Gerçi 10 a çektiler ikisini Celal'in tarifeden dolayı ancak 10mbit upload ile de zaten çok rahat yayın yapılabilir.Celalin yayını oyun içi olacak bu tarz:
https://www.youtube.com/watch?v=xhajrQFQ0M4

Olabildiği kadar özetledim sorunuz olursa buradan yazabilirsiniz.Hedef yarışı bitirmek çünkü bu bir dayanıklılık serisi ne olursa olsun öncelikle bitirmeniz gerekiyor.Üstelik hava böylesine belirsiz ve karışık olmasından dolayı riske girmemek lazım.Yarışacak diğer ekiplere de başarılar.

Yarışacak Pilotlarımız:
Mir Jalal Mir Jalalli
Ahmet Demircan

Race date: 17. December
Race Length: 4 hours
Simulated Race Time: 16:00-20:00
Time accelerated: x1
Weather forecast: https://www.wunderground.com/q/zmw:30517.1.99999?MR=1
Race schedule(TSİ):
16:00 - Server reboot
16:05 - Open practice (ensure only STARTING driver is on the server)
17:55 - All cars must be on the server
18:00 - 18:20 - LMGT Q (5 min break)
18:25 - 18:45 - LMP2 Q
18:45 - Warmup
18:55 - Start of formation lap - formation lap under pitlimiter
19:00 - Green flag when you exit the final turn
Classes: LM-P2, and LM-GT
Servers: Build 1098
Liveview and FLT: http://simracingclub.liveracers.com/Liv ... s%20Series
Flag rules: Black only
Broadcast: Yes
Please review the rules before joining the server for the race.
Orange Zone: In effect through first full lap
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:

Re: Caspian Motorsport - VLMS - Road Atlanta - Round 2

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Ahmet şimdiden başarılar. Canlı yayın olursa izlemeye çalışıcam.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Belinize kuvvet Ahmet kazasız belasız keyifli yarışlar
Kullanıcı avatarı
Emin Babaoglu
Moderatör
Ad: Rustoocas
Has thanked: 195 time
Been thanked: 295 time
İletişim:

Mesaj gönderen Emin Babaoglu »

Hadi bakalım Ahmet. Sevdiğin bir pist, sonunu iyi getirirsiniz umarım.
Resim
Kullanıcı avatarı
ahmetis

Mesaj gönderen ahmetis »

Teşekkürler.Yayın olacak buradan da cumartesi günü link atarım.

Güncel:Beklenen yağmur da hafif falan değil sağanak bekleniyo P2 nin biri üstümüze çıkmasa bari :D
Kullanıcı avatarı
ahmetis

Mesaj gönderen ahmetis »

Ancak nefes alıp yazabildim kusuruma bakmayın.Yarışın başı harici bizim açımızdan keyifli bir yarış oldu.Eğlendik mi?Bu kadar kaosun olduğu bir yarışta cidden güzel eğlendik ki ortam harikaydı.

Sıralama turlarında çok iyi tek tur pilotu değilim atabileceğim tur 19.1 falandı max. bende 19.2 ile 5. sırayı aldım ekiplerin cezaları olduğu için de öne geçeriz diye düşündük.Her şey yolunda gidiyordu.Tabi beklenilen yağmurun aslında sağanaktan öte sanki muson yağışı gibi geleceğinden haberimiz yoktu.Warmup'ta son 1 dk aniden güneşin yerini karanlık bulutlar alıp yağmur bastırdı.O anki panikle hemen lastikleri değiştirdik ve ayarlarda aklıma geldiği kadar değiştirdim.Sadece lastik basıncını asimetrik unutmuşum o biraz sıkıntı yarattı ama idare edeceğimizi düşündüm ilk pite kadar.

Riske hiç girmedim.Çünkü şartlar cidden sıkıntılıydı ve risk almanızın sonu kendinizi duvarda bulmak olabilir fakat bazen elinizden geleni yapsanız da yarışın başında olduğu gibi bazı istenmeyen olaylar olabiliyor.
https://www.youtube.com/watch?v=AtMdbx4U4Wc&feature=youtu.be

İlk tur corvette e karşı zorlamadım ve geçildim takibe başladım zaten bir şey gözükmüyordu tahmini gidiyordum.İlk sektör sonu bir p2 birine çarpıp spin atıp yolda kalmış.Ya sarı bayrak cidden çıkmadı ya ben o an sarı bayrağı göremedim bilmiyorum ama çok dikkat ediyorum özellikle bayrağa muhtemelen çıkmadı.Sonra aniden karşımda yan durmuş p2 yi gördüm önce yavaşlayıp sağa kırmak istedim çünkü aracı görmeden önce sağa konumlamıştım fakat araç kızaklamaya girdi ve hemen freni çekip sağa kırdım ki kurtarmaya yetmedi ve sol ön süspansiyon ağır hasar aldı.Gerçekten dikkat ettim özellikle ama bu şartlarda şanslı da olmanız gerekiyor.Adam teması yaşamış zaten durmuş orda ki yapabileceği bir şey yok bildiğimiz yarış kazası oldu.

Sonra 15 dakika tamir süresi çıktı.Dedik bari yemek yiyelim 2 fincan kahve içelim gazete falan derken ancak bitebildi zaten ve 8 tur geriye düştük tüm gridden.Sonrası tamamen artık diğer araçların hatalarını beklemek oldu.Tek olayımız oydu ve 4 saatin kalanını temiz tamamlamıştık ki bunun gibi 2-3 olaydan da refleksle ucuz yırttık.Yağmur bir ara durdu geri geldi.Tam duruyor geri geliyor.Tam duruyor tekrar geliyor.Temaslar kazalar hatta biri gitti takla atıp yarış dışı kaldı artık görülmedik olay kalmadı.Zeminin ıslaklık oranı yüzde 90'ın altına neredeyse hiç düşmedi.Kaosun dibini gördüm sanırım.Kesinlikle hayatımın en zor ve zevkli yarışlarındandı.

2 saat 15 dk kadar sürdüm ve Celal'e aracı devrettim.Celalin temposu da gayet iyiydi ki Celal yağmurda benden daha rahattı.Bir iki olaydan o da sıyırmayı başarınca kazaların arasından sıyrılıp yarışı 6. bitirdik.Tüm destekleyen arkadaşlara teşekkürler cidden kazadaki üzüntümüze rağmen sonuna kadar keyif aldık ve heyecanla 28 Ocaktaki Sebring 6 saat yarışı bekliyoruz.O zamana kadar sağlıcakla kalın.

Yarış yayın arşivi:
https://www.youtube.com/watch?v=79IKgZk4mVE
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

Ben de yarışın hikayesini yazayım.

Yarışa çok iyi hazırlandım, patlamış mısır çerez ve diğer nevalelerim hazırdı. Yarış güzel başladı Ahmet herzamanki gibi başta patladı/patlatıldı uzunca bir süre ve pitte geçirdi. Sonra yükseldi. Ahmetgilin takımla ilgili ne kadar yorum yaptıysam spiker görmezden geldi. Rfactor 2 nin online ücretini kaldıracağını öğrendim chatte, ona buna gider yaptım. Bilsem lifetime alırmıydım dedim. Yani bizim içinde olaylı bir yarış oldu :D

Ben daha sizin yarışlarınızı izlemem. Ne zaman izlediysem başınıza bir iş geliyor. :D
Kullanıcı avatarı
Ozan Ulkugil
Ad: Ozan Ülkügil
Has thanked: 29 time
Been thanked: 64 time
İletişim:

Mesaj gönderen Ozan Ulkugil »

rFactor 2'de diğer oyunlarda gelmeyen yağmurun olup, ona göre gayet basit duran yağmur damlalarının eklenememesi trajikomik. Oysa ki ilk beta videolarında vardı.

@ahmetis

Resim
Kullanıcı avatarı
ahmetis

Mesaj gönderen ahmetis »

Ozan Ulkugil yazdı:rFactor 2'de diğer oyunlarda gelmeyen yağmurun olup, ona göre gayet basit duran yağmur damlalarının eklenememesi trajikomik. Oysa ki ilk beta videolarında vardı.

@ahmetis

rFactor daki grafik acizliği maalesef.Studio 397 aşırı iddalı konuştu bence hani ben iyi şeyler bekliyorum tabiki de ama rfactor olunca mesele bu grafikler ne kadar güzel olabilir bilmiyorum.Yarın ilk güncelleme ile biraz belli olur dış görüntüyü biraz güzelleştirdik diyorlar bekleyip göreceğiz artık.

edit: Yağmur vardı ya ilk videoyu diyorsan o ara durmuştu yağış :D kokpit içinden de gözüküyor yani yağarken artık bundan beterdi göz gözü görmüyordu o aralar ancak cama damla olayını diyorsan evet dx11 le bekleniyor ki silecekleri de çalışır yapacaklarmış bekleyip göreceğiz artık.
En son ahmetis tarafından 19 Ara 2016, 18:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

Ozan Ulkugil yazdı:rFactor 2'de diğer oyunlarda gelmeyen yağmurun olup, ona göre gayet basit duran yağmur damlalarının eklenememesi trajikomik. Oysa ki ilk beta videolarında vardı.

@ahmetis

nasıl olsa dx11 geliyor, dx11 güncellemesiyle yaparız diyerek sallıyor olabilirler.

“rFactor 2 Türkiye” sayfasına dön