2017 Newbie CUP Sezon 24. Yarış Nurburgring GP 24.Ocak.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Godvater
Ad: Arda Celik
Has thanked: 11 time
Been thanked: 11 time

Re: 4. Yarış Nurburgring GP 24.Ocak.2017

Mesaj gönderen Godvater »

Aranel Ciryatan yazdı:Araçlar nasıldı arkadaşlar bu konuda yorum almak istiyorum. SimRacersTR akademi bölümümüzde ilk defa siz deneyimlediniz araçları.

Ben Lotus'u pek zevkli bulmuyorum ancak mx5 ile open wheel arasinda cok dogru bir arac oldugunu dusunuyorum. Traction Control'un bircok seviyede ayarlanabilir olmasi da kontrolde zorlanan arkadaslara yardimci oluyordur. Bana oluyor :D

Biraz alternatiflerine baktim. Porsche Cayman Clubsport ve BMW M235i bence daha zevkli olurdu. Cayman biraz hizli ancak M235i ile Lotus arasinda surelerde 5 saniye fark gordum internette. Bizim pilotlarimizin elinde farklar nasil olur bilemiyorum tabi. Yanlis hatirlamiyorsam ikisi de DLC icerigi. Bu nedenle yeni baslayanlari zorlayabilir.
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

EmreDFace yazdı:

Bende seni tebrik ediyorum.

Yalnız şimdi bu gifti görünce sanki seni doğradığımı düşünenler var.O virajda sen erken frenaj yaptın bense daha geç frenaj yapma düşüncesindeydim.Viraja girmeden yanyana geldik ama tam hızımı düşürmeye çalışırken gifttede görebilirsin viraja daha gelmeden bana doğru bir hamle yaptın.Ben sana o hızda vursam zaten pistin dışına çıkardın.Benim kanaatım bu yönde.

doğru. sana doğru bir hamle yaptım ama bu sana vurmak için değildi. viraj sola dönüyordu mecburen sola kırmak zorundaydım. Bu teması bekliyordum zaten. Beni doğradığın yok :) ancak sinan'ın 2 dokunuşunu da beklemiyordum..
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
Zin
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

Aranel Ciryatan yazdı:Araçlar nasıldı arkadaşlar bu konuda yorum almak istiyorum. SimRacersTR akademi bölümümüzde ilk defa siz deneyimlediniz araçları.

AC de zaten mazda haricinde başka bir araç kullanmadım. Bu yüzden benim yorumum ne derece doğru olur bilmiyorum.

Araca doğru düzgün setup yapmadan kullandım. Buna rağmen kesinlikle mazdanın bir tık üstünde her açıdan. Her şeyi geçtim kokpit çok daha iyi, görüş açısı mükemmel.

Eksisi şu. Yaptığım kaza zaten yukarıda. Öyle ahım şahım bir kaza yapmadım. Demek istediğim araç çok kırılgan. O kazadan sonra iflah olmadı malesef.
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Mazda dan daha az ayarlanabilir bölge var.Pistte antreman yapılması gereken bir araç.Özellikle virajlarda biraz hantal kalabiliyor.Tc nin bu konuda azda olsa destek verdiği doğru.Sesi gayet güzel bir araç.Akademi ligine ideal olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
luskan
Ad: Sinan
Has thanked: 7 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen luskan »

Herkezin ellerine sağlık. Yarıştaki temaslarım tamamdn benim dikkatsizliğimden kaynaklı. Haken heyeti istediği gibi kırbacı vurabilir bana. Çok az idman ile yarışlara girebiliyorum. 1. arkadaşımı tebrik ederim. Amaaaa aracı hiç sevmedim ben Mehmet hocam. Gelecek sezonda değiştirin bence.
Kullanıcı avatarı
raicem
Ad: Cem
Has thanked: 29 time
Been thanked: 24 time

Mesaj gönderen raicem »

Heralde keyfine Assetto'da turlamak istesem bu aracı seçmezdim. Ancak farklı tipte araçları kullanmak insanı çok iyi geliştiriyor. Genelde keyfe kaçtığım için (e oyun oynuyoruz tabii:)) böyle farklı araçları kullanıp egzersiz yapmıyorum. O açıdan newbie'de olması çok iyi olmuş. Pisti çözene kadar efsane önden kayışlarıyla illallah dedirtiyor araç ancak 5 tur sonra alışıyor insan.
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Yukarıdaki temasa yine bize kesmişler cezayı vay arkadaş.
Kullanıcı avatarı
Zin
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

bir daha da video felan koymam ben buraya.. :) 5 cezadan 4 tanesi benim paylaştıklarımdan. başka hiç mi kaza olmadı? cidden.... incelemedim replay dosyasını.
Resim
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Newbie de cezalar daha katıdır. Normal serilerdeki gibi olmayabilir cezalar. Ne kadar dikkat ettiğiniz önünüzdeki yarış akışını ne kadar iyi okuduğunuz daha önemli. Baştan beri bunu anlatıyoruz öndeki aracı geçmektense ona temas etmemek için ne kadar çaba sarfettiğinize daha çok bakıyoruz.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Zin yazdı:bir daha da video felan koymam ben buraya.. :) 5 cezadan 4 tanesi benim paylaştıklarımdan. başka hiç mi kaza olmadı? cidden.... incelemedim replay dosyasını.

Sizin paylaştığınız videolara değil replayi inceleyerek ceza veriyoruz. Burası itiraz veya kupa ligi değil, burası işin mantığını, akışını anlamanız için yapılan eğitim ligidir sırf sizin için söylemiyorum fakat birazdaha olumlu olmaya çalışın.

“2017 Newbie CUP Sezon 2” sayfasına dön